Otrapové, škodiči, naschválníci, prudiči

Otrapové, škodiči, naschválníci, prudiči https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475440/bmid_otrapove-skodici-naschvalnici-prudi-08e-475440.jpg 5 18 6

Veselé básničky o všech potvůrkách, stvořeních a vynálezech, které nám komplikují naše dny, ale bez nichž by náš život možná neměl tu správnou šťávu. Vtipné říkanky o mravencích, rybenkách, ale i o mobilech a sousedovi s vrtačkou doprovází nápadité ilustrace Anety Žabkové. Kniha je určena dětem od 4 let.

86_luca
14.10.2022 5 z 5

Milujeme ilustrace Anety Žabkové, takže jsme se ke knize dostali takto, ale teda obsah je boží. Kraťoučké rýmovačky, jednoduché, ale zábavné, mají nápad a vtip, žádné násilné rýmování. Jste na konci knihy, ani nevíte jak. Hodně jsme se u ní nasmáli (krocan, slimák a krtek jsou top).
P.S: Přes Anetu Žabkovou jsem se dostala i k její spolupráci s Jiřím Dědečkem - koncepčně a formátově připomínají jejich knihy tuto, ale obsahově bych řekla, že už je to perfektní oddechovka pro starší až dospělé. Takže jestli se vám toto líbí, určitě zkuste i Slonbidlo, Červotoče, Huňatá čuňata, nebo Uleželé želé (mají toho více).

heliiinka
13.08.2022 5 z 5

Výborné básničky. Cením výběr i netypických témat, které se dětem mohou rozšířit slovní zaodbu. Rybenky, pakomár, mobily...

ještěrka38
23.05.2022 5 z 5

Povedené a vtipné básničky s pěknými ilustracemi od Anety Žabkové.

muchomurka
21.12.2021 4 z 5

Povedené s pěknými ilustracemi. Po delší době knížka s básničkami, které nebyly divné, nesmyslné nebo nezajímavé.

konformita
11.11.2021 5 z 5

Místy jsme se smáli jak blázni. Třebas když chtěl slimák pozvat výkal do kina :-) Četli jsme s dětmi ve věku 4 a 5 let. Fakt dobře ilustrováno.

Jarka_rybář
09.10.2021 5 z 5

Překrásná kniha schválená i arbitrem nejvyšším, takřka půlroční slečnou. Úchvatné obrázky, vtipné říkanky.

Dagmar Kýrová
česká, 1951
2017  90%Pohozené kšandy kamaráda Standy
2021  91%Otrapové, škodiči, naschválníci, prudiči
2021  89%Žoužel
2022  100%Mylišáci
2015  100%Afrika

Kniha Otrapové, škodiči, naschválníci, prudiči je v