Z lodiček do holin

Z lodiček do holin https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74640/z-lodicek-do-holin-74640.jpg 3 113 28

Autorka úspěšných knih Důchodkyně nestřílejte a V padesáti na začátku vypráví tentokrát o tom, co vše musí překonat žena zvyklá na pohodlí bytu v centru Prahy, přátele a společenský život po přestěhování na samotu uprostřed pohraničního lesa. Humorně popisuje příhody spojené jak se změnou stylu života, tak i prostředí, v němž je sice možné přežít bez partnera, psa a signálu mobilního telefonu, ne však bez dobrodružné povahy a pistole v kapse.... celý text

marli58
marli58
29.12.2021 3 z 5

Ale jako oddychovka dobré. Přišlo mně trochu (možná dost) přehnané, co hrdinka všechno sama zvládla. Obdiv. Užila jsem si s ní i její cestování a poznávání kraje.

princeznaaura
princeznaaura
13.07.2021 3 z 5

knihu jsem dočetla, i když po této autorce už v knihovně nesáhnu, oddychové čtení jak s kůči udělat pravou českou chalupu s vtipem a pohodou.

jana8352
jana8352
30.07.2020 2 z 5

Kniha pro oddychové čtení, dobře se mi četla i když mi přijde že hodně věcí je v knize nadnesených, ale jde o pohodovou knížku pro volné chvíle

JancaMia
JancaMia
14.06.2020 4 z 5

krásná oddychovka , autorku čtu velice ráda, zopakovala jsem si titul po pěti letech a opět velká radost ze čtení

knihovna1
knihovna1
18.05.2020 4 z 5

Knížka mě potěšila. Má velký optimistický náboj, atmosféru kraje. Někdy jsem nesouhlasila s politickými názory autorky a její výkony mi přišly někdy za hranou, ale budiž! Přesto toto knížce neublížilo.

lin24
lin24
31.12.2019 3 z 5

Oddychovka. I dobrá inspirace na výlety. Nedaleko mám chalupu, určitě něco z toho využiji.

alnahu
alnahu
26.12.2019 5 z 5

Opět jsem si příjemně početla při této s humorem napsané oddechovce. Tentokrát musí paní Marcela řešit bydlení -po té co opustila pohodlí svého Pražského bytu a přestěhovala se na samotu v pohraničí,nastane ji docela složité zabydlování. Ale ona díky tomu,že je docela zručná si se vším poradí a zvelebí si chalupu ,dle svých představ.Opět nám autorka poodhalí něco ze svého soukromého života a provede nás po krásách Čech.
"Příroda vždycky dokáže vrátit.
Co nám civilizace vzala."
" Kde je pozitivní myšlení,
je i síla."
"Život má smysl,
když je nač se těšit."

danielavachova
danielavachova
27.10.2019 3 z 5

Autorka vtipně popisuje svůj život,různé životní trable,vše s nadhledem,dodá sílu a chuť do dalšího.

hapac
hapac
08.04.2019 3 z 5

Odpočinkové čtení, hezké postřehy z chalupaření i výletů.

harena
harena
10.03.2019 4 z 5

Moje první knížka od paní Mlynářové a jsem překvapená, jak je vtipně psaná a plná humoru. Určitě bezvadné odpočinkové čtení na večer, pakliže máte o víkendu na starost čtyři vnouřata, tak jinou knihu, než humornou,ani nevnímáte. Spisovatelka je moje krevní skupina a určitě si půjčím její další knížky.
"Samota není skličující,
samota je přepych". :)))))
"Ani žít se člověk nenaučí,
pakliže mu chybí talent".
"Život je pro někoho komedií,
pro někoho dramatem.
Záleží na typu člověka."

pagac17
pagac17
28.10.2018

Opět jsem se pobavil, příhody, které autorka popisuje jsou skoro nepravděpodobné, ale dobře se čtou, jak se vyjadřuje maminka paní Marcely, ty nejsi ženská, ty jsi chlap. To odpovídá autorčiným aktivitám, dále pak volba osamění na chatě, to je opravdu div.

Allla9
Allla9
10.10.2018 4 z 5

Zábavná oddychovka.

šári2018
šári2018
05.02.2018

Kniha se mi velmi líbila. Je to odpočinkové čtení.

Monike
Monike
05.01.2018 4 z 5

Super rychla oddychovka!

ladahoff
ladahoff
12.12.2017 5 z 5

Moc dobře jsem se bavila a čerpala jsem z ní sílu a chuť na zvelebování bydlení. A cerpam doposud.

malen
malen
28.11.2017 4 z 5

Pohodové čtení, ale nějak mi tam scházel smysl, proč to bylo napsáno. Snad že je krásně na světě ?

Analady
Analady
25.09.2017 3 z 5

Knihy této autorky se čtou dobře, je to takové odpočinkové čtení. Ale když jsem jich přečetla víc, tak mně přišly všechny jaksi stejné.

Karolína52
Karolína52
21.01.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Souhlasím s hodnocením Damato, bylo to takové senza odpočinkové čtení.

Alaglesia
Alaglesia
07.12.2016 1 z 5

No, vzhledem k tomu, že jsem tuhle publikaci četla jako druhou, první byla Chalupářkou z donucení, musím říct, že se nesla v podobném duchu. Opět popisy prací na nově zakoupené chalupě. Tato kniha byla alespoň obohacena ještě popisy z výletů a autorka chvílemi nechala nahlédnout i do soukromého života. Přesto je to kniha nekvalitní, kterou by dokázal napsat kdekdo. Dám autorce ještě jednu šanci a uvidíme, jestli se to ponese v podobném duchu.

Damato
Damato
16.01.2016 5 z 5

Pokud se budu chtít ještě někdy dostat z depky , rozhodně si půjčím v naší knihovně další autorčiny knihy, je to moje krevní skupina a bylo to senza odpočinkové čtení

humor autobiografické prvky

2010  68%Důchodkyně nestřílejte
2011  68%Z lodiček do holin
1999  72%Chalupářka
2012  75%Kdo nehřeší, nežije
2006  72%Dcera na zabití

Kniha Z lodiček do holin je v