Zátoka bouří

Zátoka bouří https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8368/bmid_zatoka-bouri-Spz-8368.PNG 4 34 11

Román se odehrává v první polovině devatenáctého století v Tasmánii, tehdy zvané Van Diemenova země. Do zdejší trestanecké kolonie přijíždí další transport vězňů z Anglie. Mezi nimi ovšem nejsou jen notoričtí zloději a rváči, ale i mnoho mladých mužů a žen, kteří byli odsouzeni za bezvýznamné přestupky či z politických důvodů. Tito lidé musejí přestát zlovůli dozorců, kruté podmínky a nelidskou dřinu, udržet si svou důstojnost a naučit se žít v neznámé zemi daleko od rodiny a bez naděje na návrat. Přátelství, láska, síla charakteru a nezdolná touha po svobodě však pomohou těm nejšťastnějším přežít a vybudovat si v krásné exotické zemi nový domov.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storm Bay , 2005

Szilvia1
08.04.2024 5 z 5

Je to pěkný příběh,je tam spousta postav,ale dá se v nich zorientovat.Každá autorčina knížka je pěkná,jsou tam i dost drsné pasáže,ale konec je vždy dobrý.Držela jsem všem palce,aby každý z postav dostal co jsi zaslouží,a musím říct,že nikdo si nemusel stěžovat.Ted si dám trošku pauzu od Austrálie,ale určitě si přečtu i další příběhy z téhle země.

helenkan
24.07.2023 5 z 5

Orientovat se ve všech jménech a postavách byl trochu oříšek. I když se to nezdá je to docela bichle. Hustě drobně psáno 628 stránek. Takže jedním dechem to ani nešlo. :-) Ale správný grády to mělo. A můžu doporučit, fakt moc pěkný příběh.

Ivetaa
07.07.2021 5 z 5

Jeden z nejhezčích příběhů od této autorky.

Dandy1
16.12.2020 4 z 5

Prvnich 150 stran bylo pro mě utrpení. Mnoho jmen, děj nic moc... Knihu jsem neodložila jen proto, že jiné knihy od spisovatelky mě nadchly. Jsem ráda, že jsem dočetla do konce. Příběhy jednotlivých postav se nakonec propletly a já jsem si užila příběh jednoho městečka, včetně vzestupů a pádů jeho obyvatel.

bábuška
24.11.2020 1 z 5

Byla jsem od začátku hodně zklamaná, ani jsem ji nedočetla.

Lemurka
20.11.2020 1 z 5

Přečetla jsem 100 stránek a knihu odložila. Čekala jsem něco jiného, příběh odsouzených, který mě chytí hned od začátku. Nesedlo mi to, příliš mnoho jmen a jejich života, který byl popsán příliš zrychleně. Co kapitola, to příběh o někom jiném.
Moje první kniha od autorky, možná jí v budoucnu dám ještě šanci.

polly43
06.02.2016 4 z 5

Je to mé seznámení s autorkou,kniha se mi líbila,určitě si přečtu ještě další romány.

martina.riz
13.03.2015 5 z 5

Autorka je výborná vypravěčka a opět nezklamala.

Jossie
10.07.2014 5 z 5

Zatím nejdrsnější kniha od této autorky a zároveň nejnapínavější. Barvitě popsaný život trestanců v kolonii, všechny kruté tresty, pokusy o útěk, nespravedlivý pohled "obyčejných lidí" na tyto často nevinně odsouzené - moc dobře se to četlo.

renatah
01.07.2013 4 z 5

Napětí od začátku až do konce, velmi se mi kniha líbila.

Aaaannnn
24.06.2012 5 z 5

Tato knížka mě nadchla... Ač je v ní na můj vkus až moc drastických věcí,tak jsem ráda že jí mám ve své knihovničce a kdykoli se k ní ráda navrátím... To co hlavní hrdinové předvedli je dle mého názoru fascinující... To,jak se Pěvec nenechal zdolat i když s ním jednali jak se zvířetem ale stále si stál na svém... Dokonalý a smutný.... U nejedné scény mi ukápla slza, ať dojetí nebo smutku... Palec nahoru a doporučuji...:-)