Hvězdy nám nepřály

Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. „Nejvtipnější smutný příběh“ je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě. Nové vydání připravujeme v souvislosti s aktuálním filmovým zpracováním – stejnojmenný snímek vznikl podle tohoto knižního bestselleru a v hlavních rolích představí Shailene Woodley a Ansel Elgort....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204044/big_hvezdy-nam-nepraly-AX6-204044.jpg 4.37577
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

The Fault in Our Stars, 2012

Kniha Hvězdy nám nepřály

Lufiik

Nemám slov. Velmi dojemné, lehce čtivé. Miluji film i tuto knihu. Ráda tak kouknu i po dalších knihách autora. Věřím, že i ty budou mít své kouzlo.

Martica

Hezký příběh, dojemný. Trochu divný humor. Taky mi vadilo, že se autor snažil být neamericky nepatetický, ale ve výsledku to stejně americké a patetické bylo. Asi holt už nejsem cílovka, jsem oficiálně starý cynik. Mám spoustu výhrad, ale jsem vážně ráda, že jsem si knihu konečně přečetla, když je to ten světový bestseller.

Knihochod

Táto knižka má v mojom srdiečku veľmi špeciálne miesto. Je totiž prvou, ktorá ma dokázala poriadne rozplakať a taktiež tou, ktorá v mojom živote odštartovala takú tú poriadnu knižkonakupovaciu mániu. A zároveň je to jediná knižka, ktorá ma od Johna Greena reálne baví. Tie ostatné, čo sa mi pod ruku v minulosti dostali, boli skôr taký slabý priemer.

Toto bol už neviemkoľký rereading za celú tú dobu, čo knižku vlastním, no i tak som sa cítila, ako keby som ju čítala po prvýkrát. Všetky tie emócie, ktoré doslova kričia z takmer každej stránky, ma opäť raz zasiahli nepripravenú a ja som sa miestami vcelku nasmiala, no aj si kvalitne poplakala.

Neviem, čo viac napísať, pretože si myslím, že aj tak väčšina z Vás už túto knižku čítala a tak by ste sa asi ani nič nového nedozvedeli. A tak napíšem aspoň toľko, že ten príbeh jednoducho zbožňujem a aj sa teším, keď si ho prečítam znova.

AnnaPanulis

Kdysi se mi v těch 13 líbila, i když sloh mi už tehdy přišel poměrně jednoduchý.

Knihomolobecny
29.12.2022

Upřímně jsem někdy měla pocit že mě to úplně užírá, umírala jsem s něma..

Zuzka12627
11.12.2022

Velmi emočně silná kniha, smutný příběh mladých lidí a jejich lásky. Po knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě a nelituji.

absa2611
17.11.2022

Silné.
A ano, brečela jsem...

Lenka2533
11.11.2022

O tomto příběhu jsem slyšela už na základní škole, ale dostala jsem se k němu až teď.
Trochu jsem se toho bála, protože jsem nikdy nečetla tak vážné téma. Ale bylo to boží!
Postavy jsem měla moc ráda, takže to bylo bolestivé. Na konci jsem ale nebrečela. Nevím proč. A to jsem docela citlivka. Byla jsem fakt smutná a zlomená, jenže slzy se neobjevily.
Styl psaní byl také fajn. Není to úplně typický styl, ale mně se to četlo dobře.
Děj byl zajímavý. Celkově životy hlavních postav takové byly.
Příběh byl silný, smutný, bolestivý a dojemný. Moc jsem si ho užila a zůstane mi v mysli ještě dlouho. Ráda bych se podívala i na film.

5/5 ⭐