helenkan helenkan komentáře u knih

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Staré známé pověstí, tak jsem si je konečně taky přečetla. Sice audio, ale asi mě takhle bavila víc. Bylo to fajn poslouchání.

23.05.2023 4 z 5

Modré nebe Modré nebe Catherine Anderson

Tuhle romantiku jsem zhltala za jeden den. Ani si nedokážu představit čím musela Carly procházet s takovou nemocí.

22.05.2023 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Odhalování vraha podivínským vědcem je zajímavé a neotřelé téma. Jen policajti mi přišli až moc natvrdlý a hloupý. Ale to mi nezabrání pustít se do dalších dílů. I krátké kapitoly byly bezva. Fajn napínavé čtení.

20.05.2023 4 z 5

Má říše kupodivů Má říše kupodivů Barbara Semenov

Takové netradiční pojednání o minulosti naší historie v podobě osudu jedné české rodiny. Docela dobrodružný život. Někdy až neuvěřitelné, že vše mohly stihnout. Nebylo to špatné čtení i když postavy nebyly vždy sympatické.

15.05.2023 3 z 5

Neználek na Měsíci Neználek na Měsíci Nikolaj Nikolajevič Nosov

Kdyby nebylo čtenářské výzvy určitě bych po téhle knížce nesáhla. A byla jsem překvapená o čem to je. Teď jsem vlastně ráda, že jsem si ji zvolila. Možná kdybych jí četla v dětství, tak bych to moc nechápala. A možná ani dnešní děti ne. Téma není zrovna lehké. Bohatí mají pořád málo, tak proč neobírat chudáky. Děje se to stále. Politika se nikdy nemění. Díky výzvě jsem zas objevila poklad. :-)

10.05.2023 5 z 5

Dokonalý plán Dokonalý plán Lee Child

Podle mě je tenhle díl o hodně lepší než ten předchozí. Můj oblíbený hrdina je zpět. Já si to vychutnala. Bylo to super.

05.05.2023 5 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Po přečtení knihy Les v domě jsem potřebovala trochu něco pozitivnějšího. A tak jsem sáhla po téhle už přečtené romantice. Taková pohádka pro dospěláky.

29.04.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Fakt síla. Úplně mě mrazí v zádech. Skvělé a zároveň hrozné. Jinak nevím co ještě dodat. Kdo přečte pochopí.

27.04.2023 5 z 5

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

Nestává se mi často, při čtení knihy, že se mi před očima zároveň odehrává i film. Myslím, že film zná snad každý, ale knížku si přečtou jen někteří. Možná bych jí taky nečetla, ale díky výzvě jsem ráda že jsem to udělala.

25.04.2023 5 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Začátek byl docela zdlouhavý. Pořád jen řešení jestli pravdu odhalit nebo ne a kdy. Až tak v polovině to začalo být zajímavější. Taková klidná oddechovka.

22.04.2023 3 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Tentokrát jsem si poslechla audioknihu. Znám sice film, ale kniha se mi líbila víc. A byla skvěle načtená. Mimochodem v knize byla Štěpka popsaná jako tlustá ošklivka, což se ve filmu o paní Janžurové říct rozhodně nedá. :-)

18.04.2023 5 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Joj, to bylo fakt dobrý. Mám ráda detektivky z dřívější doby. Takové to poctivé přemýšlení při vyšetřování. A přiznám se, že hrobník Augustin Rothmayer mi byl hodně sympatický. I když byl zvláštní, ale mile.

13.04.2023 4 z 5

Tajnůstkáři Tajnůstkáři Sandra Brown

Jsem spokojená. Je tam všehochuť. Napětí, tajemství, romantika, přesně na tohle jsem si u téhle autorky zvykla a vždy se na její knihy těším. Super počteníčko.

07.04.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Opustit svoje děti a ještě ke všemu s vědomím komu je zanechávám, je pro mě hrozná představa. A tak jsem se přes začátek nedostávala moc lehce. Pak mě to přeci jen chytlo a najednou jsem to nemohla odložit. Zajímavý, zvláštní a někdy těžko uvěřitelný příběh.

02.04.2023 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

No, tenhle příběh mi v hlavě zůstane na hodně dlouhou dobu. Možná napořád. Příběh plný emocí, statečnosti, lásky,bolesti i hrůz války. Naprosto skvělé čtení.

25.03.2023 5 z 5

Skandál na spadnutí Skandál na spadnutí Julia Quinn

Opět jsem se bavila a užila si další dobrodružství ze série Rokesbyových a svým způsobem i Bridgertonových. Všechny tyhle příběhy jsou přesně takový správný oddechovky u kterých člověk opravdu ,,vypne".

19.03.2023 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tak jsem si zase, už nevím po kolikáté, připomněla mojí oblíbenou knihu. A vychutnala si příběh Elizabeth a Darcyho.

15.03.2023 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Hezké čtení. Byl to pořádně napínavý příběh. Pěkně popsaný těžký život na Aljašce. Obdivovala jsem jejich odvahu a zároveň jsem měla děsnej vztek na tátovo chování.

10.03.2023 5 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Pěkně napínavá a drsná detektivka. Mám pořádné mezery, je to teprve moje druhá od autora. Tahle poslechnutá jako audio. A skvěle načtená.

03.03.2023 4 z 5

Dostihne tě minulost Dostihne tě minulost J. D. Robb (p)

Paráda. Moje oblíbená Eva a její skvělý tým. Jako vždy jedním dechem. Ono mi to prostě nejde číst pomalu. :-)

03.03.2023 5 z 5