Penis nemá uši

Penis nemá uši obálka knihy
Mé hodnocení:

„Penis nemá uši“ je povídkový román, který pojednává o mužích-hajzlech. V osmi příbězích čtenář nahlédne do světa sebestředných jedinců, kteří záměrně vytvářejí nenávistné konflikty a hledají cíle svého hněvu, aby si tak vytvořili svůj vlastní svět, v němž se cítí bezpečně. Jejich plány ale vždy končí maličko jinak, než čekají....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395110/penis-nema-usi-QZh-395110.jpg 329
Povídky, Romány, Literatura česká
Vydáno, Pointa

Kniha Penis nemá uši

ondras666
15.06.2020

Povídky o chlapech a jejich snahách být macho.
Celkové pojetí není špatné, ale dalo by se něm hodně zapracovat a udělat lepším. Některé povídky jsou opravdu povedené, některé naopak nudné a banální. Ale celkově se to dá.
Propojení jednotlivých postav v povídkách mi nějak nevadilo a přišlo mi docela příjemné.
Není to nějaká závratná literatura, ale číst se dá.

L.Helena
30.03.2020

Rozhodně jsem nečekala žádnou romantiku, ale že to bude místy až tak úchylné, to taky ne.
A který vtipálek tady k tomu přilípnul štítek „pro ženy“?? Mnohdy jsem pro ten chlapácký způsob vyprávění vůbec nepochopila „vo co gou“, a jindy mi nedošla ani samotná pointa příběhu. A abych si to pročítala znovu a pozorněji - za to to opravdu nestojí.

Prey
01.12.2019

Pár hodně dobrých nápadů a pasáží, ale ještě to mělo nějakou dobu zrát. Vybral bych stěžejní příběhy (kolem vegetariánské restaurace) a opustil formu propojených povídek, která se těžko sleduje. Anotace je trochu zavádějící, nakonec tam hlavní roli hrají jiné věci než hajzlovství.

RenkaB
27.10.2019

Ze začátku jsem se nemohla nějak začíst, a tak jsem knihu po chvíli odložila. Na několik dnů. Dnes jsem ji vzala do ruky a šlo to tak nějak samo. Osoby, místa prolínající se navzájem povídkami mi připomnělo jinou povídkovou knihu, kterou jsem nedávno četla (Společnosti, J. König).
Z každé povídky vyskakovaly jiné pocity. Nejvýrazněji se mi však vybavuje tento pocit, dojem - že člověk má nějaké sny, mluví o nich jako o realitě, že se v jeho životě ty věci skutečně dějí, ale nakonec když se jich může dotknout (díky přihrávce osudu), tak po nich sice ruku vztáhne, ale strčí je nakonec do šuplíku. A dál si žije tou svou šedí vyplněnou sny.
Ani nevím, co jsem od knihy očekávala, rozhodně mne zaujal její název. A obsah mne překvapil. A nepovažuji to přímo za zklamání, prostě jen trochu jiný šálek kávy, než na jaký jsem zvyklá.

viva71
07.09.2019

Tak tohle je velké zklamání. Očekávala jsem vtipnou a zábavnou sondu do života mužů-hajzlů, ale je to více potřeba mužů-hajzlů dát na papír to, co by žádná žena nevydržela poslouchat ani pět minut. Styl psaní se mi absolutně nelíbil a všechny povídky mi přišly na jedno kopyto.

Jancas.s
22.08.2019

Nejsem žádný cíťa, ale v každé povídce byl cítit kus sajrajtu, který se tak úplně dobře nečet. Ne z hlediska obsahu, ale formy.

Veríňák
20.08.2019

Že já se vždycky někde nechám nalákat!
Tohle byla hrůza.
Každá povídka měla jiného hlavního hrdinu, ale přitom byly všechny psány naprosto stejně a jednotlivé charaktery autor vykreslil taky naprosto identicky. Nebýt navzájem provázané dějové linie, nevím, o koho jde. Ale vůbec nejhorší je zpracování námětů (pro mě už tak blbých). Ach jo :(
Jedna hvězda jen za poslední povídku, a to ještě pouze za myšlenku.

Qrisso
03.07.2019

Určitě si ji budu muset přečíst ještě jednou.