helenkan helenkan komentáře u knih

Na paměť mým smutným courám Na paměť mým smutným courám Gabriel García Márquez

Myslela jsem si, knížka má jen pár stránek, přečtu ji za odpoledne. Ale kdepak, vůbec mi to nešlo. Napsaný to taky nebylo jednoduše. Žádné rozdělení na kapitoly nebo aspoň na sloupce. Ke všemu představa starce 90 let s nezletilou čtrnáctkou. Ne, tohle mě fakt nezaujalo. Ale jsem ráda, že jsem si to přečetla. Prostě jsem byla zvědavá. :-)

01.09.2023 2 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Pěkná série se zajímavým tématem, vědec detektiv. Někdy trochu dost neuvěřitelných náhod a vědecké terminologie. A v tomhle díle mě milý Theo už občas i vytáčel svým chováním. :-) Z konce jsem trochu rozpačitá i zklamaná.

29.08.2023 4 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Zajímavé téma z kterého trochu mrazí. Jen pro mě docela dost vědeckých informací v kterých jsem se ztrácela. Ale Theo je stejně sympatickej vědeckej blázen. :-)

22.08.2023 3 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Tak tohle můžu jen doporučit. Parádně napsaný příběh o hledání identity a pátrání v minulostí o osudech své rodiny. Zároveň se dozvídáme zajímavosti z naší historie.

10.08.2023 5 z 5

Spřádači snů Spřádači snů Barbara Erskine

Jsem ráda, že jsem už tuhle knihu dočetla. Moc mě nenadchla. Příběh byl sice docela zajímavý, ale nějak se táhnul. A klidně bych jí i zkrátila, ale úplně ji nezatracuju. Jen jsem četla od autorky lepší.

07.08.2023 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Pěkná detektivka. Líbilo se mi to.

30.07.2023 4 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Tedy to byl konec a teď čekat na další díl, jak to bude dál. A jestli se Adam z toho dostane. Jen doufám, že se to dozvíme. I nějaké to odhalení příčiny jeho panických ataků. Pěkně nás autorka umí napínat. Mimochodem Rosiina kamarádka byla k pohledání. Tak nějak jsem měla tušení. Pěkný příběh.

28.07.2023 4 z 5

Zátoka bouří Zátoka bouří Patricia Shaw

Orientovat se ve všech jménech a postavách byl trochu oříšek. I když se to nezdá je to docela bichle. Hustě drobně psáno 628 stránek. Takže jedním dechem to ani nešlo. :-) Ale správný grády to mělo. A můžu doporučit, fakt moc pěkný příběh.

24.07.2023 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Začátek byl trochu zdlouhavější. Ten překonáte a už knihu neodložíte dokud nejste na konci. Je zajímavé sledovat vyšetřování z pohledu vědce. Sledovat jeho uvažování při hledání vraha. A opět policie nezklamala v tuposti.

13.07.2023 3 z 5

Kníhkupec z Kábulu Kníhkupec z Kábulu Åsne Seierstad

Posloucháno v rozhlasovém vysílání. Zajímavé nakouknutí do života afghánské rodiny. A nejen její. Vždy když něco podobného čtu, jsem strašně ráda kde žiju. Ženy jsou tam brány jak zboží a věci na prodej. Rozhodovat o mě ňákej chlap, který neumí ani číst a psát a rozum má bůhví kde. Šílená představa.

10.07.2023 3 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Docela se mi to líbilo. A trocha té duchařiny mi nevadila. Mám ráda příběhy prolínající minulost i současnost.

05.07.2023 4 z 5

Síla dávných tajemství Síla dávných tajemství Sejal Badani

Tuhle knihu jsem koupila jen náhodou v Levných knihách. A jsem ráda,že jsem jí objevila. Je to nádherný příběh o přátelství, velké lásce, snech a nadějích. Úplně jsem hltala stránku za stránkou od začátku do konce. Můžu jen doporučit.

28.06.2023 5 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Poslechla jsem si tentokrát audio. V postavách jsem se chvilku ztrácela. A ke všemu mi žádná k srdci nepřirostla. Všechny měly trochu zvláštní chování. Nemůžu říct že to bylo špatné čtení, ale unesená jsem taky nebyla.

24.06.2023 3 z 5

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

To byla jízda. Parádní čtení. Dala bych i víc jak pět *

21.06.2023 5 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Julia Quinn

Byl to skvělý nápad napsat tuhle knihu. Všechny epilogy ke všem dílům série o Bridgertonových jsem si s velkou chutí přečetla. Dozvědět se něco i po několika letech jejich společných životů,bylo zajímavé. Řekla bych parádní ukončení celé mé oblíbené série.

16.06.2023 5 z 5

Kdo s ohněm zachází Kdo s ohněm zachází Pavel Hrdlička

To se fakt bezvadně četlo. Pěkná historická detektivka. Postava magistra nemá chybu, ty jeho hlášky jsou perfektní. Moc dobře věděl jak páni škubou chudáky. Vlastně tohle se celá staletí nemění. Podrychtář Václav je taky sympaťák a chudákovi se vždycky všechno sneslo na jeho hlavu. Vtipně napsané i když mrtvých tam je taky dost. Moje první od autora. A dávám pět *

13.06.2023 5 z 5

Přiznání Přiznání John Grisham

Napínavý jak kšandy. Někdy se mi jak se říká ,,otvírala kudla v kapse". Moje emoce lítaly jak splašený. Není pochyb,že tohle Grisham dokonale ovládá.

06.06.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Od začátku do konce jsem absolutně netušila kdo je vrah. Autorka to dokáže tak parádně zaplétat, že se vám může kouřit z hlavy od přemýšlení a stejně si musíte počkat až do konec. Sice vraha odhalí, ale jak se to bude dál vyvíjet je na vaší představivosti. Ale myslím že tak těžké to není. Už jsem si zvykla na autorčiny zvláštní konce a docela mě baví. Ještě jedna věc. Opět tam kromě detektivů není žádná postava zvláště oblíbená. Za mě super čtení.

01.06.2023 5 z 5

Mramorové sny Mramorové sny George Agathonikiadis

Hezké vyprávění a vzpomínání na život v Řecku. V podání Mirka Donutila se to moc pěkně poslouchalo.

30.05.2023 3 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Opět zajímavé téma o kterém jsem (jak se říká)neměla ani páru. Vůbec jsem netušila, že se něco takového dělo. Zrovna jako v její předposlední knize o Koňských knihovnách. Jojo umí čtenáře opravdu zaujmout. Skvělé a perfektně napsané vyprávění, které vám doplní mezery ve znalostech. Aspoň mě jo. :-) Moc se mi to líbilo

30.05.2023 5 z 5