helenkan helenkan komentáře u knih

Cesta domů Cesta domů Danielle Steel

Hned na začátku se mi chtělo knihu odložit. Pak přišlo trochu zlepšení. Asi se liším od většiny čtenářů,ale přiznám se, že autorka nepatří do mých oblíbených. Její knížky nemusím. Tady jsem si splnila výzvu.

20.04.2024 3 z 5

Co by kdyby Co by kdyby Jonathan Tropper

Kdybych si neplnila Čtenářskou výzvu určitě bych tuhle knížku nenašla (nehledala). A byla by to škoda. Protože mě hodně bavila. Skvělá oddechovka s prvky černýho humoru a sarkasmu. Myslím že je podle ní natočený film.

16.04.2024 4 z 5

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

Silný a ne zrovna jednoduchý příběh, který vyžadoval plné soustředění. Poslechnutá skvěle načtená audiokniha.

16.04.2024 3 z 5

Křehké srdce Křehké srdce Mona Kasten

Samozřejmě jsem byla zvědavá na pokračování. Sice to nebylo špatné, ale většinou to bylo jen o jejich pocitech a ty se dost opakovaly. Knížku nezatracuju,ale první díl byl zajímavější.

10.04.2024 3 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Zase bomba čtení. Stále vymýšlet nové téma a ještě tak dokonale propracované. Smekám před autorkou. Postav tam bylo poměrně dost a ještě ty jejich internetové přezdívky. Pro mě trochu oříšek se v nich vyznat, ale časem to šlo. Až do konce jsem netušila kdo je vrah. Kdy už si konečně Cormoran a Robin přiznají,že se mají rádi. Ach jo.:-)

08.04.2024 5 z 5

Milujte královnu Milujte královnu Anton Hykisch

Asi bych se do čtení nepustila,ale audioknihu jsem si poslechla a docela se mi líbila.

01.04.2024 4 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Pěkně napsaný příběh a docela reálný. Poslechla jsem si audioknihu a byla skvěle načtená.

30.03.2024 4 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Přečteno trochu s přemlouváním. Spíš jen abych si splnila téma čtenářské výzvy. Nejsem z knihy tak nadšená jako většina čtenářů přede mnou.

23.03.2024 3 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Čtvrtý díl s Kate Marshallovou zase pěkně povedený. Trochu se dalo odhadovat jak se to vyvine, ale vůbec to nevadilo. Super čtení.

15.03.2024 4 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Od začátku mě to chytlo a za dvě odpoledne přečteno. Opět napínavý a ten konec hodně překvapivý až šokující. Autorka umí pořádně zamíchat kartama.

10.03.2024 4 z 5

Ida Ida Helena Černohorská

Není to dlouhé vyprávění, ale je tam řečeno dost na pochopení, jak to chodilo v 50.letech. Poslouchala jsem pěkně načtené audio. Zato obálka knížky je hrozná.

10.03.2024 4 z 5

Dnes v noci jsem ji viděl Dnes v noci jsem ji viděl Drago Jančar

Byl to pěkný, ale docela smutný příběh. Jen mi chvilku trvalo vpravit se do zvláštního stylu psaní. Přítomnost se prolínala s minulostí z jedné věty do druhé. A přímá řeč nebyla nijak značena. Takže začátek nešel zrovna lehce. A vyprávění pěti osob o osudech Veroniky a Lea bylo zajímavé. A díky čtenářské výzvě jsem objevila dobrou a zajímavou knihu.

07.03.2024 3 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Pěkně sepsané vzpomínky. Prožila si pestrý a bouřlivý život. Rozhodně nebyl ani lehkej. Zažila krásné ale i zlé období, které si ani nezasloužila. Nebyla zrovna skromná a ctnostná. Jedno ale byla určitě. Skvělá herečka a krásná dáma.

06.03.2024 4 z 5

Nevíš dne, nevíš hodiny Nevíš dne, nevíš hodiny Dominik Dán

Opět pěkná detektivka i když tentokrát byla méně napínavá. Aspoň mě se zdálo. A detektiv Krauz jako vždy chytrej sympaťák. V podání Petra Stacha jsem si to skvěle vychutnala. Jeho čtení nemá chybu.

06.03.2024 4 z 5

Slečny Slečny Barbora Baronová

Pěkně napsané vyprávění o osudech svobodných žen. Každá si vybrala svůj život po svém. Sama si pamatuju ty drby když některá nebyla vdaná do dvaceti let. Hned z nich byly staré panny, nebo byly jinak divné. I v tomhle byla ta doba hnusná. Štěstí že je pryč. Líbilo se mi čtení na ČRo.

02.03.2024 4 z 5

Patrím do tvojho sveta Patrím do tvojho sveta Abby Jimenez

Psychické týrání,vztahy rodičů a dětí v bohatých rodinách i vztahy z rozdílných poměrů. To vše zabaleno do moc pěkného příběhu. Moc jsem Alexis a Danielovi fandila aby to ustáli. Bezva čtení.

26.02.2024 5 z 5

Krutá rozkoš Krutá rozkoš J. D. Robb (p)

Tohle byla naprostá bomba. Super díl. Nedalo se odložit dokud nebyl konec. Evin tým a celé to vyšetřování a vše kolem, skvěle napsané. Smekám před autorkou.

22.02.2024 5 z 5

Všichni tě opustí Všichni tě opustí Nora Roberts

To bylo šokující překvápko. Tohohle pachatele určitě nikdo při čtení neuhádne. Další úžasný díl s Evou Dalasovou. Autorka si zaslouží velký obdiv. Tolik dílů série a stále stejně skvělé a napínavé čtení.

20.02.2024 5 z 5

Claudius bůh a jeho žena Messalina Claudius bůh a jeho žena Messalina Robert Graves

Jednoduché čtení to zrovna není, ale stojí to za to.

19.02.2024 4 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

V postavách jsem se ze začátku trochu ztrácela, ale jinak pěkný historický román. A pamatuju seriál kde hrál Claudia Derek Jakobi a bylo to úžasný.

19.02.2024 4 z 5