Ptáci v trní

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Australská prozaička Colleen McCullough, volně inspirovaná osudy vlastní rodiny, v něm líčí více než půl století v životě farmářského rodu Clearyů, jehož členové přicházejí počátkem dvacátých let devatenáctého století z chudých poměrů na Novém Zélandu na bohatou usedlost v australském vnitrozemí, aby v nadcházejících letech vedli nepřetržitý zápas s drsnou přírodou i následky dramatických zvratů ve vlastním životě. Ze širokého okruhu hrdinů a dějových linií, které zavádějí čtenáře do australské buše, na bojiště druhé světové války i do vatikánských církevních kruhů, vystupují do popředí především nezapomenutelné postavy farmářské dcery Meggie a mladého kněze Ralpha de Bricassarta. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30540/ptaci-v-trni-30540.jpg 4.51016
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Thorn Birds, 1977


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (5)

Seriál Ptáci v trní byl v roce 1983 zařazen mezi deset historicky nejúspěšnějších televizních seriálů. Po takřka třinácti letech dočkal pokračování /1996/. (ddkk)


Jiný odkaz na název knihy (thornbirds) se má údajně týkat středověké legendy, podle kterých stehlíci vytrhávali trny z hlavy Kristovy, nesoucího svůj kříž na Golgotu a červeň peříček kolem jejích zobáčků bývala pak ztotožňována s krví Kristovou, kterou se přitom potřísnili. (ddkk)


Titul knihy nepřímo odkazuje na údajnou legendu o ptácích, kteří od narození vyhledávají trnité stromy, aby se sami z vlastní vůle napíchli na největší nalezený trn a před smrtí zazpívali svou nejkrásnější píseň. Nikdy nebyly nalezeny žádné zdroje tohoto údajného mýtu, avšak po vydání knihy začala být citována jako údajná "stará keltská legenda". (ddkk)


Román se stal nejprodávanější australskou knihou v historii, dodnes nebyl její prodej v počtu kolem 33 milionů výtisků po celém světě překonán. (ddkk)


Podle knihy byla v roce 1983 natočena minisérie se stejnojmenným názvem. V roli Ralpha deBricassarta se objevil Richard Chamberlein a Meggie ztvárnila herečka Rachel Ward. (sheepy)