2 x 2 je někdy 5

2 x 2 je někdy 5 https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24537/x-je-nekdy-24537.jpg 4 35 6

Říkadla, povídačky, básničky, aforismy, epigramy a popěvky pro větší kluky a děvčata. Sbírka vtipných veršů, bohatá jazykovými hříčkami, oplývající hravostí, fantazií a přemýšlivostí, s báječnými nápady. Zpestřením jsou Žáčkovské telegramy, z nichž mnohé už zlidověly a staly se oblíbenými průpovídkami mládeže i jejich rodičů.... celý text

heliiinka
27.02.2023 1 z 5

Je to směska. Většina básniček o ničem, které jakoby autor vymyslel jen tak z dlouhé chvíle a stejně nemají hlavu ani patu.
Pár jich bylo dobrých: Telegramy, Hledám tátu, Některý holky
Ale těch pár ani nedorovná zbytek knihy, rač tu hodinku věnujte něčemu jinému.

Meda77
30.11.2021 3 z 5

Taková směs všehochutě od básní až po říkala, vyloženě na uvolnění a pobavení. Wolkerovu hloubku tu nehledejte. Prostě jen tak pro zábavu. Nijak mi kniha nevadila ani jsem z ní odvařený nebyl. Takový zábavní průměr.

Hezy
10.11.2018

Výborné básně. Vtipné, chytré, ze života. Velmi se mi líbila „Jarmareční píseň na počest prvních vzduchoplavců“, jakožto humorně zpracovaná část z řecké mytologie o křídlech Íkarose.

„Mínos král mu řekl: Tůdle!
Utrpěl bych ztrátu!
Mělo by to zhoubný dopad
na obranu státu!“

Moc hezká je též „ Reportáž ze zabijačky v Kotěhůlkách“. Na tu mám vzpomínky ze základní školy. Jedna spolužačka ji tam přednášela a báseň v paměti zůstala.

Welinie
10.01.2017 4 z 5

Docela jsme si ti užila, četla jsem to několikrát a pokaždé jsem si tam našla něco nového. Pár básniček už umím i z paměti.

Zmiu
16.11.2012 4 z 5

Jako dítěti se mi tyhle básničky docela líbily, ale dnes už si nic z nich nepamatuji.

Breburda
22.02.2011 1 z 5

Tak tedy nevím, ale tohle dílo se mi nezdá moc vhodné pro děti.

Příkladem může být například krátká básnička Automobilová horečka:
"Volant, páka, pedály a kola
udělají chytráka i z vola"

Nebo Nespravedlnost:
"Tvář, ta musí snášet mráz, déšť a jinovatku.
Zato ty si hovíš pěkně v teple, zadku!"

Jiří Žáček
česká, 1945