Kavky

Den D se blíží. Němci nevědí, kde ani kdy se Spojenci vylodí, ale je jim jasné, že to bude brzy. Pro Felicity „Flick" Clairetovou, agentku britské tajné služby, jejíž prací jsou sabotážní akce v týlu nepřítele, nebylo nikdy v sázce tolik jako právě teď. Přežila dlouhodobé nasazení za nepřátelskými liniemi a stala se jedním z nejefektivnějších britských agentů v severní Francii. Ví, že schopnost Němců odrazit invazi Spojenců závisí do značné míry na komunikačních linkách, a tak ji ve dnech před vyloděním čeká úkol, jehož význam je zcela klíčový - musí zničit telefonní ústřednu, která spojuje německá vojska s nejvyšším velením v Berlíně... Když se však se skupinou příslušníků hnutí odporu pokusí na centrálu zaútočit, vše skončí katastrofálním nezdarem a Flick se celý svět obrátí vzhůru nohama. Skupina je zlikvidována a její sebedůvěra otřesena. V tuto chvíli dostává poslední šanci dosáhnout cíle, jenže úkol, který byl předtím hrozivý, je nyní skoro nesplnitelný. Nový plán totiž vyžaduje speciální tým složený výhradně z žen, které je třeba sehnat a vycvičit během několika málo dní. Dostávají krycí jméno Kavky a mají proniknout do ústředny přímo před očima Němců......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/7841/kavky-7841.jpg 4.5236

Jackdaws (2001)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Kavky

javirgo

Napínavé a jako vždy od pana Folletta dobře napsané. Nemohu dát ale plný počet hvězd, protože v tomto případě je to málo uvěřitelné .

Schary

Dost brutální kniha, která se odehrává za druhé světové války, těsně před invazí spojenců.Hlavní hrdinkou je špionka, která vede partu žen do okupované Francie. Kniha je plná násilí, ale lechkost s kterou vždy Flick vyvázne ze všech nástrah je dost nepravděpodobná...

Klarinecka
23.10.2018

No pane jo, tak tohle bylo vážně super. Přečteno za dva dny, v práci jsem si nosila tajně čtečku na záchod :) Nemohla jsem přestat číst.

Igor1311
15.08.2018

strhujuci príbeh z obdobia druhej svetovej vojny ukazuje odhodlanie ženského komanda, ktoré ma prispieť k úspešnému vylodeniu spojencov v normandii. až sa mi nechce veriť, že follett dokázal napísať takto napínavý príbeh po výbornej stredovekej sérii Piliere zeme

ArwenAragorn
14.08.2018

Napínavý příběh, který se četl dobře. Od autora je to moje první knížka a rozhodně nebude poslední.

Kalina
13.07.2018

Kniha se čte velice dobře. Krutost války, která z žen, nositelek života, udělá zabijáky je tu popsána se vší hrůzou, kterou byly okolnostmi nuceny a ochotny podstoupit. Psychologie hlavních postav je také velice zajímavá. Přīběh je vyprávěn trochu románově, což ovšem na závažnosti neubírá.

Rade
21.05.2018

Plus za téma, knihu beru jako poctu všem hrdinkám - britským agentkám, které nasazovaly život při sabotážních akcích za války ve Francii.
Minus za poněkud „románové“ vztahy i závěr.
Mezi 3–4, s ohledem na téma zaokrouhluji nahoru (slabší 4).

kn23
07.04.2018

Este o kusok lepsie ako Ostrovburok.