heliiinka heliiinka komentáře u knih

Hádej, jak moc tě mám rád! Hádej, jak moc tě mám rád! Sam McBratney

Krásné ilustrace a krásný popis rodičovské lásky k dětem.

08.09.2022 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

John Green má zápletky, které jsou velmi jednoduché. Hloubku ale prodávají jeho postavy. Jak jiný je obyčejný příběh, když ho prožívá umírající dívka? To mě baví, protože hodnoty a názory postav jsou tak jiné než naše.

25.08.2022 4 z 5

Otrapové, škodiči, naschválníci, prudiči Otrapové, škodiči, naschválníci, prudiči Dagmar Kýrová

Výborné básničky. Cením výběr i netypických témat, které se dětem mohou rozšířit slovní zaodbu. Rybenky, pakomár, mobily...

13.08.2022 5 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Líbí se mi nápad kouzlení s časem stejně jako oddělené světy obyčejných lidí a časodějů. Jenže celou knihu čekáme, až se vysvětlí, co se vlastně děje a co mají ti zlí v plánu. A přesně před tím kniha končí. Některé příliš vážené postavy se jakoby náhodou objevují v příběhu (královny víl, vládce Radosvěta...), jejich osobní zapojení je pak nepřesvědčivé a přitažené za vlasy.
Nápad skvělý, ale zpracování zkratkovité.

12.08.2022 3 z 5

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

Všechny začínají skoro vánoční pohodou a konec nečekáte. Hlubší pointu jsem v nich nenašla, ale překvapivé závěry byly dobré byť smutné ozvláštnění.

28.07.2022 4 z 5

Já chci taky do školy Já chci taky do školy Astrid Lindgren

Jednohubka, kde jsou hezky popsané sourozenecké vztahy.

27.07.2022 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Pouhých sto stránek a louskala jsem to tak dlouho. Katka je třeštidlo a její trable mě vlastně nezajímaly, nepřirostla mi k srdci. Ani její zamilované potíže nebyly uvěřitelné, vždyť o Petrovi nám autor skoro jic neřekl. Autor píše o zbytečnostech, ale podstatné věci příběhu ne. Nesedlo mi to.

27.07.2022 1 z 5

Ámos - Boží prorok Ámos - Boží prorok Francine Rivers

V porovnání s Támar je to méně čtivé. Místy mi přišla postava Ámose trošku utopická a nereálná, přišlo mi, že autorka si více věcí domýšlela. Přesto pořád pěkné převyprávění biblického příběhu.

01.07.2022 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Průběh i konec jsou trošku předvítalené, přesto miloučké. Ani tak se mi ale kniha nečetla dobře. Ove je karikatura pesimisty a autisty, jenže tak moc, že jsem si ho nedokázala oblíbit. Autorovy vyjadřovací schopnosti jsou skvělé, ale postavy nepříjemné a satirické. Škoda.

25.06.2022 2 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Románťárna. Za měsíc nebudu vědět o čem byla. Některé situace byly fakt přitažené za vlasy a happy endy všude, kde to šlo i nešlo. No nevím. Asi už mi není 14.
Přesto je to moc čtivé a odpočinete si. Na léto na pláž to bude dobré.

26.05.2022 3 z 5

Epos o Gilgamešovi Epos o Gilgamešovi neznámý - neuveden

Velmi mile jsem překvapená překladem i čtivostí příběhu. Tolik poznámek pod čarou i vysvětlivky překladatele dávají znát, že je tato kniha byla pečlivě připravena. A příběh je zajímavý a rychle plyne, což jiná "stará" díla moc ne.

11.05.2022 5 z 5

Támar - žena za závojem Támar - žena za závojem Francine Rivers

Překvapivě dobrá kniha. Je velmi čtivá a biblický příběh podává tak, že ji nechcete odložit a obracíte stránku za stránkou. Určitě zkusím i zbytek série. Je inspirující, jaký měla Támar mindset, i když byl život nefér.

30.04.2022 5 z 5

A pak se to stalo! A pak se to stalo! Ester Stará

Některé zápletky i řešení byly dobré, u jiných zřejmě chyběl nápad. Hodnotím kladně délku třeba jako čtení před spaním.

29.04.2022 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Celá kniha se tak vleče a jakoby tam chyběla pořádná zápletka a nebo jich je příliš mnoho, ale všechny jsou malicherné a nijaké. Proto mi žádná z postav nepřirostla k srdci, snad kromě pana Woodhouse, který je hypochondr na facku. :D
Tohle je první zklamání od Austenové.

24.04.2022 2 z 5

Penis nemá uši Penis nemá uši Marek Dobrý

Nechutné. Hrubé. Xenofobní.
Nelíbilo se mi vulgární chování postav i jejich vyjadřování. Povídky byly natolik absurdní a vyšroubované, že ač se odehrávaly v Praze, nebyly vůbec reálné.
Plusem psaní je nitka restaurace Rajčátka, která se vine všemi povídkami.

27.03.2022 odpad!

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Mnohdy jsem měla pocit, že to je tak plytké. Oceňuju, že si Martina zachovala ženskost, ale nepotřebuju o botech a nehtech číst pořád.
Párkrát to sice vyvážily hlubší pasáže, například o Velikonocích. Kdy je zvládla podat srozumitelně a přitom to nevyznělo, že křesťani jsou divní. To je úspěch.
Jenže pokud má být kniha pro nekřesťany, tak tam bylo až příliš neznámých a nevysvětlených pojmů (Synod, Světová rada církví...). Tápala jsem a to jsem církevní dítě

22.03.2022 2 z 5

Kulička a jiné povídky Kulička a jiné povídky Guy de Maupassant

Ač nejsem fanoušek povídek, líbily se mi Maupassantovy postavy. Jeho postavy byly napůl spodinou společnosti a napůl osoby s ryzím charakterem.
Jsem mile překvapena i z méně známých povídek krom populární Kuličky.

13.03.2022 4 z 5

Efektivní komunikace pro manažery Efektivní komunikace pro manažery Božena Jiřincová

Stručné a jednoduše popsané. Občas jsem měla pocit, že je to spíš populárně naučná než naučná kniha.

09.03.2022 3 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Nebylo to špatné a líbí se mi myšlenka vydání knihy, kde obrázky malovaly děti. Ale není tam trochu moc náhodného zabíjení na pohádku? Není konec trochu jako deus ex machina? Nemá Rowlingová na víc?
Přebal je nádherný, proto ta třetí hvězda.

26.02.2022 3 z 5

Zázrak tam dole Zázrak tam dole Nina Brochmann

Rozhodně zajímavá kniha s informacemi, které nejsou běžně dostupné. Škoda toho růžového obalu, styděla bych se to číst v tramvaji ale obsah je opravdu pečlivě vytvořený a poučný.

21.02.2022 5 z 5