Zátoka bouří

Román se odehrává v první polovině devatenáctého století v Tasmánii, tehdy zvané Van Diemenova země. Do zdejší trestanecké kolonie přijíždí další transport vězňů z Anglie. Mezi nimi ovšem nejsou jen notoričtí zloději a rváči, ale i mnoho mladých mužů a žen, kteří byli odsouzeni za bezvýznamné přestupky či z politických důvodů. Tito lidé musejí přestát zlovůli dozorců, kruté podmínky a nelidskou dřinu, udržet si svou důstojnost a naučit se žít v neznámé zemi daleko od rodiny a bez naděje na návrat. Přátelství, láska, síla charakteru a nezdolná touha po svobodě však pomohou těm nejšťastnějším přežít a vybudovat si v krásné exotické zemi nový domov....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8368/zatoka-bouri-8368.jpg 4.226

Vydáno: , Ikar (ČR)

Storm Bay, 2005

Kniha Zátoka bouří

Ivetaa
07.07.2021

Jeden z nejhezčích příběhů od této autorky.

Dandy1
16.12.2020

Prvnich 150 stran bylo pro mě utrpení. Mnoho jmen, děj nic moc... Knihu jsem neodložila jen proto, že jiné knihy od spisovatelky mě nadchly. Jsem ráda, že jsem dočetla do konce. Příběhy jednotlivých postav se nakonec propletly a já jsem si užila příběh jednoho městečka, včetně vzestupů a pádů jeho obyvatel.

bábuška
24.11.2020

Byla jsem od začátku hodně zklamaná, ani jsem ji nedočetla.

Lemurka
20.11.2020

Přečetla jsem 100 stránek a knihu odložila. Čekala jsem něco jiného, příběh odsouzených, který mě chytí hned od začátku. Nesedlo mi to, příliš mnoho jmen a jejich života, který byl popsán příliš zrychleně. Co kapitola, to příběh o někom jiném.
Moje první kniha od autorky, možná jí v budoucnu dám ještě šanci.

polly43
06.02.2016

Je to mé seznámení s autorkou,kniha se mi líbila,určitě si přečtu ještě další romány.

martina.riz
13.03.2015

Autorka je výborná vypravěčka a opět nezklamala.

Jossie
10.07.2014

Zatím nejdrsnější kniha od této autorky a zároveň nejnapínavější. Barvitě popsaný život trestanců v kolonii, všechny kruté tresty, pokusy o útěk, nespravedlivý pohled "obyčejných lidí" na tyto často nevinně odsouzené - moc dobře se to četlo.

renatah
01.07.2013

Napětí od začátku až do konce, velmi se mi kniha líbila.