haski haski komentáře u knih

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Klasická, pohodová detektivka. Žádně potoky krve, strohé vyšetřovací metody. Chvilkami nuda, ale ono to k tomu i patří. Nebojte se jí :-)))

31.08.2019 4 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Detektivka jak má být. Nebyl to žádný krvák, kniha se vlastně četla sama. Měla jsem stále přehled, věděla jsem kdo je kdo a co zjistil, jak pokračuje vyšetřování. Hlavní postavy byly také čitelné. Doporučuji a těším se na další autorčinu knihu.

02.04.2019 5 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Pohodová detektivka. Je ze série s Enzem, kterého mám ráda. Tentokrát vyšetřování probíhá v poklidu, nedějí se žádné neuvěřitelné akce. Všechno do sebe postupně zapadá. I Enzův osobní život se poodkryje. Ani jsem se čtením moc nepospíchala, nechala jsem knihou pomalu unést. Povedla se.

04.01.2019 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Knihu jsem četla, protože jsem ji potřebovala do čtenářské výzvy. No a vyplatilo se. Byl to takový milý, malý příjemný bonbónek.

07.12.2018 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Dobré počteníčko, z nynější doby, české prostředí a velmi uvěřitelné postavy. Myslím, že splnila moje očekávání, protože to byla dobrá : "Hartlovina". Mám ráda, když se postavy vzájemně propojí a vytvoří zajímavý celek. Možná, že bych čekala trochu razantnější konec, ale asi to tak má být. Doporučuji.

25.11.2018 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Tak to byl opět bonbónek. Od první stránky jsem se bez problémů začetla. Goffa už je pro mě značka pro dobrou, českou detektivku. Hlavní postava Miko vám přiroste k srdci a nepustí. Věříte mu, protože si na nic nehraje. Moc pěkné a už se těším na další.

04.07.2018 5 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Coben je zkrátka mistr. Umí Vás udržet v napětí celou dobu a konec umí pěkně vygradovat. Pěkně se to čte.

13.11.2017 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Tak jsem objevila dalšího dobrého spisovatele severských detektivek. Hlavní postava psychologa je ze začátku hodně nepříjemná, ale časem se vám dostane pod kůži. Děj je pěkně vygradovaný a není nouze o překvapení a dokonce se vám nabídne možnost vlastního řešení. Donutí vás to přemýšlet. Jsem zvědavá na další díl.

23.08.2017 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Taková normální detektivka. Moc mě nenadchla, možná, trochu rozvláčná.

04.07.2017 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Jó, Nesbo je umělec a umí udržet čtenáře v napětí. Moc dobře napsané, čtivé a Harry Hole se konečně vrátil a zůstal věrný svému stylu. Konec je trochu přitažený za vlasy, ale to už k tomu patří. Doporučuji.

19.06.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Mně se kniha moc líbila, ikdyž recenze tak dobré nejsou. Má to spád, dobré zápletky a překvapivý (ikdyž možná očekávaný) konec. Ráda si od něj přečtu další.Pro mě palec nahoru.

28.05.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Moc pěkné, hezké, milé a ikdyž bych mohla mít výhrady, že to bylo možná chvílemi zdlouhavé, tak nemám. Začala jsem Veronikou (což bylo asi dobře) a na druhou část jsem se těšila a nezklamala mě. Hlavní osoby jsou asi tak ve věku mých dětí a ikdyž se tu promítlo hodně vztahů a hodně neuvěřitelných náhod - i přesto mám dojem, že by se to mohlo stát, mohla bych tomu uvěřit. Život už je takový a tahle kniha se povedla. Nikdo není dokonalý, no a o tom to je. Palec nahoru pro autora. Už čekám na další knihu.

04.12.2016 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Nebyl to žádný velký zázrak, Konec byl trochu lepší, ale celkově nim moc.

21.11.2016 2 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Zatím nejlepší z celé řady. Má v sobě šťávu. Doporučuji. Je jako klasická anglická detektivka. Je to vlastně spíš román.

22.06.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha se mi moc líbila, bavily mě krátké kapitoly, které nutily číst dál a dál. Ani bych nevěřila, že mě válečné téma tak dostane. Krásně vykreslené postavy a příběh také. doporučuji.

03.03.2016 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Moje očekávání kniha plně splnila. Je to typický rukopis Jojo Moyes. Žádné zklamání, že se to trochu od poloviny vleklo. Já jsem si příběh užívala od začátku do konce. A nepřipadalo mi to jako z červené knihovny.

27.02.2016

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Doporučuji. Není to jen romantický blábol. Je v tom hodně citu, lásky a pravdy. Člověk se stále může něčemu učit.

13.07.2015 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Konečně příjemné počteníčko. Po několika severských (dobrých) detektivkách je Jojo balzám na duši. Vychutnávala jsem si dobře psaný příběh. Pomalu a s klidem, šetřit si jí na další den. Doporučuji na prostřídání žánrů. Všechny knížky od této spisovatelky mě velmi potěšily,

13.07.2015 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Jako obvykle výborné, čtivé, napínavé. Bryndza nezklamal. Postavy dobře vykreslené, děj se krásně postupně odvíjel. Výsledek se dal po druhé polovině tušit, ale to byl vlastně bonus. Doporučuji. Přečtěte si to.

26.01.2022 5 z 5

Sára Sára Dominik Dán