Krajina nočních jezdců

Píše se rok 1422 a boj v Čechách se rozhořel s plnou intenzitou. V době, kdy bojuje každý s každým, katolíci proti husitům, kališník proti svému bratru, v době, kdy každý je zaprodatelný a mění své vyznání podle toho, jak se mu hodí – stojí Hynek Tas z Boru – věrný své víře, svému přesvědčení a svým lidem. Dostává nazpět hrádek Vlkov a zdá se, že přes veškeré události v království prožívá nejšťastnější dny svého života, ale osud se chová vůči Tasovi potměšile – snad mu splácí za všechny ty, kteří jeho rukou byli sprovozeni ze světa… Nebyl by to ovšem Hynek Tas z Boru, kdyby si nechal líbit příkoří, která jsou jemu a jeho blízkým činěna… Především v těchto rozervaných časech by každý uvítal, kdyby jemu po boku stáli muži s vlčí korouhví nad hlavou. Ať pyšný Oldřich II. z Rožmberka, do nedávné doby úhlavní Tasův nepřítel, tak mocný a všemi obávaný hejtman husitských vojsk – nyní již zcela slepý Jan Žižka z Trocnova. Kývne Tas na některou z nabídek na spojenectví? Přidá se k některé ze stran? Chopí se nové příležitosti? Nebo se spokojí s ochranou karavan na Solné stezce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231400/krajina-nocnich-jezdcu-231400.jpg 4.7206

Hynek Tas z Boru (4.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Krajina nočních jezdců

GilGalad

Loučení, loučení. Budu na Vás vzpomínat, pane z Boru. Sbohem i Štěpánovi Brusnickému - také sympatická postava. Děkuji panu spisovateli za krásné a napínavé chvíle v naší zemi o několik set let dříve. Bez mobilů, bez internetu, bez aut..jen s nebem a bohem nad hlavou, koněm pod sebou a s mečem v ruce...

surikata246

Konečně jsem si ji s chutí přečetla jako náplast po těžké nemoci a jsem ráda,že zase mohu držet knihu v ruce. Mohu se ponořit do příběhu a rozběhnout se zatím jen pomyslně kam jen chci.

Jaruš7

" Tas !" (povel tasit meč - pohotovost k boji- druhé jméno bojovníka) výstižné.
Citace : " Tehdy, ... dostal od krále Václava Vlkov jako výsluhu za mnohaleté věrné služby.. Ale byl to spíš danajský dar a trochu i králova poťouchlost, kterou chtěl Rožmberkovi nasadit veš do kožichu, když si sám na žádného z Rožmberků netroufl.
Vlkov byl vklíněn do rožmberského panství a to oni jen těžko snášeli. Ať už se jednalo o prostého zemana, nebo krále. To poznal kdysi i takový železný panovník, jakým byl Přemysl Otakar II., když jako hráz proti jejich rozpínavosti založil královské město Budějovice, a dokonce téměř na dohled od rožmberského Krumlova klášter Svatá trnová Koruna, později, snad pro své bohatství, přejmenovaný na Zlatou Korunu."

Celá série je drsné dobrodružství, jak přežít uprostřed znesvářených stran, kde každá je zaslepená jinou touhou, ale v konečném důsledku stejnou, a na to, kdo je vlastně bude živit se nebere ohled, čest má zde cenu k nezaplacení.
Je to vlastně série, má první, kde není straněno husitům, což je tedy Počin.
Je to jako objevit a slepenou stránku historie rozprostřít na slunečním světle.

angelika29
04.11.2018

Tato série o Hynkovi se četla tak rychle, že jsem nestačila ani dopisovat do databáze. Snoubí se zde romantika s napětím, velmi krásně a barvitě vylíčená doba husitská. doporučuji všem, kdo mají rádi historii ale i romantiku. Vskutku úžasně napsané. Moc děkuji pane Niedle.

alenkacermi
23.10.2018

Opět skvělý Tas. Je škoda,že to byl poslední díl série. Určitě si ji někdy přečtu ještě jednou

Kerberos
22.10.2018

Skvělé zakončení ,škoda jen dlouhého životního úseku mezi prvním a druhým dílem, mohlo být ještě jedno pokračování, čtenáři by to jistě ocenili.

Prateri
21.08.2018

Přišel čas se rozloučit s Hynkem Tasem z Boru. Děkuji za úžasné chvíle s panem Tasem. A děkuji také Vám, pane spisovateli, s Vámi se rozhodně neloučím.

babystar
28.07.2018

Zakončení série, kdy se člověk nerad loučí s hlavním hrdinou, z něhož se vyklubal Člověk. Naštěstí si mohu ještě přečíst Rytíře z Vřesova...