Kavky

kniha od:

Kavky https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7841/bmid_kavky-K7s-7841.jpg 4.4 351
Koupit Koupit eknihu Bazar

Den D se blíží. Němci nevědí, kde ani kdy se Spojenci vylodí, ale je jim jasné, že to bude brzy. Pro Felicity „Flick" Clairetovou, agentku britské tajné služby, jejíž prací jsou sabotážní akce v týlu nepřítele, nebylo nikdy v sázce tolik jako právě teď. Přežila dlouhodobé nasazení za nepřátelskými liniemi a stala se jedním z nejefektivnějších britských agentů v severní Francii. Ví, že schopnost Němců odrazit invazi Spojenců závisí do značné míry na komunikačních linkách, a tak ji ve dnech před vyloděním čeká úkol, jehož význam je zcela klíčový - musí zničit telefonní ústřednu, která spojuje německá vojska s nejvyšším velením v Berlíně... Když se však se skupinou příslušníků hnutí odporu pokusí na centrálu zaútočit, vše skončí katastrofálním nezdarem a Flick se celý svět obrátí vzhůru nohama. Skupina je zlikvidována a její sebedůvěra otřesena. V tuto chvíli dostává poslední šanci dosáhnout cíle, jenže úkol, který byl předtím hrozivý, je nyní skoro nesplnitelný. Nový plán totiž vyžaduje speciální tým složený výhradně z žen, které je třeba sehnat a vycvičit během několika málo dní. Dostávají krycí jméno Kavky a mají proniknout do ústředny přímo před očima Němců...... celý text

Žánr:
Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Jackdaws , 2001


více info...

Komentáře (72)

Komentáře 72 Recenze 3

helenkan
helenkan
24.09.2023 4 z 5

Můj oblíbený autor napsal opět skvělý příběh, který byl napínavý jak kšandy. A chvílema mi naskakovala husí kůže.

Vcelar1980
Vcelar1980
13.07.2023 5 z 5

Pěkné oddechové čtení, myslím, že si i pan Follett trochu oddychl od vážnějších zpracování a při psaní se dobře bavil.


DericCaster
DericCaster
02.06.2023 4 z 5

Zajímavý námět z prostředí odboje ke konci druhé světové války. Nicméně příběh je více stavěn do osobních rovin postav, což mu ale neubírá na čtivosti a zvláště v druhé polovině příběhu se knížka jen těžko odkládala. A ano místy příběh působí trochu "bondovsky", když dobro nakonec vždy vítězí, ale není to přesně to co chceme číst? Baví mne držet postavám palce a sledovat, jak to zvládnou. A na argument, že to není ralistické bych těl jen dodat - je to beletrie a nikoliv učebnice válečné historie.

SilvaK
SilvaK
29.05.2023 4 z 5

Zo začiatku som sa ťažko prelúskavala, ale potom ma to vtiahlo. Chvíľami drsné, chvíľami naivné, ale ako vždy som sa aj niečo z histórie dozvedela. Za mňa môže byť.

vpadysak
vpadysak
23.05.2023 4 z 5

Zaujímavý dobový príbeh podaný typickým spôsobom pre tohoto autora. Miestami drsnejší, ale naozaj trocha naivný. Ale zachytáva čo všetko treba zariadiť, aby mohla prebehnúť takáto tajná akcia. Pre čitateľa pútavý a aj mňa celkom zaujal. Držal som samozrejme palce naším.

princeznaaura
princeznaaura
20.01.2023 1 z 5

nezaujalo, přečetla jsem první den, další už číst nebudu

zd0981
zd0981
18.12.2022 1 z 5

Naivní, místy až hloupé. Plné laciných klišé...
Těm, kterým to nevadí tak se to může líbit.

Bedřich63
Bedřich63
15.09.2022 5 z 5

Tak tady nemám co řešit. Parádně vystavěný příběh, zajímavý děj a zápletka, jak má být. Stále jsem doufal, že čtu knihu Kena Folletta, a že tam tedy nebude příliš brutality a nějaký nečekaný konec. No splnilo se mi to. Na to, jakou vlastně popisuje dobu, tak tady je té brutality ještě docela s mírou a ještě k tomu na správné straně, aspoň pro mě, který jsem fandil Kavkám.
Autor patří mezi mé TOP a tak jsem možná nekritický, ale co už? Každý má rád něco jiného. A já jsem s tímto autorem spokojený, další knihy už brzy budu hledat.

-Nikola-
-Nikola-
24.04.2022 4 z 5

Četla jsem v anglickém jazyce. Musím uznat, že mě druhá polovina knihy naprosto vtáhla do děje. Autorovy popisy byly tak barvité, že mi nedělalo problém si vše živě představit a vžít se do role hrdinek. Z toho důvodu mi dělalo celkem problémy přečíst pasáže, kde autor popisuje mučení, ale to nejspíše vypovídá spoustu i o autorově dovednosti vtáhnout čtenáře do děje.

I když toto není úplně žánr, který bych vyhledávala, jsem ráda, že se mi kniha dostala do rukou, určitě kladně hodnotím a možná se ještě někdy k autorově tvorbě vrátím.

ThomasRuhe
ThomasRuhe
18.04.2022 3 z 5

Knihu hodnotím jako dobrou. Zdařilé bylo střídání kapitol z pohledu britské tajné služby a následně Němců, kteří se sabotážím snaží zabránit. To vše se odehrává těsně před vyloďením v Normandii, to příběhu taky přidává na zajímavosti a dramatičnosti. Celkově jsem s románem spokojený.

lazarus
lazarus
28.02.2022 4 z 5

Zábavné, dobře napsané postavy a vlastně celý příběh

Pavla111
Pavla111
01.01.2022 5 z 5

Velmi pěkně a poutavě napsaný příběh, doporučuji. Moc se mi knížka líbila.

PaníLenka
PaníLenka
05.12.2021 4 z 5

Přiznám se, že na mě to bylo až příliš brutální, a i to napětí jsem těžko snášela - kdybych se místo čtení dívala na film, asi bych u půlky měla zavřené oči nebo děj sledovala škvírou mezi prsty…ale u knížky to hold není možné, nicméně odtrhnout už se nedalo….souhlasím s některými níže uvedenými názory, že v ději byly některé hůř uvěřitelné pasáže, ale život někdy těžko k uvěření je sám o sobě…. Musím říct, že autorovy knihy ze středověku se mě dotkly víc, ale rozhodně je to povedený počin.

JaniMa
JaniMa
24.09.2021 4 z 5

Kniha mě pohltila hned na začátku. Děj má spád a líbilo se mi i vykreslení jednotlivých postav. Když však přišlo na velké finále byla jsem zklamaná. Akční to jistě bylo, uvěřitelné však ani trochu. V mých očích knize uškodil i příliš zaláskovaný konec a skutečnost, že z hlavní postavy Flick Clairetové autor v závěru vymodeloval superženu bez jakékoliv slabosti.
Kniha se četla dobře, ale vracet se k ní zřejmě nebudu. Doporučila bych ji jako nenáročné čtení na dovolenou.

Alinke
Alinke
18.08.2021 5 z 5

knihu jsem četla jedním dechem a úplně mě ohromila. Čtivá, poutavá, napínavá, prostě vše, co jeden potřebuje k pohodě a příjemnému prožitku s knížkou, Ken Follet je můj oblíbený spisovatel a ráda čtu jeho knižky

D_žejn
D_žejn
02.08.2021 3 z 5

Velké přiznání na začátek – ačkoliv je Ken Follett opravdu literární pojem, Kavky jsou první knihou, kterou jsem od něj četla… A na dlouhou dobu i poslední.

Chápu autorovu popularitu, historická témata dokáže uchopit a představit čtenáři tak, jako by se mu před očima odvíjel napínavý film. Lineární vyprávění, málo dějových odboček, líbivé a od začátku polarizované postavy dělají z Kena Folletta mistra žánru.

Pod krycím jménem “Kavky” se ukrývá partička žen různého věku, schopností i postavení, které mají jediný úkol – provést sabotáž na okupovanou telefonní ústřednu ve Francii. Na jejich úspěchu závisí celý Den D a tím pádem i průběh pozemní invaze Spojenců v Evropě. Příběh je vystavěn na klasickém schématu. Na začátku máme jednu nepovedenou sabotážní akci, ve které se objeví ústřední záporák. Pak je nutné v časové tísni vyhledat ženy potřebných dovedností a znalostí a vycvičit z nich bojovou jednotku. Během výsadku a proniknutí na nepřátelské území dát po psychické stránce celou skupinu dohromady a úspěšně splnit bojový plán. Do toho se vypořádat s padouchem, který je ženám stále v patách a nezapomenout na trochu lásky!

Klasické, líbivé a čtivé. Pro milovníky historických románů ideální, nicméně víc od toho nečekejte. Žádný hlubší přesah ani význam nehledejte, ale jako “filmový” román Kavky fungují výborně.

mi-380
mi-380
08.07.2021 4 z 5

Napínavá a krví obarvená cesta britského dámského sabotážního komanda okupovanou Francií několik dnů před 6. červnem 1944. Specialista na špionážní historky Ken Follett ani tentokrát čtenáři nedá šanci vydechnout, děj žene vpřed bez zbytečných odboček. S popisy přírody se tu nesetkáme, s popisy lokalit a charakterů jen minimálně.
80 % (aktuálně 288 hodnocení s průměrem 88 %).

Rychle se podívala a spatřila podsaditého, sporého muže s kulatou hlavou a nakrátko ostříhanými vlasy. Za ním stála Ruby. Ve tmě zvedla cosi, co připomínalo železnou tyč, a teď ho s tím vší silou udeřila do hlavy. Byl to ochromující úder a muž se bez hlesu zhroutil k zemi.
„Seznam se se seržantem Beckerem,“ řekla Ruby.
„Jsi v pořádku?“ zeptala se Flick.

P.S.
Skupina Kavky: Flick, Ruby, Jelly, Diana, Maude a Greta

Vlaďkaa4
Vlaďkaa4
01.08.2020 4 z 5

Musela jsem se začíst, druha polovina už byla na jeden zátah. Musím přiznat, že když gestapo zatklo Ruby, tak jsem se podívala na konec knihy. Tak jsem byla nedočkavá a obávala jsem se osud zúčastněných.

tittanie
tittanie
17.07.2020

Od autora jsem četla sérii Století a tohle. Vůbec jsem si ho nespojila jako jednoho autora. Kniha byla fajn, ale trochu mi dalo zabrat než jsem se začetla. Líbilo se mi jak autor vykreslil špiona a jak si musel všímat sebemenších maličkostí, které znamenaly život nebo smrt.

Mishi
Mishi
27.03.2020 3 z 5

Zajímavý příběh, Kavkám jsem samozřejmě fandila, aby svoji misi splnily. Přesto jsem se nedokázala úplně začíst. A když k tomu přičtu obálku, která se mi hrozně nelíbí, jsem ráda, že už jsem ji dočetla a můžu ji odložit.

Skawin
Skawin
30.10.2019 5 z 5

Výborně napsaný příběh žen - špionek, které neváhaly za II.sv. války nasadit své životy. Četlo se jedním dechem...

motokatty
motokatty
30.06.2019 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Příběh se mi líbil - nemohla jsem se od čtečky odtrhnout. Nicméně mi během četby občas vadilo neustálé střídání děje a zdlouhavé popisování prostředí :-)
Nemyslím si, že by příběh Flick byl až tak těžko uvěřitelný. O britských ženám ve válce se totiž moc nemluví. Což je škoda, jelikož i ony byly hrdinky s velkým H. Věřím, že kniha byla napsáno jako pocta britským ženám, které za války neváhaly obětovat své životy při tajných misí...

javirgo
javirgo
28.03.2019 4 z 5

Napínavé a jako vždy od pana Folletta dobře napsané. Nemohu dát ale plný počet hvězd, protože v tomto případě je to málo uvěřitelné .

Schary
Schary
21.03.2019 3 z 5

Dost brutální kniha, která se odehrává za druhé světové války, těsně před invazí spojenců.Hlavní hrdinkou je špionka, která vede partu žen do okupované Francie. Kniha je plná násilí, ale lechkost s kterou vždy Flick vyvázne ze všech nástrah je dost nepravděpodobná...

Klarinecka
Klarinecka
23.10.2018

No pane jo, tak tohle bylo vážně super. Přečteno za dva dny, v práci jsem si nosila tajně čtečku na záchod :) Nemohla jsem přestat číst.

Igor1311
Igor1311
15.08.2018 5 z 5

strhujuci príbeh z obdobia druhej svetovej vojny ukazuje odhodlanie ženského komanda, ktoré ma prispieť k úspešnému vylodeniu spojencov v normandii. až sa mi nechce veriť, že follett dokázal napísať takto napínavý príbeh po výbornej stredovekej sérii Piliere zeme

ArwenAragorn
ArwenAragorn
14.08.2018 5 z 5

Napínavý příběh, který se četl dobře. Od autora je to moje první knížka a rozhodně nebude poslední.

Kalina
Kalina
13.07.2018 5 z 5

Kniha se čte velice dobře. Krutost války, která z žen, nositelek života, udělá zabijáky je tu popsána se vší hrůzou, kterou byly okolnostmi nuceny a ochotny podstoupit. Psychologie hlavních postav je také velice zajímavá. Přīběh je vyprávěn trochu románově, což ovšem na závažnosti neubírá.

Rade
Rade
21.05.2018 4 z 5

Plus za téma, knihu beru jako poctu všem hrdinkám - britským agentkám, které nasazovaly život při sabotážních akcích za války ve Francii.
Minus za poněkud románové vztahy i závěr.
Mezi 3 až 4, s ohledem na téma zaokrouhluji nahoru (slabší 4).

kn23
kn23
07.04.2018

Este o kusok lepsie ako Ostrovburok.

harena
harena
15.03.2018 4 z 5

Po Folletových skvělých a nezapomenutelných ságách "Století" a "Pilíře země" jsem sáhla po válečném románu "Kavky". Souboj špičkové britské agentky s německým důstojníkem je napínavý od první stránky. Flick dá dohromady speciální tým, složený pouze z žen, které nikdy v boji nebyly a ve Francii mají před očima Němců zlikvidovat ústřednu. Příběh čtivý, napínavý, neschází ani láska. Ken Follettovi se kniha opět povedla.
"Válka umožňuje, aby lidi byli tím, čím skutečně jsou: ze sadistů se stanou mučitelé, z psychopatů stateční frontoví vojáci, surovci mají veškerý prostor, aby si naplno zahráli své role, a děvky mají pořád napilno"

Jap
Jap
02.03.2018 5 z 5

Nevíte někdo, jak jen to ten Follett dělá? Parádní příběh a místy jsem napětím zapomínal snad i dýchat. Kniha nejde do poslední stránky odložit.

Lusien
Lusien
01.03.2018 4 z 5

Se spisovatelem Kenem Kolletem moje prvni zkusenost.A musim rict, ze jsem byla nadsena. Napinave do konce, kdy netusite, jak to skonci. Me trochu rusilo caste stridani deju, ale za me bych urcite doporucila. Skvela kniha!

babicka_amalka
babicka_amalka
15.02.2018 2 z 5

béčkové dílko s nepříliš uvěřitelnou zápletkou, dočítala jsem jen z povinnosti;
četla jsem víc jeho knih - většina se mi líbila, tohle mě zklamalo;

matej005
matej005
20.01.2018 5 z 5

Naprosto jedinečný zážitek stejně jako u všech ostatních knih tohoto autora! :-)

degen
degen
19.01.2018 1 z 5

Těžko uvěřitelný a místy až bizarní příběh. Zkrátka a jednoduše historický román. Knihu jsem ani na třetí pokus nedočetla. Třikrát a dost! :-)

PADA123
PADA123
01.11.2017 5 z 5

Spisovatel mě opět nadchnul svým uměním psaného projevu. Vřele doporučuji každému, kdo od K. Folletta zatím nic nečetl!!

francouz
francouz
22.10.2017 5 z 5

Mr. Follet opět nezklamal. naprosto uvěřitelný příběh, který jako jeden z mnoha skladá mozaiku, jedné z největších operací druhé světové války. Je to příběh, který ukazuje odvahu a čest v té nejryzejší podobě. Nikoho nenechá na pochybách, kam se bude příběh odvíjet a jaké nás čeká finále. Než k němu dojde je třeba nahlédnout do pocitů a tužeb zůčastněných, což umí pan Follet velmi dobře a pak to příjde, velké finále, kde jako by na okraji je operace Overlord. Ani u této knížky jsem nebyl zklamán a jelikož mám rád válečnou tématiku, tak toto byl jenom jiný pohled na dobu, kterou jsme naštěstí nemuseli nikdo poznat.

Schamila
Schamila
05.09.2017 5 z 5

Pan Follett - pan mistr - nádherně napínavý příběh z války a tentokrát o ženách a od tahového autora to mohu vždycky. Kdo má rád příběhy z války - moc doporučuji.

Warty
Warty
01.09.2017 5 z 5

Velice napínavý příběh z období 2. světové války a z prostředí odboje ve Francii. Velice čtivá kniha, které nic nechybí. Mohu jen vřele doporučit.