helenkan helenkan komentáře u knih

Nebezpečí na Nilu Nebezpečí na Nilu Barbara Cartland

Užili si hodně předstírání, převleků a dobrodružství. Já zrovna moc ne a konec byl divný. Jakoby rychlé ukončení a stejně nedokokončeno.

23.11.2023 2 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Tohle se mi hodně líbilo a moc jsem se bavila. A to povídky zrovna nemusím. Jojo opět zabodovala. U mě teda rozhodně.

21.11.2023 5 z 5

Mrtvá na pláži Mrtvá na pláži Carol Higgins Clark

První co jsem četla od autorky. Myslím, že vyhledávat další díly nebudu. Nechci to nějak hanit, svoje čtenáře to určitě najde. Mě to zrovna moc neupoutalo a docela často jsem to při čtení odkládala. Zároveň jsem chtěla mít knížku přečtenou a nebyla zas tak špatná abych jí nedočetla.

18.11.2023 3 z 5

Hořkosladký život Hořkosladký život Colleen McCullough

Není to špatný příběh. Sledovat život a osudy čtyř sester, bylo zajímavé. Jen té politiky mohlo být klidně méně. Autorka je skvělá vypravěčka, ale Ptáky v trní tahle kniha rozhodně nedohání.

08.11.2023 3 z 5

Osudu neujdeš Osudu neujdeš Stuart Woods

Skvělé. Od začátku napínavý jak kšandy. Chytne to a nepustí až do konce. Napínavý jak kšandy s hodně překvapivým koncem. Ani jsem nečekala že to bude tak parádní čtení.

29.10.2023 5 z 5

Země snů Země snů Nicholas Sparks

Sparks je můj oblíbený autor. Jen tohle dílo mě až tak úplně neoslovilo. Nějak jsem si to neužívala jako všechny ostatní jeho příběhy. Až ke konci jsem se dokázala pořádně začíst a vlastně zjistit jak to vše do sebe zapadá. A tak to asi má být, akorát trochu zdlouhavý začátek.

28.10.2023 3 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Sledovat život čtyř generaci žen bylo fakt zajímavý. Neměly to ty naše prababičky, babičky vůbec lehký. S čím vším se musely potýkat a co všechno vydržet. O kolik máme my ten život ulehčen a přesto byly vztahy dříve lepší. Kniha se fakt pěkně poslouchala.

27.10.2023 5 z 5

Rozstřel Rozstřel Lee Child

Už jsem někde psala, povídky nejsou zrovna moje oblíbené. Tohle se ale povedlo. Sice mi někteří hrdinové z různých žánrů a autorů nic neříkali (nečetla jsem), jejich setkání a spolupráce v těchto povídkách bylo zajímavé. Některá se mi líbila víc, jiná míň, ale bavila jsem se.

24.10.2023 3 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Velice silný příběh. Někdy až neskutečné osudy lidí. A člověk jen zírá, co někteří museli přetrpět. Přesto dokázali přežít a někteří najít i lásku. Skvěle načtená audiokniha paní Danou Černou.

22.10.2023 5 z 5

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Při práci jsem si poslechla pěkně načtenou audioknihu. Film jsem už párkrát viděla. Jen je to v knížce trochu jinak a lepší. Líbilo se mi to daleko víc.

15.10.2023 5 z 5

Boží mlýny Boží mlýny Pavel Hrdlička

Takové pohodové vyšetřování různých zločinů, které do sebe postupně zapadalo. Podrychtář poctivej, chytrej chlapík i jeho skvělá manželka Kateřina, věčně nabručenej toužící po pokladu magistr. S nima jsem si příběh pěkně vychutnala.

13.10.2023 4 z 5

Město kostí Město kostí Michael Connelly

Stačí se dostat přes ( pro mě trochu rozvláčný) začátek, ale pak to má správný grády. A tak jsem zase ponocovala. Nojo, zvědavost až do konce, by mě stejně nedala spát. :-) Pěkná detektivka.

12.10.2023 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Nedalo se to odložit. Zajímavý příběh s ještě zajímavějším a překvapivým koncem. Paráda.

05.10.2023 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Posloucháno jako audio. A tak mě to zaujalo, že jsem to dala na jeden zátah. Muselo být pro obyvatele vážně hrozný přijít o svoje chalupy a nejen o ně. Nikdo se jich na nic neptal, prostě se to tak rozhodlo. Je to skvěle vyprávěný příběh a já to všechno prožívala s nimi.

02.10.2023 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Abby Jimenez

Tohle jsem si vážně skvěle užila. Moc pěkný příběh od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Teď mě najednou mrzí, že už je konec. Dala bych i víc než pět * :-)

30.09.2023 5 z 5

Já a moji muži Já a moji muži Eva Dolejšová

Příjemně strávený čas s touhle jednohubkou. Neměla zrovna štěstí na výběr mužských. Hlavně že se nakonec ,,našla". A fakt je daleko lepší koukat na vše pozitivně. To mám vyzkoušené. :-)

25.09.2023 5 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Můj oblíbený autor napsal opět skvělý příběh, který byl napínavý jak kšandy. A chvílema mi naskakovala husí kůže.

24.09.2023 5 z 5

Dvojitá ozvěna Dvojitá ozvěna Hynek Čapka

Zajímavé vzpomínání na devadesátá léta. Nakouknutí do zákulisí vzniku videopůjčoven. Taky jsem si chodívala půjčovat. Knížku jsem si ráda přečetla a příběh se mi líbil. Docela se mi líbí autorův styl psaní, dobře se mi čte.

18.09.2023 3 z 5

Výměna rolí Výměna rolí Melanie Moreland

Chtěla jsem si dát oddych od knih plných napětí a vražd. Padla mi do ruky tahle a splnila svůj účel na jedničku. Pěkný téměř pohádkový a chvílema i vtipný příběh.

14.09.2023 4 z 5

Hrobník a dívka Hrobník a dívka Oliver Pötzsch

To bylo super počteníčko. Tyhle detektivky miluju. Oba díly byly naprosto skvělý. Pan spisovatel umí připoutat ke knize.

08.09.2023 5 z 5