harena harena komentáře u knih

Slepota Slepota Robin Cook

Napínavý thriller z lékařského prostředí jako většina knih od R. Cooka. Statečná patoložka, která se snaží prokázat, že série úmrtí není obyčejné předávkování narkotiky, ale jsou to vraždy, je pronásledována mafiány, její šéfové jí zakazují pátrat a ani policie se tím nechce zabývat. První díl ze série, je vidět, že je to psáno v roce 1992, ale zkusím i pokračování.

18.03.2019 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Krásná romantická pohádka pro dospívající dívky a já už mám sice dávno po pubertě, ale když jsem knížku dostala do rukou, četla jsem ji s chutí a dokonce všechny díly !!!!!!! Já totiž pohádky také miluji, i když je škoda, že jsem ji nečetla před mnoha lety, určitě bych si ji víc užila. Teď se holčičky dívají na Zimní království a Elzu a Annu, ale já jsem už zakoupila Stmívání a knihy ode mě dostanou, až budou ve správném věku. Po detektivkách a vraždách mi bylo velice příjemné utéci do pohádek, kde jsou upíři a vlkodlaci a krásný Edward ve stříbrném volvu. Každou knížku je třeba číst ve správném čase a teenageři Stmívání ocení určitě nejlépe. Viděla jsem i film, ale nelíbil se mi, ani jsem ho nedokoukala. Knížka je u mě za 5*.

17.03.2019 5 z 5

Moudrost starých psů Moudrost starých psů Elli H. Radinger

"Dar, který nám staří psy dávají, spočívá v tom, že nám ukazují: Dnes je dobrý den k životu. A nedělejme si starosti, jak asi bude vypadat zítřek. Další den přinese svoje radosti a problémy."

Knížka s mnoha fotografiemi pro milovníky psů a tedy i pro mne. Naše rodina se rozloučila už se dvěma psími kamarády a i když jsem se hodně snažila u konce neplakat, slzičky samy tekly. Ale neobávejte se, není to smutná knížka. Určitě se i pobavíte. Například si představte, že byste nechali při prudkém lijáku stát přede dveřmi svého psa a ještě svého přítele. A když pak otevřete, kdo vás s láskou uvítá?

"Psí moudrost štěstí: Dej mi kost a jsem šťastný - dej mi místo ve svém srdci a budeš šťastný TY."

15.03.2019 5 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

První díl s Mikem Syrovým je velice dobře napsaná detektivka českého autora a vítaný odpočinek od zahraničních kriminálek. Příběh je bez hluchých míst a napínavý i bez krkolomných honiček a ve stylu vyprávění je vidět, že autor byl 15 let policistou. Určitě budu pokračovat ve čtení celé série.

15.03.2019 5 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Mám radost, kniha je skvěle napsaná a neuvěřitelně čtivá. Půjčila jsem si ji na základě výzvy DK. Příběh jsem znala, film viděla a proto mě trochu trápila obava, že mě bude nudit. Opak byl pravdou. Neustále jsem žasla, jak a co všechno dokázal hlavní hrdina - geniální podvodník Frank vymyslet. A tomu podvodníkovi člověk ještě celou knihu drží palce. Moc pěkné čtení.

13.03.2019 5 z 5

Teď, nebo nikdy Teď, nebo nikdy Harlan Coben

Můžeme si jenom myslet, že jednáme nesobecky, ale kdo posoudí, jestli je to tak skutečně dobře?
Další vynikající detektivní román od Harlana Cobena nemá chybu, skvělá zápletka a napínavé rozuzlení, které nečekáte. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru a za mě velké "ano".

12.03.2019 5 z 5

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Je to příběh malého chlapce a jeho vidění světa v letech 1925 - 1940. Ale od jiných knih, které píší o stalinismu a nacismu se liší, protože toto vyprávění není nenávistné a děsivé. Vypovídá hlavně o životě obyčejných lidí v Rusku a u nás, o silných lidech a lidech ochotných pomoci. A ty hrůzy světa se dějí na pozadí. A snad právě proto, že je příběh psán ich formou, tak nás strhne. Je to skutečně vyjímečná kniha, vřele doporučuji nejen pro starší děti.

12.03.2019 5 z 5

Z lodiček do holin Z lodiček do holin Marcela Mlynářová

Moje první knížka od paní Mlynářové a jsem překvapená, jak je vtipně psaná a plná humoru. Určitě bezvadné odpočinkové čtení na večer, pakliže máte o víkendu na starost čtyři vnouřata, tak jinou knihu, než humornou,ani nevnímáte. Spisovatelka je moje krevní skupina a určitě si půjčím její další knížky.
"Samota není skličující,
samota je přepych". :)))))
"Ani žít se člověk nenaučí,
pakliže mu chybí talent".
"Život je pro někoho komedií,
pro někoho dramatem.
Záleží na typu člověka."

10.03.2019 4 z 5

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Michel Bussi

Nemůžu pochopit, proč má tato jedinečná kniha tak malé ohodnocení? Naprosto skvělý styl psaní, hned po první stránce je vidět, že to nebude klasický krimi thriller. Pátrání po vrahovi je komplikované a svoje tipy jsem musela mnohokrát měnit a přitom to nakonec bylo všechno logické. Dějových zvratů tu bylo dost, ale to bývá často i v životě. Mám moc ráda knihy pana Bussiho, škoda, že jich zatím napsal tak málo. Vynikající příběh, psaný jeho nezaměnitelným stylem, si musíte přečíst.

07.03.2019 5 z 5

Denik Ostravaka 5 ...už teho bylo vpysk? Denik Ostravaka 5 ...už teho bylo vpysk? Ostravak Ostravski

Opět jsem si vzala humornou knížku ke čtení před spaním.Vybrala jsem si dobře i když jsem se zpočátku vracela, abych pochopila některé slovo, ale pobavila jsem se.

06.03.2019 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

"Světlo z bílé oblohy obnažuje svět v jeho nejodkrytější bezcitnosti. Tak jej musel spatřit biblický Lazar, který vyšel z jeskyně."

Další díl krimi se Sagou a Joon Linou, kteří bojují s nesmrtelným padouchem Jurkem. Ač měl být Jurke už z minulého dílu mrtvý, podařilo se mu přežít a chce se strašlivě pomstít oběma kriminalistům.Příběh opět plný napětí, akce, honiček a útěků se četl dobře a má jedno velké plus. Nejsou tu popisovány různé a hrůzné druhy mučení, jako je např v krimi od Cartera nebo Heleny Fields. Čili si dobře počteme a protože je Loona nesmrtelný, bude pravděpodobně následovat i další díl, který si ráda přečtu.

05.03.2019 5 z 5

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

Napínavá a čtivá kniha, která sice vyšla už před nějakou dobou, ale stále umí čtenáře vtáhnout do děje.. Patřila do naší knihovny, několikrát půjčená, až se jednou nevrátila. Kupodivu se povedl i film, tak si ji i tak připomenu.

04.03.2019 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Mám z té knihy radost, je to moc příjemné čtení, které pohladí po duši každého pejskaře. Knihu jsem četla po večerech těsně před spaním, abych měla pěkné sny a nezdálo se mi o vrazích a neštěstích. Je to kniha o nesobectví, o lásce a přátelství nejen mezi psem a člověkem.

04.03.2019 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Druhé pokračování krimi série, kde proti zvlášť rafinovaným vrahům stojí opět dvojice vyšetřovatelů : inspektor Callanachen, který je mimochodem moc pěkný chlap a sympatická Ava Turnerová. Stejně jako u prvního dílu tu neschází akce, napětí a tentokrát hlavní téma je temný web, tzv. darknet, na který můžou získat přístup psychopati, pedofilové, teroristé atd. podle toho, jestli jim webmaster po prověření umožní přístup. A aby vraždy, které jsou zřejmě takto řízeny, kriminalisté vyřešili, k tomu potřebují sakra dobrého hackera. Další díl do série se už chystá a určitě si ho také přečtu.

03.03.2019 4 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Mlýn je románové zpracování historie naší země tak, jak ji viděli lidé na vesnici. S rodinou Hadrbolcových prožíváme události zhruba od první světové války až do roku 2008. Zpočátku to byla hlavně historická fakta psaná tak, že jsem se divila, proč má kniha takový úspěch, protože naši historii jsem četla mnohokrát a lépe zpracovanou. Ve zpětném pohledu si myslím, že by knize prospělo, kdyby byla vydaná ve dvou dílech, aby začátek nebyl tak strohý a autor se o letech do roku 1948 a osudech hlavních hrdinů mohl více rozepsat. Hluboce na mě zapůsobila druhá část knihy, silný příběh dvou bratrů, příběh o jejich statečnost a vůli splnit slib, který dali umírajícímu oltci. A veliká chmura na mě padala s koncem knihy, kdy v roce 2003 museli tvrdě chránit mlýn i proti podnikatelům.

"........Kdo je slušný, byl slušný vždcky, kdo byl věrný, je věrný i teď. Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív, kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslel vždycky jen na sebe........"

Knihu jsem si vybrala díky výzvě na DK a měl to být příběh, který se odehrává ve vězení. Sice byli bratři ve vězení jen tři měsíce, ale myslím, že i tak tam tato kniha patří. Je to nezapomenutelný příběh a já ho můžu jen doporučit a podívám se i po dalších knihách pana Michala Vaněčka.

02.03.2019 5 z 5

Knihu jsem četla na základě výzvy a tady mě navíc zaujala zajímavá myšlenka, že mladí podivní lidé žijí na ostrově odděleně od běžných lidí ve fyzicky i časově oddělené enklávě. Příběh je to určitě zajímavý a dobře napsaný, ale nijak mě nezaujal. Je veden v žánru Pro děti a mládež a tam určitě bude mít veliký úspěch.

01.03.2019 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Pátý díl s Erikou Fosterovou je ještě lepší než předchozí díly. Pan Bryndza od počátku pomalu stupňuje napětí až do poslední stránky tak, že ke konci člověk ani nedýchá, ale trochu krutosti by pro mne mohl ubrat. Výborné je, že Robert Bryndza slibuje ještě spoustu dalších knih a doufá, že na tu jízdu s ním zůstaneme. Já tedy určitě ano.

28.02.2019 5 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Král Václav IV. zemřel, nastala doba bezvládí, protože Zikmund měl svých starostí dost jinde. Stále se bojuje a dobývá a i Hynek Tas je v čele bitek a bojuje za svá práva, bojuje i proti husitům, proti Oldřichovi z Rožmberka, Sasům a proti lupičům. Lidé v české zemi zažívají hodně ošklivé a zlé časy.

Citace: "Milý Jene Žižko," uškliboval se Tas. "Ty máš své postupy, které tě vedou od jednoho vítězství k druhému. Při té cestě za sebou zanecháváš spoušť spálených měst a vesnic, povražděných nevinných, vypálených klášterů a znásilněných jeptišek..... a já mám zase své postupy. Vozím sůl a likviduji lapky, ať už od kališníků, nebo rožmberských."
Přes všechna neštěstí se zdá, že se Hynkovi v osobním životě povede maličko lépe, ale to se dozvím asi až v posledním, čtvrtém díle.

26.02.2019 4 z 5

Jednoduchý plán Jednoduchý plán Scott Smith

Otevřela jsem knížku a věty se na mě začaly valit jako lavina, z které jsem se posléze dostala až na konci. To bylo tak napínavé čtení a přitom hlavní hrdina byl zcela obyčejný, celkem s životem spokojený člověk, měl práci, manželku i dítě. A stačilo maličko, jedno nesprávné rozhodnutí, po kterém zákonitě následovaly další a další a horší a horší. Vlastně se zpočátku hrdinové chovali k nečekanému "dárku" tak, jak by se chovala většina lidí a tím to bylo drsnější. Musím si přečíst i Ruiny. Milovníci napětí si určitě přijdou na své.

25.02.2019 5 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Dánovky jsou jedinečné a stále neskutečně čtivé. Příběh začíná v roce 1991, kdy Havel vyhlásil všeobecnou amnestii, která se provždy zapíše jako odstrašující čin nehodný následování. Protože trestná činnost stoupla o tři sta procent, mordparta se nezastaví. Richard Kraus se soustředí na pátrání po vrahovi mladých dívek, další pátrají po ponožkovém vrahovi. Je tu opět propojení politiků, FBIS a kriminálníků. Napínavý a silný příběh, s troškou chlapského humoru psaný tak, jak to slovenský autor umí.

24.02.2019 5 z 5