S vlčí hlavou v erbu

S vlčí hlavou v erbu obálka knihy
Mé hodnocení:

Je mrazivá noc, leden roku 1421, a k bráně Drkolné, malé tvrzi v podhůří Šumavy, přijíždí do sedla zhroucený a těžce zraněný jezdec... Tak začíná děj volně navazující na předešlé romány Čtvrtý králův pes a Čas vlků. Hynek Tas z Boru znovu ztrácí lásku své ženy Markéty. Ale tato ztráta nepatří k jediným. Ztrácí svůj hrádek Vlkov, vodní tvrz Blatec, syna a někde v lesích mizí i jeho vlčice Šedá. Ale Tas nepatří k těm, kteří by se vzdali bez boje. I když je mnohdy na kolenou, zůstává mu vzpřímená hlava. Zůstává mu jeho kůň Flavius, získává nového přítele, ale i tajnou lásku ženy jednoho z německých běženců, nechává se najímat jako ochránce kupeckých karavan. To vše se odehrává v době nejdramatičtějšího kvasu v království, kdy Oldřich z Rožmberka obléhá Tábor a Zikmundu Lucemburskému se podařilo dát dohromady největší kruciátu té doby a kdy se schyluje k bitvě na Vítkově. Tento středověký příběh až mrazí svojí syrovostí a zároveň poodhaluje skutečnosti jinak v literatuře málo zmiňované....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77613/s-vlci-hlavou-v-erbu-77613.jpg 4.7343

Hynek Tas z Boru 3.

Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha S vlčí hlavou v erbu

orinka3

(+ SPOILER) Tak tady jsem pana Hynka Tase hodně litovala. Třetí díl je převážně smutný a o věcech neveselých. Rozvrácená země, po které putují husité a za sebou nechávají zmar a neštěstí. Oldřich Rožmberský baží po dalším bohatství a svou věrolomností přispívá k tomu, že Hynek přichází o svůj hrad. Manželství se vinou tragických událostí ocitá rovněž v rozvalinách, Hynek přichází nejen o majetek, ale málem i o vlastní život. Jeho nalezený syn je ve velkém nebezpečí a ani jeho další dítě neujde intrikujícímu Oldřichovi z Rožmberka. Náš hrdina ale boj nevzdává a jen co nabude nových sil, dává se promyšleně a sveřepě po stopách těch, kterým chce vystavit účet. A že se mu to nakonec podaří, není pochyb. Bylo to hezké čtení a sdílet kus života takového hrdiny - i když knižního, mi bylo ctí.

PetrzOlomouce
21.11.2020

Výborné ☝️

iskovsky
09.10.2020

Autor akoby cítil, že potrebuje zvýšiť napätie, tak zvolí prelínanie deja v čase, a myslím že mu to vyšlo... Tas sa na začiatku ocitá na pokraji smrti a čitateľ musí čakať, než zistí, ako sa do tejto situácie dostal... čakal som, že tak zásadný zvrat, ako je zmrtvychvstanie Kadrnožku, bude mať nejaký hlbší zmysel ... nestalo sa ... navyše som mal pocit, že vzťah medzi ním a Tasom sa zmenil z priateľstva v prvom diele na vzťah "služobník vs. pán" ... chovanie Markéty po precitnutí som veľmi nepochopil, pretože som žil v domnení, že pred stratou pamäti sa už s Tasom zblížila ... zaujímavý a celkom zábavný bol posledný dialóg Žižku s Tasom aj keď myslím, že sa z toho dalo vyťažiť viac... celkový dojem z knihy: rozpačitý :)

Sahir
28.09.2020

skvělé pokračování

malýčtenář
20.09.2020

Další příběhy hlavního hrdiny opět nezklamaly. Zkrátka knihy pro ty, kteří mají rádi historii a chtějí se ponořit do úplně jiného světa.

1972Sixo
31.08.2020

Pútavo písané. Nevadí ani množstvo postáv historických reálnych, alebo vymyslených pre príbeh, od ktorého sa je veľmi ťažko odtrhnúť. Dej je tentoraz rozdelený do dvoch časových línii, ktoré pred koncom zapadnú do seba a my si môžme vychutnávať atmosferické pátračské finále. Pre mňa je hlavný hrdina zase trochu viac papierový oproti ostatním, taký klaďas ako postava z Mayoviek. Vie si poradiť doslova v každej situácii. Paradoxne ho poľudšťuje jeho pani manželka a robí ho viac človečenským. Práve jeho charakter sa dá odhadnúť hlavne z ich spoločného vzťahu. Ale, doba bola táká (ZLÁ) a ľudia ešte horší.

viweb
22.05.2020