Město kostí

Na Hollywood Hills byly nalezeny kosti dvanáctiletého chlapce. Šokujícího případu se ujímá nekonvenční detektiv Harry Bosh a brzy zjišťuje, komu léta pohřbené ostatky patřily. Během nervy drásajícího pátrání postupně odkrývá jednotlivé vrstvy dávno zapomenutých událostí a odhaluje smutnou pravdu o pošramoceném životě hocha, kterému osud v žádném ohledu nepřál. Harry je rozhodnut vyřešit případ do nejmenších detailů, aby mohli být všichni viníci spravedlivě potrestáni. Zpočátku se domnívá, že se mu daří plnit vytýčený cíl, ale pak dojde ke smršti událostí, které vážně ohrožují jeho policejní kariéru. Harry se tím tradičně nenechá zastrašit a pokračuje v započaté práci – aby dospěl k závěru tak šokujícímu a nečekanému, že čtenář bezděčně zalapá po dechu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51506/mesto-kosti-51506.jpg 4.4186

Harry Bosch / Prípady Harryho Boscha 8.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino

City of Bones, 2002

Kniha Město kostí

mi-380
14.12.2020

Bosch 008, sázka na jistotu potvrzena. Jeho vyšetřování je tentokrát zpestřeno a zkomplikováno necitlivými zásahy novinářů, nekompetentních kolegů a intrikujících nadřízených. A také postupně odhaluje smutnou skutečnost, že jedna tragédie dokáže principem domina vyvolat několik dalších. Rok 2002 - sítě mobilů, kamer a internetu jsou zatím řídké a plné děr, takže Harry a Jerry jezdí, telefonují, běhají a vedou výslechy od rána do noci. Autor hlavního hrdinu i postup při řešení případu znovu popisuje naprosto věrohodně a uvěřitelně, alespoň pro mě, osobu, která se zatím k bájnému L.A. dostala nejblíž při návštěvě jednoho ostrůvku v Atlantiku, z něhož jsem nedohlédl ani k soše Svobody. Connellyho styl a kouzlo na mě ale zatím stále úspěšně působí. Na dálku.
90 % (aktuálně 168 hodnotících s průměrem 88 %, z mých osmi hodnocení série zatím 6x *****, 2x ****).

P.S.
Den po přečtení jsem si pustil první epizodu první řady seriálu z roku 2014 a ejhle, hlavní dějová linka se rozjíždí přesně podle Města kostí.

Ondrej506
21.09.2020

Veľmi zaujímava zápletka, týraného dieťata určite zaujme každého čitateľa. Celkový dojem z knihy zlepšuje taktiež aj sympatická postava Harryho Boscha. Obsahovo je táto knižka slabšia, chýba tam trošku napätia. Autor vytvára dobrý príbeh, ktorý často rýchlo ukončí a nechá Vás v malej nevedomosti o pohnútkach a motívoch niektorých postáv. V konečnom dôsledku je táto kniha príjemné oddychové čitanie.

mysce
26.07.2020

Harry Bosch se dostává k případu, který mu oživuje vzpomínky na dětství a nedá mu spát. V Hollywoodu jsou totiž nalezeny kosti asi dvanáctiletého chlapce, evidentně drasticky týraného. Přestože se jedná o dost zamotaný, dvacet let starý případ, ovládá Harryho nezlomná touha jej objasnit.
Vyšetřování není jednoduché a je provázeno několika tragickými událostmi, které vážně ohrožují jeho policejní kariéru. Náčelník Irving má jasno, Harry je „průseromagnet“. Harry zkrátka přitahuje průšvihy jako malinovka hejno vos. Je to tvrdá hlava a způsoby, kterými se vrhá do řešení svých případů, bývají opravdu nekonvenční.
Ovšem Harry se tradičně nenechá zastrašit a pokračuje v započaté práci – aby dospěl k závěru tak nečekanému, že jsem na chvíli oněměla úžasem…

Hugomil
14.08.2019

Staré případy mají vždy něco do sebe. A ne jinak je tomu i v Harryho příběhu Města kostí. Příznačný název pro tento případ. Jako vždy solidní a propracovaný příběh který se čte sám.

harena
16.07.2019

Je to moje sedmá detektivka s "tvrďákem" Harry Boschem a stejně jako předešlé je napínavá a čte se téměř sama. Vražda je vražda a tak Harry chce vypátrat, kdo zabil před mnoha lety malého chlapce. I když by policie už chtěla případ uzavřít, svérázný Harry pátrá dál. Také potká Julii, ženu, se kterou by mohl chvíli být, ale bohužel, zase to nevyšlo. A konec? Jsem opravdu zvědavá, kam to ten Harry odchází.

March
02.06.2019

Opět HB nezklamal, i když jsem asi čekala něco víc...starý příběh, tyrane dítě, skvělá zápletka, ale chybělo mi trochu více napětí...byť jsem tedy knížku přečetla na jeden nádech... zaver knihy překvapivý, tak se vrham na další dil, at vim co je s mym oblíbencem....:-)

trudoš
10.05.2019

Slabší, hlavně po stránce obsahové. Samotný základ vyšetřování je dobrý, o tom žádná, už jen z toho patologova suchého popisu následků tělesného týrání mi běhal mráz po zádech. Jenže jak Michael Connelly případ pěkně rozehraje, následně začne zajíždět do slepých uliček. Ačkoli uznávám, že tím věrně zachycuje úmornou práci detektivů, někdy po třetím pokusu/omylu to začne být jaksi monotónní. A když se k tomu začnou nabalovat administrativní i byrokratické kličky, člověk se neubrání úvahám, zdali jej tady někdo nenatahuje na vařenou nudli. Navíc se přiznám, že když pak přišlo na přetřes finální odhalení, pár detailů mi na historii celého zločinu nesedělo. Přitom ale tempo vyprávění nijak nepokulhává a těch tři sta padesát stran, se četlo samo.
Co mě docela štvalo, byla autorova neochota uzavírat nakousnutá témata, týkající se osobního života Harryho Bosche. To však plně vynahrazuje hrdinovo závěrečné rozhodnutí opustit řady policie, takže se v rámci série máme pro příště na co těšit.

Ramiel
01.05.2019

Nějak mě Harry v tomto díle štval. Hlavně tím, jak si hrál na osamělého kovboje. Být na místě Jerryho, tak chci jiného parťáka. No a budu se opakovat ve výtce k autorovi, jelikož je pachatel zastřelen. Ano, už zase. To jako vážně nemůže aspoň jednou Harry někoho úplně normálně zatknout? Jinak případ zajímavý, "milostná" linka s Julií měla vážně drsné a nečekané rozuzlení. Jen tedy Julie musela být docela dost psychicky narušená.