Hvězdy nám nepřály

Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. „Nejvtipnější smutný příběh“ je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě. Nové vydání připravujeme v souvislosti s aktuálním filmovým zpracováním – stejnojmenný snímek vznikl podle tohoto knižního bestselleru a v hlavních rolích představí Shailene Woodley a Ansel Elgort....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/204044/hvezdy-nam-nepraly-AX6-204044.jpg 4.36161

The Fault in Our Stars (2012)

Vydáno:, Yoli

Kniha Hvězdy nám nepřály

Zumina

Moc pěkná knížka, ale bohužel smutná.

katka-kacav3318

Oceňuji originalitu. Miluju ten milostný vztah. Ta holka se na můj vkus snaží někdy vypadat až moc chytře a Gus to je prostě týpek. Na smutném konci mi tentokrát nic nevadí, i když by samozřejmě bylo lepší kdyby žili šťastně až navěky, ale vzhledem k reálnosti díla konec dokážu se zvednutym palcem tolerovat.

Zuzilady

Myslím, že knihu nejvíce ocení člověk, který někoho ztratil.
Když se ohlidnu zpětně na film, tak ten byl ubohý oproti knize.
Člověk, když obrací stránku po stránce, dostává melancholickou náladu jako by se čas zastavil a uvědomil si svoji pomíjivost a proměnlivost života.
Člověk se pomalu vživá do hrdinky až se jí stane úplně...

Gabča670

Čteno už několikrát a stále mě chytá za ❤️

wendulka0502

Líbila se mi. Byla fajn.

daník198

Tadle kniha se mi moc líbila a dokonce jsem se u ní rozbrečela... Neskutečně dlouho jsem hledala koho hrál John Green a asi tak po po půl roce jsem se dozvěděla od kamarádky že hrál tatínka tě holčičky co si půjčila kanilu od Házel... Tuto knihu doporučuji přečíst!!!

Peqvy

Del mého názoru nejlepší kniha o rakovině, kterou jsem kdy četla. Tato nemoc, kterou způsobuje v dnešním světě vlastně všechno je mi blízká. Né snad proto, že bych přímo já byla nemocná, ale jeden z mých nejbližších ano. A pak jsem měla možnost mít pár služeb na onkogynekologii. Tam jsem se setkala s třináctiletou bezvlasou dívkou. Rázem jsem si připadala jako sestra v nemocnici do, které právě přivezli Hazel. Takovýto střed s realitou vám nesmírně otevře oči. Najednou si říkate ,,ono se to opravdu děje" a třeba úplně přehodnotíte své problémy. Je to kniha, která vás zasáhne, není to hra na dobrý konec. Né všechny příběhy jsou jako pohádky končící happyendem žili šťastně až do smrti.

Čtenářka429

Je to kniha, která má tu moc probudit v nás soucit i upřímnost. Je smutná, ale i tak změnila můj pohled na svět. Ukazuje svět takový, jaký opravdu je, ale doufám, že se brzy změní k lepšímu.