haski haski komentáře u knih

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Dobrá česká detektivka. Jiří Březina je čím dál lepší. Baví mě jeho styl psaní, české prostředí a dobře vykreslené postavy. Uvěřitelný příběh..

01.01.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Když tady čtu všechny ty záporné recenze, nedalo mi to,abych si nenapsala tu svou.
1. Ráda čtu Hartla
2. Líbí se mi jak píše i jeho humor.
3. Jeho postavy jsou dobře a srozumitelně vykreslené
4. Četla jsem asi všechny jeho knihy. Některé byly slabší, ale všechny byly čtivé
5. Gazely se mi líbí. Je to pohodová kniha a už se těším na další.

23.11.2023 5 z 5

Lukostřelec Lukostřelec Paulo Coelho

Lukostřelec je nadčasový. Tak asi jako každá kniha Paula Coelha. Každá z těch kraťounkých stránek vás vybízí k zamyšlení. No a tak čtete a najednou jste na konci. Stálo to za to. Doporučuji

23.11.2023 5 z 5

Vodní hrob Vodní hrob Martin Goffa

Goffa se mi zkrátka líbí. Mám ráda jeho knihy z typicky českého prostředí. Příběh je čtivý, postavy působí přirozeně, ze života. Jenom mám tentokrát pocit, že to bylo trochu slabší, pomalejší rozjezd..., ale konec to zachránil.
Už se těším na další kousek z jeho dílny

25.01.2023 5 z 5

Člověk za oponou Člověk za oponou Martin Goffa

Goffa opět nezklamal. Dobře napsaná česká detektivka. Novinář Vráz, tedy Terenc je snadno uvěřitelný, normální chlap. Zápletka... dobře zapletená, ale nakonec se postupně rozbalí. Těším se na další knížku.

10.03.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Jako obvykle výborné, čtivé, napínavé. Bryndza nezklamal. Postavy dobře vykreslené, děj se krásně postupně odvíjel. Výsledek se dal po druhé polovině tušit, ale to byl vlastně bonus. Doporučuji. Přečtěte si to.

26.01.2022 5 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Dobrá Česká detektivka. Doporučuji

06.09.2021 5 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Je to zase Goffa jak jsem na něj zvyklá. České prostředí, napínavé, vtipné a uvěřitelné. Těším se na další pokračování.

17.08.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Moc hezky napsané. Mám ráda knihy, kde se postavy jednotlivých rodin postupně prolínají dějem.. Lehkost čtení je důkazem těžkosti a seriózníh
o psaní. Gratuluji, těším se na další díl..

02.08.2021 5 z 5

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Moc hezky napsané. Čtivé. Je tam napětí a i trocha romantiky. Žádný krvák, vlastně přesně to co jsem potřebovala. Odpočinková kniha, tím nemyslím brak. Doporučuji

17.02.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Dobrá severská detektivka. Můj oblíbený Joona Linna--- zápletka dobrá, dokonce hodně dobrá. Napsané tak, že vás to nutí číst . Ale! Na mě moc drastické, moc krve, moc dopodrobna líčené dechberoucí mordy. Brrr, slabším povahám nedoporučuji..

17.02.2021 5 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Moc pěkná detektivka z našeho prostředí (Československo), Dobře vykreslené postavy a uvěřitelný příběh.

08.06.2020 5 z 5

Tri sestry Tri sestry Táňa Keleová-Vasilková

Taková pěkná oddechovka, občas to také potřebuji.

18.05.2020 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Tak to byl "nářez", to jsem si početla. Už jen ten nápad vymyslet takový příběh...moc pěkné. Osoby, dialogy... Picoultová to zkrátka umí. Šetřila jsem si čtení, bylo to tak čtivé, že jsem se musela držet. Závěr se také moc povedl. Doporučuji.

13.05.2020 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Moc pěkné, čtivé, ikdyž na mě chvílemi pomalé a vleklé. Ke konci už jsem četla pozorněji, jsou tam krásně popsané myšlenky. Vnitřní procesy rasové nesnášenlivosti - jak se odráží na jednotlivých hlavních postavách. Doporučuji

15.04.2020 5 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Moc se mi líbila. Cestování v čase, chytlo mě to jako nápad, neřešila jsem technické možnosti. Na začátku každé kapitoly byl dobrý citát a také ve kterém časovém úseku jsem - pro mě dobrá orientace. Milé čtení.

26.03.2020 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Moc pěkné dánské krimi. Olsen píše hezky a dobře. Pomalý start, o to napínavější konec. Tentokrá oddělení Q řeší osobní problém kolegy Asada a jeho rodiny. Jde i o imigraci a terorismus. Doporučuji.

17.02.2020 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Dobrý příběh, dobře vykreslené postavy, ale pro mě problém číst. V retrospektivě jsem se tolikrát zamotala, že jsem ani v polovině knihy něvěděla kdo je kdo a stále jsem tápala. Do čtení jsem se musela nutit, ale uff dočetla jsem ze zvědavosti. Zajímavé, ale těžko se to četlo.

02.02.2020 4 z 5

Temná zahrada Temná zahrada Tana French

Tana French umí psát, vygraduje zdánlivě nudný děj až k neuvěření napínavě. Tentokrát trochu natahovala, ale udrží vás v napětí a donutí ke čtení po celou dobu. Kniha je velká, těžká, ale stojí za to.

24.01.2020 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Odpočinková česká krimi. Dobře čtivě napsané, ale už jsem od něj četla lepší. Vyhovuje mi uvěřitelnost příběhu i jednání postav. České prostředí je také výhodou.

13.01.2020 5 z 5