Ptáci v trní

Australská prozaička Colleen McCullough, volně inspirovaná osudy vlastní rodiny, v něm líčí více než půl století v životě farmářského rodu Clearyů, jehož členové přicházejí počátkem dvacátých let devatenáctého století z chudých poměrů na Novém Zélandu na bohatou usedlost v australském vnitrozemí, aby v nadcházejících letech vedli nepřetržitý zápas s drsnou přírodou i následky dramatických zvratů ve vlastním životě. Ze širokého okruhu hrdinů a dějových linií, které zavádějí čtenáře do australské buše, na bojiště druhé světové války i do vatikánských církevních kruhů, vystupují do popředí především nezapomenutelné postavy farmářské dcery Meggie a mladého kněze Ralpha de Bricassarta. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30540/ptaci-v-trni-30540.jpg 4.5882

Vydáno: , Knižní klub

The Thorn Birds, 1977

Kniha Ptáci v trní

rreegg1
14.12.2021

Knihu jsem mela pujcenou v seste nebo sedme tride od kamaradky. Do te doby to byla jiste ma nejtlustsi knizka, presto jsem ji přečetla jednim dechem. Pamatuju si, ze jsem si u ni umela docela pekne poplakat.
Samozrejme jako ve vetsine pripadu.. kniha mnohem lepsi nez serialove zpracovani. Ackoliv serial byl moc pekne udelany, vlastni fantazie u knihy byla zabavnejsi:)
Je to jiz 27 let, co jsem ji cetla a nesporne ve me zanechala velky dojem. Nadchla me tenkrat i jako trinactiletou holku.

zandu
22.10.2021

Toto je jedna z knih, ke které se ráda vracím

Jess106
25.07.2021

Krasny historicky roman

Mi--LADA
24.07.2021

Kdo by neznal tenhle dojemný příběh o velké, tajné lásce mezi knězem a farmářskou dcerou Meggie? K románu mi přivedl seriál, který jsem viděla v TV ještě jako malá holka. Tenkrát jsem ještě všemu nerozuměla a o to radši si román vychutnala v dospělosti.
Zaujalo mi, že se australská prozaička, která se tímto románem proslavila, inspirovala osudy vlastní rodiny. Možná proto je román tak životný a na román pro ženy i poměrně věrohodný.

JJJ007
23.05.2021

Nádherná kniha. Čtu ji opakovaně už dvacet let. Život není lehký a nikdo nám lehkost bytí přece nesliboval.
Doporučuji.

Kája95
24.04.2021

Krásný rozsáhlý román, některým postavám jsem držela palce,ale našla jsem i takové, které mi pili krev od začátku až do konce. Autorka musí mít krásnou a bohatou slovní zásobu. Krásné dílo

Surikata369
07.04.2021

Tomuhle přesně říkám román.

georginaa
03.04.2021

Všichni na toto dílo pějí samou chválu a ani se nelze divit. Četla jsem to před třiceti lety a vím, že mě to tenkrát též pohltilo. Dnes jsem to četla již s jiným nadhledem, ale i tak to neubralo na kráse. Člověka to trochu nabudí zpomalit, v klidu se nadechnout a nikam nepospíchat, žít prostě osudy minulé doby a užívat si pozvolného vyprávění.