Osudu neujdeš

Osudu neujdeš https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41864/bmid_osudu-neujdes-ble-41864.jpg 4 53 14

Liz Barwickovou její brutální manžel, slavný profesionální fotbalista, léta týral. Nakonec to přehnal tak, že Liz po jeho útoku skončila v nemocnici a málem zemřela. Po této zkušenosti se krásná a talentovaná fotografka rozhodne rázně skoncovat s minulostí. Uteče na nádherný ostrov Cumberland u pobřeží Georgie a doufá, že v neporušené přírodě najde kromě materiálu pro svou novou knihu také samotu a duševní rovnováhu. Liz se postupně sblíží s členy rodiny Drummondovy, kterým ostrov patří, a když se navíc zamiluje do jednoho z vnuků majitele ostrova, začínají bolestné vzpomínky zvolna blednout. Náhle však za podivných okolností zemře několik lidí, které znala. Liz je stále více přesvědčená, že šlo o vraždy, a tuší, kdo by mohl být vrahem. Jenže policie jejímu podezření příliš nevěří a nad Liz se začínají stahovat mraky. Ani ostrovní ráj, ani náruč jejího milence jí už nemohou poskytnout bezpečný úkryt. Nejen z její minulosti, ale i z minulosti obyvatel ostrova se začínají vynořovat temné síly ...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)

Palindrome , 1991

helenkan
29.10.2023 5 z 5

Skvělé. Od začátku napínavý jak kšandy. Chytne to a nepustí až do konce. Napínavý jak kšandy s hodně překvapivým koncem. Ani jsem nečekala že to bude tak parádní čtení.

mcabr
29.12.2019 5 z 5

Skvělá kniha, četla se jedním dechem. Napětí, zápletka a nečekané rozuzlení.

tami1
28.12.2019 5 z 5

Skvělá kniha, plná napětí, vražd, lásky a tajemství. Děj se odehrává na nádherném ostrově Cumberland u pobřeží Georgie.
Příběh nemá jediné hluché místo, čte se jedním dechem. Doporučuji!

Dagmar111
10.12.2018

Tato kniha je napínavá od první stránky až do konce, přečetla jsem ji už několikrát a nikdy jsem se při četbě nenudila.
Dávám 5 hvězdiček *****

snoopylady
20.09.2018 5 z 5

Kniha je velmi napínavá od začátku do konce. Některé situace mi přišly nereálné, nicméně to neubralo na čtivosti.

fruitbueno
02.10.2017 4 z 5

Nejlepší je od knihy nic nečekat, nic si o ní dopředu nečíst a pak jen sedět a nechávat se bavit!

leona223
14.06.2017 5 z 5

Příběh se mi moc líbil, na konci pro mě nečekané rozuzlení. A sympatické byly krátké kapitoly.

Padelin
25.02.2017 5 z 5

Pěkná knížka, která nezklamala.

KydlochMoris
21.02.2016 5 z 5

Určitě si ji přečtu někdy znovu.

Lidka
11.01.2014 3 z 5

Čtivé, zajímavé, napínavé, odpočinkové čtení.Sice těch mrtvých bylo dost, ale tak to asi patří .

Potěšilo mne, že reálie jsou i skutečné, že ostrov Cumberland opravdu existuje, jakož i penziony o nichž se mluví jakož i stará osada otroků. Dokonce i sídlo Dungenes, ač dnes už jen jeho ruiny, a starý hřbitov jsou na svém místě. Cumberland je chráněná oblast a spadá pod Správu národních parků.
Jen postavy jsou smyšlené, ale to pochopitelně na nevadí. Zajímalo by mne, zda byl reálný krokodýl, ale i ten byl jistě výplodem fantazie autora. :-))

Evelin
19.08.2013 5 z 5

Po dlouhé době kvalitní kniha. Perfektní :)

sabca
17.03.2013 5 z 5

Moc pěkná knížka. Doporučuji.

Rou
26.10.2011 5 z 5

Od této knížky jsem to vůbec nečekala, ale byla super. Četla se parádně, odehrávala se v zajímavém prostředí a napětí, detektivní zápletky a romantika se skvěle doplňovaly. Popis ostrova Cumberland byl skvělý, ráda bych ho viděla na vlastní oči :)

gfdsa123
18.10.2011 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem a můžu ji vřele doporučit.

útěk domácí násilí kriminální thrillery Georgie, Georgia (USA)

Stuart Woods
americká, 1938 - 2022