heliiinka heliiinka komentáře u knih

Deník holky z lékárny Deník holky z lékárny Martina Lachnittová

Svižné a vtipné. Blogové příspěvky, u kterých si autorka dala práci s úpravou pro knižní podobu a nebylo to jen ctrl C a ctrl V, jako jiné blogové knížky.
Bylo zajímavé nahlédnout do zákulisí a zjistit, že lékárníci jsou více než chytré prodavačky.

25.05.2023 5 z 5

Vztahy a pasti Vztahy a pasti Jan Vojtko

Lepší než předchozí. Pojmenovává zcela běžně věci a upozorňuje, že někdy by nám měla začít svítit červená kontrolka.
Líbí se mi otázky na konci každé kapitoly. Je to právě ten přesah, který můžeme využít v rozhovorech po přečtení knihy.

13.05.2023 5 z 5

Píseň písní Píseň písní Martina Viktorie Kopecká

Začnete znova věřit na lásku a pokrývá všechny její oblasti.
Můžeme plakat se zlomeným srdcem, protože popisuje věci, které jsme nezažili nebo ztratili. Ukazuje časy růžových brýlí zamilovanosti. A vytahuje vzpomínky na těžkosti, které jsme se snažili zapomenout.
Moc přínosné jsou i komentáře Martiny Viktorie.

26.04.2023 4 z 5

Létající Čestmír Létající Čestmír Petr Markov

Scény se občas dost rychle střídají, což v seriálovém zpracování dává větší smysl než v psaném. Hezké čtení na jeden večer s jednoduchým humorem.

11.04.2023 4 z 5

Manga Mesiáš Manga Mesiáš Hidenori Kumai

Odlehčená forma a přesto pořád dost přesné. Ilustrovaná forma není dětinská, jen si člověk musí zvyknout na ten manga vizuál.

09.04.2023 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Jak název vypovídá, primitivních narážek je tam přehršel. Podle mě existují lepší romány s propracovanějším příběhem, tohle mi přišlo až moc jednoduché a přímočaré.

04.04.2023 1 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Naprosto skvělá kniha, která otevírá svět sester, který upřímně většina "normálních" lidi vůbec nezná.
Opravdu inspirativní ženy.
Obdivuju, jak upřímně žily pro potřebné a pečovaly o nemocné, zraněné, staré, puberťáky a další lidi. Máte pocit, jako byste byli přímo u toho rozhovoru s danou sestrou. Je to pohlazení po duši.

12.03.2023 5 z 5

2 x 2 je někdy 5 2 x 2 je někdy 5 Jiří Žáček

Je to směska. Většina básniček o ničem, které jakoby autor vymyslel jen tak z dlouhé chvíle a stejně nemají hlavu ani patu.
Pár jich bylo dobrých: Telegramy, Hledám tátu, Některý holky
Ale těch pár ani nedorovná zbytek knihy, rač tu hodinku věnujte něčemu jinému.

27.02.2023 1 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Nečekané.
První půlka mi přišla jako slátanina hloupých postav a za vlasy protažených příběhů. Druhá půlka to otočila. Co krásného je na manželství? Dětech? A pomoci druhým? Autor se to naučil těžkou cestou a sdílí to se čtenáři.
Nejde tolik o zápletku s lupičem, jako o životy jednotlivých postav.

Doporučuju přečíst poděkování, autor dává nahlédnout do své vlastní duše a příběh dostane o střípek větší hloubku.

21.02.2023 5 z 5

První První Kiera Cass

Je fain, že charaktery ostatních dívek dostaly více prostoru. Závěr je malinko deux ex machina, ale apson můžeme říct, že do poslední kapitoly jsme si nebyli jistí.
Ale samozřejmě kdyby si postavy neskákaly do řeči a neurážely se... Mohli jsme si ušetřit trápení.

13.01.2023

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Děsivě čtivě napsané. Copywriter má talent psát a budovat myšlenku v rámci kapitoly. Škoda, že informace jsou zkreslené, nepravdivé a v celé knize není citován ani jeden zdroj! Zato statistiky a tabulky na každé stránce.
Nápady Babiše jsou asi fain, jenom většina nereálná a podložená čísly bez uvedení původního zdroje.
Takhle to je spíš propaganda.

01.01.2023 2 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Více zvratů a méně černobílých postav. Romantika tu ustupuje politice a to je příjemné rozptýlení.
Jen America je otravná svou nerozhodností, ale tak aspoň to není dokonalá superpostava jako to bývá v jiných knihách.

25.12.2022 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Neskutečně čtivé, milé a romantické. Při čtení zapomenete na svět kolem. Baví mě, že postavy nejsou černobílé, mají opravdový charakter a je jich celé spektrum (jak se odkrývá i v dalších dílech)

04.12.2022 5 z 5

Skoro modlitby Skoro modlitby Karel Čapek

Trošku zavádějící název, nepřijde mi to úplně jako duchovní literatura. U většiny úryvků i komentářů jsem si říkala "k čemu mi to je". Nesedly mi témata ani zpracování.

29.11.2022 1 z 5

Google poezie: Psáno našeptávačem Google poezie: Psáno našeptávačem Tomáš Miklica

Stejná kategorie jako Terapie sdílením od Ester a Josefíny. Škoda papíru. Až na to, že tohle nemělo ani přidanou hodnotu a ani mi to nepřišlo vtipné. Jedna hvězda za úvod do algoritmu Google vyhledávače, to pro mě bylo zajímavé.

19.11.2022 1 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Je to čtivé, ale postavy se nechovají uvěřitelně. Touha Cally po Dareovi byla až vyšroubovaná na to, že to byl cizí kluk a Finn se svou diagnózou doopravdy nemohl fungovat bez léčby.
Nu.. nápad na zápletku hezký, moc často to tu nebývá, čtivost ok, prostředí a postavy nereálné a nedomyšlené.

09.11.2022 3 z 5

Nejfake - 10 let pod maskou Nejfake - 10 let pod maskou Renata Šťastná

Líbil se mi náhled, proč autor začal točit nebo dělat některé série a akce.
Hodně na mě působil jako chytrálek, kdy on jediný má správný postoj a ostatní youtubeři a lidé jsou zkažení a mají špatné pořadí hodnot. Věčné opakování, že youtubeři si jen hrabou peníze a nemají zájem? NejFake sám by měl být proti tomuto generalizování a přitom to píše v každém druhém odstavci.

31.10.2022 1 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Obdivuju, kolik jednotlivých příběhů se tam postupně spojovalo a navazovalo na sebe skrz drobné detaily. Kunderovy myšlenky mě většinou nebaví a nesouhlasím s nimi. Přesto zvlášť ke konci knihy musím ocenit vybrané motivy (gesta, osoby, věty), které s opakováním dostávají další rozměr. Chápu, že autor má své zastánce, i když já k nim nepatřím.

22.10.2022 3 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Příběh hezký a promyšlený i s pěkným vyústěním na konci. Jenom se to hrozně vleklo. Jakožto dětský příběh bych proškrtala některé postavy i místa, aby to mělo větší spád.

16.09.2022 2 z 5

O veliké řepě O veliké řepě kolektiv autorů

Obrázky krásné, ale verše jsou někdy krkolomné a asi bych je dítěti nečetla.

08.09.2022 3 z 5