harvan69 harvan69 komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Je to mé třetí setkání s autorkou a opět mě nezklamalo. Líbí se mi, jak poutavě popisuje osudy postav knih. Od první stránky paní Mornštajnová čtenáře vtáhne do děje a už ho nepustí, a musí knihu přečíst jedním dechem. Těším se na další knihy.

18.06.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Po tom, co mě první kniha Hadrový panák moc nenadchla, jsem dal Danielovi ještě jednu šanci, ale Loutkář není o nic lepší. Na mě až moc vražd, moc jmen, že se v tom jeden ztrácí, prostě celé je to, co do zločinu přehnané. Snaha, co nejvíce čtenáře šokovat, včetně vražd dětí. To jsou pro mně daleko lepší krimi Yrsy Sigurdardóttir, Larse Keplera nebo Jussi Adlera Olssena.

31.08.2018 2 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Je to krásný, romantický příběh. Taky mám rád prolínání dvou časových linií - anšlus Rakouska a současnost. Líbí se mi, že se ty příběhy propojily v hlavní postavě Katie, když zjistila, kdo ten dopis vlastně napsal.

10.07.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, pro mě druhá od této spisovatelky po Haně. Začínám ji mít oblíbenou. Píše skvěle, barvitě popisuje životní osudy rodiny-několika generací českých žen ve 20.století. I některé smutné osudy barvitě, čtivě popíše tak, že z toho člověk nemusí mít nutně deprese. Knihu jsem měl přečtenou za dva dny.

25.04.2019 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Přečetl jsem všechny knihy s advokátkou, žádná mě nezklamala a vždy jsem se těšil na další příběh. Tato nová série začíná hezky. DNA je asi nejlepší, co jsem od Yrsy četl. Je to napínavý, bohatý příběh, ale ne tak, aby se v tom člověk ztrácel. Překvapivý pachatel-tak, jak to má být. Líbí se mi i originální konec, kde závěrečné dějství vypráví malá holka prostě bezpochyby pro mně kniha roku 2017.

04.02.2018 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Spisovatelka mě opět nezklamala. Zase krásný, poutavý příběh. Po přečtení Hany, Hotýlku a Slepé mapě bych spíše řekl, že tato kniha je ještě vyšší level. Mám rád, když jsou propojeny a střídají se dvě dějové linie. Zajímavé bylo opakování posledních slov předchozí dějové linie s začátkem druhé dějové linie. Jen bych se na konci knihy chtěl dozvědět, jak Svatopluk reagoval na návrat Blanky z emigrace, zda ji odpustil. Možná to schválně autorka nechala na čtenáři, ať sám popřemýšlí.

11.07.2019 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Keplerovi mě ještě v žádné knize nezklamali a zvláště tato kniha si určitě zaslouží všechny hvězdy.

18.12.2017 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Po knížkách o Oldřichovi z Chlumu pro mně příjemná změna. Mám rád rodinné ságy. Těším se na pokračování.

12.12.2019 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Téma únosu malých děti je smutné, ale hlavně, že byl konec dobrý až dojemný s pro mně překvapivým hlavní viníkem zločinu. Je to má první kniha této autorky a určitě není poslední.

27.06.2019 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Mám rád všechnx knihy Yrsy o advokátce a tato je jednoznačně nejlepší. Mám rád, když se vyšetřuje nějaký dávný zločin.

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Podle mně nejlepší ze všech dílů Freye a Huldara. Tajemný příběh panenky, vylovené z moře, který se ukáže jako důkaz neúmyslného zabití děvčátka, pašování drog, zajímavý závěr o skutečném vrahovi - vražedkyni nevyřešených případů, prostě kniha nemá chybu. Yrsa mě nikdy nezklamala a řekl bych, že s každou další knihou, kterou si od ní přečtu, je hranice kvality ještě lepší aspoň pro mně. Tedy akorát jsem ještě nečetl čtvrtý díl - Poprava, ale chystám se na ni a těším.

17.06.2022 5 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Kniha je výborná. Rozhodně může směle konkurovat Vlastimilu Vondruškovi, ale nic jiného jsem od paní Horákové ještě nečetl, tak uvidím, jestli si paní Horáková udržela vysoký standard i u dalších knih. Není v ní humor jako v knihách pana Vondrušky s Oldřichem z Chlumu, ale to vůbec nevadí. Ukazuje život v Brně za Karla IV. Je to každopádně zajímavý výlet do té doby. Už se těším na další knihy série.

15.08.2019 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Dojemná knížka. Místy se autor na můj vkus až moc rozepisoval, nemělo to spád. Je to spíše pohádka se všemi těmi kladnými hrdiny, i když v pohádkách většinou bývají i záporné postavy, ale kdo si někdy rád nepřečte pohádku v dnešní hektické době?

07.08.2019 4 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Krásná knížka. Překvapilo mě na konci, že se v podstatě jedná o autobiografickou knihu - o matce spisovatelky, příběh upravený, aby byl pro čtenáře zajímavější a s dobrým koncem. Z knížky mám pocit, že padesátá léta v Rumunsku byly ještě mnohem horší než u nás, i když nemůžu hodnotit z vlastní zkušenosti. To se ani člověk nediví, že Ceausescu dopadl, jak dopadl. Za druhé světové války se Rumuni taky zrovna nevyznamenali.

17.07.2019 5 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Skvělá kniha. Jednoduše řečeno - jak se z myší někdy stanou kočky, ale musí je něco nastartovat, poslední kapka. Rozčilovalo mě, jak si matka nechala všechno líbit, od manžela, v práci. Líbí se mi, že je psán jako popis děje dcerou "myši".

18.06.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje první kniha od paní Mornštajnové. Je to brilantně napsané, kniha mě úplně dostala. Smutný příběh. Už se těším na další knihy, byť vydané dříve než Hana.

28.09.2018 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Opět skvělý Nesbo. Zajímavý zločin a aspoň pro mně překvapivé zjištění hlavního pachatele vražd a jeho pohnutek.

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Všechny knihy Adlera Olsena se mi líbí, nechybí při tom napětí ani humor a v této knize je toho napětí opravdu hodně.

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Moje oblíbená spisovatelka mě opět nezklamala. Tato série mě baví ještě víc než ta s právničkou Tórou. Už DNA byla skvělá a toto je ještě lepší. Ty vraždy jsou drsné. I mě Huldar naštval, že se vyspal s šéfkou, když už se to nadějně vyvíjelo s Freyou.

14.07.2018 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Taky je to moje druhá kniha Cartera s Hunterem a Carlosem. Rozhodně si postupně, jak jdou knihy za sebou, přečtu celou sérii. Tato kniha je ještě co do popisu způsobu vražd drsnější než první kniha. Kde ti autoři na to berou fantazii? Ovšem kniha skvělá, příběh propracovaný, vrah těžko předem odhadnutelný a doporučuju ji. Teď si ale od krvárny dám oddech. To se taky nedá číst pořád.

18.01.2018 5 z 5