Ptáci v trní

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Australská prozaička Colleen McCullough, volně inspirovaná osudy vlastní rodiny, v něm líčí více než půl století v životě farmářského rodu Clearyů, jehož členové přicházejí počátkem dvacátých let devatenáctého století z chudých poměrů na Novém Zélandu na bohatou usedlost v australském vnitrozemí, aby v nadcházejících letech vedli nepřetržitý zápas s drsnou přírodou i následky dramatických zvratů ve vlastním životě. Ze širokého okruhu hrdinů a dějových linií, které zavádějí čtenáře do australské buše, na bojiště druhé světové války i do vatikánských církevních kruhů, vystupují do popředí především nezapomenutelné postavy farmářské dcery Meggie a mladého kněze Ralpha de Bricassarta. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30540/ptaci-v-trni-30540.jpg 4.51017
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Thorn Birds, 1977


více info...
Nahrávám...

Komentáře (191)

Kniha Ptáci v trní

mauglie
01. června

(+ SPOILER) Po dlouhé době jsem se pustila do románu a byla to krása. Miluji propracované osobnosti, cítím z nich skutečné lidi. Prostředí je také moc zajímavé, prašná Austrálie, střídání sucha a dešťů, koně a merino ovce. Meggie mi byla že začátku nesympaticka, taková domácí puťka ale po nevydarenem manželství mě to s ní bavilo víc.

Zanda96
29. května

Byla jsem napjatá od začátku až do konce, nemohla jsem se dočkat, až knihu zase vezmu do rukou a budu číst, opravdu doporučuju!
Pro mě jako pro křesťana měla kniha úplně jiný rozměr, i vzhledem k tomu, že s problémem "city ke kněžímu" se setkal můj rodinný příslušník, jsem tuto tematiku vnímala odlišně :)


FoxFox
29. května

Rodinná sága odehrávající se v prostředí nehostinného australského vnitrozemí popisuje osudy členů farmářské rodiny Cleary. Ústřední postavou je Meggie, jíž se stane osudovým setkání s mladým knězem Ralphem. Sledujeme však osudy i ostatních členů této rodiny, kteří opravdu neměli lehký život a mnohdy se museli vyrovnávat s velmi bolestivými událostmi. Moc se mi líbilo prostředí Austrálie v 20. století, dozvěděla jsem se pro mě spoustu nových informací. Jediné, co se mi v knize zdálo zbytečné, byly popisy církve, ale jinak jsem hltala slovo za slovem a trpěla spolu s Meggie.

Do této tlusté knihy s filmovou retro obálkou se mi delší dobu moc nechtělo, ale teď jsem tak ráda, že jsem ji tehdy v knihobudce ulovila.
Moc krásné čtení.

stanislava9718
17. května

Kdysi jsem se koukala na televizní seriál Práci v trní, zajímá mě historie a život v druhých zemích, takže až nyní jsem si půjčila tuto knihu, kde spisovatelka vylíčila příběhy o těžkém životě v Austrálii hlavních postav Meggie, Ralpha a dalších postav. Příběh je lehce romantický, ale tak by to mělo být.

Jenny055
12. května

V detstve som videla seriál a príbeh pátra Ralpha a Meggie ma očaril. Po mnohých rokoch som sa k ich príbehu vrátila formou audioknihy. Interpreti boli vynikajúci a počúvanie veľmi príjemné. Len po tých rokoch som sa na všetko dívala akosi inak (Ralph sa mi už tak nepáčil ako kedysi Richard Chamberlain) a viac sa ma bavili pasáže zo života rodiny na ovčej farme v Austrálii.

Kerriova
11. května

S tímto příběhem jsem se poprvé seznámila před mnoha lety v seriálové podobě a nikdy jsem na něj nezapomněla. Autorka dokázala neuvěřitelným způsobem popsat nejen různá prostředí, kde se děj odehrává, ale zejména jednotlivé postavy. Jejich charaktery jsou tak perfektně propracované, že čtenář získá dojem, jako by se s nimi osobně znal. Díky tomuto jedinečnému umu, který v mnohých dnešních knihách často postrádám, jsem se mohla do osudů postav opravdu vžít a procítit je doslova do morku kostí. Kniha je sice poměrně obsáhlá, ale nevynechala bych jedinou větu, vše má svůj hluboký význam a skvěle určené místo. Nadčasový mistrovský kousek!

Chytuš
04. dubna

UCHOKNIHA. Rodinné ságy mám ráda, obzvlášť, když se odehrávají v nějakém exotickém prostředí, které mi rozšíří obzory :-) Navíc se mi knížka hodila do čtenářské výzvy s tématem zakázaná láska, kde jsem jako beznadějný neromantik dost přemýšlela, do čeho se pustit. Ale právě nešťastná láska byla podle mě největší slabinou téhle ságy a pro mě osobně se stala jedním z důvodů, proč příběh nedosáhl na mety nejvyšší. Vlhké sny autorky o otci Ralphovi, sošném to krasavci v jakémkoli jeho biologickém věku, jsem nejdřív brala s mírným pousmáním, s přibývajícími stránkami pak se skřípěním zubů a otázkou na rtech - proč asi autorka své čtenářky tak podceňuje a musí jim pokaždé zopakovat, že na scénu vstoupil MUŽ, před kterým by Adonis bledl závistí, když už nám v předchozím ději tuhle informaci podala v různých obměnách alespoň dvacetkrát... Trochu mi v části příjezd do Austrálie a pár let poté vadil i ten lolitovský podtón, naštěstí z toho Meggie vyrostla dřív, než by mě to definitivně odradilo od dalšího čtení, což by nakonec byla velká škoda. Pro mě osobně by bylo ideální trochu osekat vzájemnou romantickou linku, protože všechno ostatní bylo skvělé - popis života na australské farmě, rodinné vztahy, tragédie a smíření, rozdílné ženské a mužské pohledy, témata spojená s rodičovskou láskou a opakováním rodičovských chyb...

Rapeh
03. dubna

Pamatovala jsem si že jsem v mládí s babičkou koukala na seriál. Domnívala jsem se že si děj pamatuji, ale kniha mi ukázala jak velmi se mýlím. Je to krásný příběh o lásce, tvrdém životě na farmě a boji s lidskými povahami. Láska je zde popisována jak mezi lidmi tak k Bohu a k "rodnému domu".

1 ...