S vlčí hlavou v erbu

Je mrazivá noc, leden roku 1421, a k bráně Drkolné, malé tvrzi v podhůří Šumavy, přijíždí do sedla zhroucený a těžce zraněný jezdec... Tak začíná děj volně navazující na předešlé romány Čtvrtý králův pes a Čas vlků. Hynek Tas z Boru znovu ztrácí lásku své ženy Markéty. Ale tato ztráta nepatří k jediným. Ztrácí svůj hrádek Vlkov, vodní tvrz Blatec, syna a někde v lesích mizí i jeho vlčice Šedá. Ale Tas nepatří k těm, kteří by se vzdali bez boje. I když je mnohdy na kolenou, zůstává mu vzpřímená hlava. Zůstává mu jeho kůň Flavius, získává nového přítele, ale i tajnou lásku ženy jednoho z německých běženců, nechává se najímat jako ochránce kupeckých karavan. To vše se odehrává v době nejdramatičtějšího kvasu v království, kdy Oldřich z Rožmberka obléhá Tábor a Zikmundu Lucemburskému se podařilo dát dohromady největší kruciátu té doby a kdy se schyluje k bitvě na Vítkově. Tento středověký příběh až mrazí svojí syrovostí a zároveň poodhaluje skutečnosti jinak v literatuře málo zmiňované....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/77613/s-vlci-hlavou-v-erbu-77613.jpg 4.7296

Hynek Tas z Boru 3.

Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha S vlčí hlavou v erbu

mr.Zdenek

Další, v pořadí již třetí díl, stejné kvality jako díly předchozí.

OSTROVID

Hynek Tas z Boru je tvrdý a nesmlouvavý chlapík, který mi během čtení občas lezl i na nervy, ale i přesto jsem si ho velice oblíbil...

Bohemians

BEZ SPOILERŮ:

Část knihy jsem poslechl jako audioknihu a část jsem sám četl. Musím uznat, že samotná četba byla lepší. Audiokniha nebyla zlá, ale pouze jeden vypravěč nakonec přestal bavit a měl jsem problém i s různými citoslovci apod. Nicméně knihu doporučuji, jedná se o zdárné pokračování, zvraty a příběh. Do dalšího dílu se pustím! :-) Jen mi chybí alespoň určité ilustrace nebo mapka.. :-(

jehanys

Další kniha z této série, kterou jsem přečetl a nezklamala. Co mě však mrzí je fakt, že mám před sebou poslední. Co pak?
Jsem rád, že se mi do rukou dostaly knihy pana Nejedla.

ujira

Opět vzrušující příběh rytíře Tase z Boru, zasazený do období válečných tažení husitů proti Zikmundovi. Pohled z druhé strany (než např. nabízí Jirásek)na nelehkou a neobyčejnou část dějin českého národa.

Maruspulpanu
05.12.2019

Na rozdíl od "Inspektora ...." bylo tohle čtení napínavé a prostě bylo lepší

Isew
16.11.2019

Zmrtvýchvstání Kadrnožky bylo jedním z největších šokujících vrcholů této knihy. Potěšil mě ale i návrat jiné z hlavních postav prvního dílu. Říkala jsem si, co se s touto postavou asi stalo a má zvědavost byla uspokojena. Takže bych jednu hvězdičku ubrala za nepochopitelné Kadrnožkovo zombie a hvězdičku přidám za mysteriózní femme fatal z chatrče vrostlé do kopce. Velmi dobře vykreslená doba husitských časů, které do země vnesly nesváry, bezpráví a v žádném případě to nebyla idylická doba, na kterou bychom mohli s pýchou vzpomínat.

jarin58
30.10.2019

Jako vždy napínavé až do konce.