Hořkosladký život

Hořkosladký život https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375483/bmid_horkosladky-zivot-U9B-375483.jpg 3 87 30

Podmanivý, romantický i napínavý román od autorky proslulého bestselleru Ptáci v trní se odehrává v Novém Jižním Walesu na počátku dvacátého století a s moudrostí, vřelým citem a pochopením vypráví o vzájemných poutech, nepředvídatelnosti milostných vztahů a stěžejních životních rozhodnutích. V bouřlivých letech po první světové válce si čtyři neobyčejné sestry hledají svoje místo v životě…... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Bittersweet , 2013

boxas
09.03.2020 4 z 5

Tak nějak nevím, nemohla jsem se s tou knížkou srovnat. Děj je rozvláčný, nemá spád, zásadní zvraty nepřicházejí, a pokud se něco děje, je to jaksi jen načrtnuto a odbyto (viz Edda a Jack), s žádnou ze čtyř sester jsem se nedokázala ztotožnit, důraz na hospodářskou a politickou situaci v Austrálii ve 30. letech minulého století je pro mě úplně mimo a nudilo mě to nejmíň tak jako Kačku.
Na druhou stranu jsem se dozvěděla hodně o každodenním životě australských žen různých společenských vrstev v té době i o tom, jak fungovalo, ale i nefungovalo tamější zdravotnictví.
Takže asi tři a půl...

AndreaP.
08.03.2020 3 z 5

Námět na knihu, příběh jako takový i zasazení děje do dané doby byl vynikající počin, ovšem styl psaní byl pro mě leckdy nezáživný, některé pasáže jsem pak už přeskakovala. Leckdy na mě kniha působila až moc nepravděpodobně.

zuzana2599
17.02.2020 4 z 5

Život je hořkosladký, stejně jako tento román. Nic není až tak sladké, aby v tom nebyla špetka hořkosti !
Tento román je posledním dílem známé autorky Colleen Mc Culloughové, autorky světoznámého románu Ptáci v trní. Odehrává se v Austrálii, po první světové válce. Edda, Grace, Trs a Kačka to jsou dvoje dvojčata, která se dají zaměstnat jako ošetřovatelky. Prožívají pak své vzestupy i pády a to nejenom v kariéře, ale i v lásce. Mají mezi sebou velmi silné pouto. Bylo to skutečně pěkné čtení, místy mě sice bavilo víc a byly i slabší chvilky ! Ale nelituji, kniha určitě potěší a stojí za to si ji přečíst !

Pípasek
15.02.2020 5 z 5

Podmanivá, romantická i napínavá sága, odehrávající se v Austrálii po 1. světové válce

darina
05.02.2020 3 z 5

Příběh byl zajímavý, ale styl psaní mě nebral, takový místy až archaický. Už si příliš nepamatuji, zda jsem měla podobné problémy u románu Ptáci v trní, ale myslím si, že ne.
Ale věřím, že některé čtenářky budou spokojeny.

jitkstep
27.01.2020 5 z 5

Ptáci v trní patří mezi mé nejoblíbenější knížky a na tuhle jsem moc těšila, musela jsem jí mít. A nezklamala jsem se, jsem opět nadšená. Chytla jsem se hned na prvních stránkách a nedokázala jsem přestat, četla jsem téměř jedním dechem a určitě se k životu sester Latimerových brzy vrátím.

lima123
04.08.2019 3 z 5

Celkom zaujímavý román z austrálskeho prostredia v období 20. - 30. rokov minulého storočia. Poukazuje na silu sesterskej lásky 4 sestier, ktoré pri sebe stoja vo všetkých životných situáciach.

bábuška
30.11.2017 4 z 5

Příběh z Austrálie třicátých let minulého století. Otec je pastor anglikánské církve a je obdařen dvojčaty z prvního manželství. Totéž se opakuje i v manželství druhém,
jeho druhá manželka je jednoduchá a všechny čtyři dcery využívá jako neplacené služky. Dívky mají ovšem zcela jiné představy o svém životě a při první příležitosti kdy je mladším dvojčatům osmnáct let, odcházejí společně pracovat do místní nemocnice, kde mají možnost získat studiem odbornosti zdravotních sester. Jsou sice k sobě citově vázány, ale pomalu se jejich cesty dělí. I když dále společně sdílejí radosti i starosti, dosahuje každá z nich svého cíle. Je to kniha o skutečné sesterské lásce v nejisté době.

veroni83
18.07.2017 2 z 5

Poznam autorku velmi dobre, najma sagu zo starovekého rima a pribehy z australie mam nacitane a zboznujem ich a vdaka tymto knizkam je Colleen jedna z mojich oblubenych autoriek.. Ale toto akoby pisal niekto iny. Nemohla som knihu docitat a nutila som sa do toho iba kvôli tomu, ze som cakala nejaku zmenu, ktora ale neprisla.. Jednoduche, sladke, nic......

beva
10.07.2016 5 z 5

veľmi sa mi páčila táto kniha, škoda, že už nebudú žiadne ďalšie.

romantika

Colleen McCullough
australská, 1937 - 2015
2004  90%Ptáci v trní
1994  94%První muž Říma
1995  96%Koruna z trávy
2005  96%Říjnový kůň
1999  95%Caesar: leťte kostky!