Hořkosladký život

Podmanivý, romantický i napínavý román od autorky proslulého bestselleru Ptáci v trní se odehrává v Novém Jižním Walesu na počátku dvacátého století a s moudrostí, vřelým citem a pochopením vypráví o vzájemných poutech, nepředvídatelnosti milostných vztahů a stěžejních životních rozhodnutích. V bouřlivých letech po první světové válce si čtyři neobyčejné sestry hledají svoje místo v životě…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375483/horkosladky-zivot-U9B-375483.jpg 3.452
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Ikar (ČR)

Bittersweet, 2013

Kniha Hořkosladký život

ela1972

Moc hezká kniha

Szilvia1

Těšila jsem se na tuto knížku,ale zklamala mně.

triatlet
31.12.2020

(+ SPOILER) Čtenář, který zná autorčin román Ptáci v trní, bude asi zklamaný. Každodennost v Austrálii 20. a 30. let minulého století je výraznější až při zachycení osudu postav v době hospodářské krize.
Příběh dvou párů dvojčat, čtyř sester, které se vydají na studium zdravotní sestry, občas sklouzává téměř až k červené knihovně.
Překlad mi místy přišel těžkopádnější, i když na druhou stranu jsem si zafixoval, že až budou v novinách psát o turnaji v Melbournu, tak se nebudu divit tvaru 6. pádu.
Z hlediska dobovosti mi nepřišlo přesvědčivé, že by dvacetileté dívky hned při prvním setkání s třicetiletým majitelem nemocnice nadřízenému tykaly.
Je zajímavé sledovat, jak se utváří postava Jack Thurlowa, který je zmatený třeba právě proto, že na rodinu jedné ze sester dopadá hospodářská krize.

Hakl54
15.11.2020

Když se konečně začalo v životě sester dít něco zajímavého, bylo to popsáno krátce a jakoby useknuto. Zato se autorka vyžívala v dlouhých a únavných dialozích o politice nebo o nepodstatných věcech. Škoda, mohl to být zajímavý román.

ikul
21.08.2020

Obdivuji autorku pro její perfektní popisování reálií. Ale tentokrát mě kniha vůbec neoslovila. Příběh čtyř sester byl nezajímavý, postavy nepříliš sympatické, bylo těžké prokousat se ke konci.

Jonna
04.07.2020

Autorka opět nezklamala a odvyprávěla zajímavé příběhy na pozadí historických událostí. Je velká škoda, že je to autorčina poslední kniha, bude mi chybět.

kika 13
07.06.2020

Ze začátku mě knížka moc nebavila,ale až v druhé polovině jsem se chytla.

eva3992
06.06.2020

Příběh vypráví o nepředvídatelnosti milostných vztahů a stěžejních životních rozhodnutí. Odehrává se v Austrálii po první světové válce.
Čtyři sestry, bystré a ambiciózní, musí čelit předsudkům tehdejší společnosti. Jejich život se však změní, když se dají zaměstnat v nemocnici jako ošetřovatelky.

Uf, tak tohle pro mě nebyla dobrá knížka a celou dobu při čtení jsem se trápila. Co se mi líbilo, je téma, které kdyby bylo jinak zpracované, tak by mě bavilo.
Měla jsem problém se stylem psaní, špatně se mi to četlo. Psáno povrchně, nezáživně. Nic nešlo do hloubky, vše bylo prvoplánové a jasné co se stane. Bez napětí, bez očekávání.

Další problém jsem měla celkově s dějem a s postavami. Všechny čtyři sestry byly taaak dobré. Povahy a chování se v knize měnily, jak se to zrovna hodilo, takže každá postava měla několik svých tváří. Rozhovory byly povrchní až trapné.

Za mě tedy bohužel nemůžu doporučit.

Vévoda a já
Vévoda a já