heliiinka heliiinka komentáře u knih

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Ubírám hvězdu, protože konec je hrozně otevřený. Jinak platí to, co u prvního dílu. Čte se rychle, docela tajnůstkářské, postavy jsou fain. Líbí se mi, že zapojili i někoho jiného než jen Bryn a Ridleyho.
Určitě se těším na další díl, protože mě zkrátka zajímá, jaký zloduch za tím vším stojí. Osobně se mi nelíbí královna Mina, takže kdyby byla zlá, tak by mě to ani nepřekvapilo.

23.09.2018 4 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Neurazí, nenadchne. I když jsem se ke knize dostala až jako starší čtenář, tak si jsem poněkud jistá, že by mě kniha moc nebavila ani před pár lety. Především mi chyběla pořádná zápletka.

20.09.2018 3 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Hrozně se mi líbí nový nápad na troly a utajenou společnost kousek od lidí, i když to není zcela nový nápad. Strašně rychle se to četlo a vážně by mě zajímalo, co se vyklube v dalším dílu.
(Docela mě překvapuje celkové nízké hodnocení, protože mně se knížka líbila. I když to není žádné veledílo.)

18.09.2018 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Milé čtivo na upršené soboty. Utíká to rychle, protože to romanťárny vždycky :)
Ale asi mi tam chyběla nějaká jiskra navíc.
*SPOILER*
Konec byl příliš citově smutně vyhrocený. Bylo jasné, že jim to neklapne. Ale motat do toho ještě Irák, tátu a Tima. To mi přišlo jako trochu too much.

14.09.2018 3 z 5

Úchvatná! - Odhalte tajemství ženské duše Úchvatná! - Odhalte tajemství ženské duše John Eldredge

Nedokážu dát kladné hodnocení, protože tato kniha opravdu není dobrá. Otevírala staré rány a bolesti a místo řešení problémů se v nich jen šťourala. Nejedenou jsem knihu musela odložit, protože mě chytal vztek nad její neužitečností.
Nedoporučuji a pokud jako žena hledáte něco sobě, tady najdete jen zranění z dětství.

11.09.2018 1 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Wow. Tak neskutečně podané životní příběhy. Tolik detailů, že rozum zůstává stát. Skvěle zpracované dílo o těžkých dobách.

05.09.2018 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Už chápu, proč tahle série není tak úspěšná jako Šest vran. Je to strašně předvídatelné, takže četba se pak stává o poznání nudnější. A z Aliny se stává ufňukaná otravka.

Takže ty 4* jsou vlastně jen proto, že je Sturmhond tak vtipný.

23.08.2018 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Opravdu moc mě bavilo objevovat informace o Temnyjovi. Vlastně mi je jako postava dost sympatický.
Co se romantického trojúhelníku týče, tak byl až žalostně předvídatelný. Ale jinak mě to bavilo a plusové body dávám za Žeňu a Temnyje.

20.08.2018 5 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Skvělé počtení. Moc mě bavilo sledovat osudy jednotlivých vypravěčů i to, jak se postupně odkrývala jejich minulost (podobně jako v Šesti vranách).
Jsou tam sice jasně dané dvojičky, ale oceňuji, že to není přeslazené. Těším se na druhý díl a co přinese.

17.08.2018 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Všechny dějové linky se mi líbily, ale žádná z nich nebyla úplně bomba. Knížka je čtivá, zajímavá a nečekaná. A každá linka má veliký potenciál. Ale jak řekl Bilbo Pytlík: "Jako kousek másla namazaný na příliš velký krajíc."
Zkrátka bylo to rozvleklé. A to dost.

13.08.2018 4 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Opravdu povedená série. Knížka má určitě potenciál na volné pokračování, ale je dobře ukončená. Možná rozuzlení bylo místy nevyjasněné a nedotažené, ale aspoň to mělo spád.
Výjimečná série, kde ani jeden díl nebyl zklamáním a všechny měly svou zajímavost. ♥
Doporučuji.

14.07.2018 5 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Jestli se nějaká kniha vleče, tak to je tahle. Musela jsem se nutit, abych přelouskala všech těch 500 stran. Oproti předchozím dílům to ztratilo veškerou akci. I popisy bitev byly takové bledé. Ale části s Mavenem byly zajímavé, to se musí nechat. První dva díly byly bomba, ale tohle nemělo ani jiskřičku. (haha vtípek, co?) :D

07.07.2018 3 z 5

Ideální manžel Ideální manžel Oscar Wilde

Bylo to vtipné, mělo to spád a zamotanosti bylo taky dostatek. Zábava na pár hodin a lord Goring je opradu symatický.

06.07.2018 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Rozhodně už nejsem cílovka, ale tohle bylo vtipný a chápu, co na tom desetiletý kluky baví. A obrázky jsou taky fain.

01.07.2018 5 z 5

Dobrodružství Sherlocka Holmese Dobrodružství Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Neuvěřitelně odpočinkové čtení. Bylo to, jako bych byla přímo uprostřed černých historek. Povídky jsou skvěle vyprávěné a se všemi detaily, takže čtenář může průběžně vymýšlet a upravovat své zločinecké teorie.

26.06.2018 5 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Kdo četl typickou Pýchu a předsudek nebo Rozum a cit, bude překvapen. Mám dojem, že tohle psala zcela jiná autorka. Ze dvou důvodů:
1. Styl psaní je tolik odlišný a přesto stále velmi čtivý a mnohem vtipnější. Kniha je interaktivnější vůči čtenáři, protože autorka ho často oslovuje (=jedna ze změn oproti jejím starším knihám)
2. námět a zápletka - zcela upřímně můžu říct, že knížka není tak přímočará. A hlavní hrdinka nehledá za vším jen námluvy a svatbu. Vlastně o tom ani moc nepřemýšlí.

Určitě si tuto knihu přečtěte. Je vidět, že i autoři zrají a jsou lepší a lepší. ♥

11.06.2018 5 z 5

Mistr papírových kouzel Mistr papírových kouzel Charlie N. Holmberg

To, jak autorka pojala kouzla, jsem ještě nikde neviděla. Je to velmi originální. Kouzla z papíru se mi opravdu moc líbí. I prostředí řešení zápletky je nevšední. Ale příběhu chyběla hloubka a historie. A romantická linka byla nadmíru trapná. Víc než v knížkách pro třináctileté slečny. Jo a korektura textu taky nic moc, ale to je poslední dobou čím dál častější.

05.06.2018 3 z 5

Miloučká knížka psaná hravým a hodně jednoduchým jazykem. Myslím, že zaujme spíše HP fanoušky než "obyčejné" čtenáře. Moc se mi líbí i grafika vnitř i na obálce.
pozn. Co mozkomoři? Snad se neřadí mezi osoby.

29.05.2018 5 z 5

Faidra Faidra Lucius Annaeus Seneca

O neopětované lásce a o tom, co dokáže lež. Moc se mi líbí jazyk, který je srozumitelný narozdíl od jiných antických dramat. Kniha má spád a děj se posunuje s každou promluvou. Je to čtení na hodinku až dvě, ale opravdu moc pěkné.

28.05.2018 5 z 5

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení * antologie

Neskutečné zklamání. Od autorů skvělých knih jsem čekala rozhodně více. Po většině povídek jsem si řekla: "What?! Proč takhle plýtvám svým časem?"
Není to čtivé, je to předvídatelné a ničím to nezaujme. Už teď těsně po dočtení bych ani nebyla schopna vyjmenovat všechny povídky.
Mezi né úplnou nudu bych zařadila kousek od Johna Skovrona a Jennifer Smith. Jinak fakt nečtěte.

28.05.2018 1 z 5