Krajina nočních jezdců

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Píše se rok 1422 a boj v Čechách se rozhořel s plnou intenzitou. V době, kdy bojuje každý s každým, katolíci proti husitům, kališník proti svému bratru, v době, kdy každý je zaprodatelný a mění své vyznání podle toho, jak se mu hodí – stojí Hynek Tas z Boru – věrný své víře, svému přesvědčení a svým lidem. Dostává nazpět hrádek Vlkov a zdá se, že přes veškeré události v království prožívá nejšťastnější dny svého života, ale osud se chová vůči Tasovi potměšile – snad mu splácí za všechny ty, kteří jeho rukou byli sprovozeni ze světa… Nebyl by to ovšem Hynek Tas z Boru, kdyby si nechal líbit příkoří, která jsou jemu a jeho blízkým činěna… Především v těchto rozervaných časech by každý uvítal, kdyby jemu po boku stáli muži s vlčí korouhví nad hlavou. Ať pyšný Oldřich II. z Rožmberka, do nedávné doby úhlavní Tasův nepřítel, tak mocný a všemi obávaný hejtman husitských vojsk – nyní již zcela slepý Jan Žižka z Trocnova. Kývne Tas na některou z nabídek na spojenectví? Přidá se k některé ze stran? Chopí se nové příležitosti? Nebo se spokojí s ochranou karavan na Solné stezce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231400/krajina-nocnich-jezdcu-231400.jpg 4.6280

Hynek Tas z Boru 4.

Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Krajina nočních jezdců

ivulka15

Celá tetralogie se mi líbila ale již dosti bylo Hynka Tase z Boru.

Covenant

I když si myslím, že z toho mohla být skvělá trilogie, čtvrtý díl byl také dobrý. Zpočátku jsem měl pocit, že kniha bude jakýsi dlouhý epilog, ale pak se to opět rozjelo tím správným směrem, po stopách krve. Jak také jinak. Hynek Napichovač je zpět. Získal si už trochu respekt a tak po něm jdou jenom týpci co nečtou noviny, záludní křiváci, početná armáda, nebo...prostě někdo další, který má něco, co nemá někdo jiný. Hynek mi sice přirostl k srdci, ale už ho bylo dost. Pořád mluví o tom, jak nerad zabíjí a pak si vychutnává souboj, pícháním do živé mrtvoly. Všechno skvěle předvídá a pak nedokáže ochránit...ehm...osobu...prostě takovou úplně neurčitou, nezajímavou. Zametl jsem stopy už po druhém spoileru. Takže asi takhle. Zřejmě poslední díl, byl nakonec skvělý, ale tady bych to už opravdu utnul.

malýčtenář

Poslední díl plný napětí a zvratů. Co všechno musí prožít Hynek Tas z Brodu? Mistrovsky podaná historie na pozadí s reálnými postavami. Vřele doporučuji.

Rihatama

Staří známí. Hynek Tas z Boru, Jan Žižka, Oldřich II., Kadrnožka... ale taky Vlkov nebo Solná stezka. Bezva, to mám ráda. Nezanedbatelný prostor tentokrát František Niedl věnuje opakování/připomínání důvěrně známých faktů z předchozích dílů, což může být fajn pro ty, kdo začnou číst sérii od konce, ale dost nezáživné pro ty ostatní. Příběh je tak přeplněný nostalgií, což poněkud ubralo na mém zaujetí. A to jsem si dala slušnou pauzu od předchozího dílu.

V poslední knize napínavého příběhu Hynka Tase z Boru se opět prolíná historie s autorskou fantazií vytvářející směsici odvahy, lásky, utrpení a pomsty. Místy možná až příliš kruté, ale vždy vysoce ospravedlnitelné... Historie tady však přece jen trochu víc ustupuje do pozadí před životním příběhem stárnoucího Tase z Boru. I tentokrát jej stíhají rány osudu. Přitom je to člověk odvážný a plný mravních zásad, tedy ten, který by si je zasloužil nejméně. Ale on je asi taky jediný, kdo se s nimi dokáže se ctí poprat. Hynek Tas z Boru se stal mou oblíbenou postavou. A přese všechny předchozí výhrady jsem se k němu i k jeho vlkům a přátelům ráda ještě jednou vrátila.

mira399

Ach jo....Hynku Tasi, ty mě budeš chybět! Jsi knižní postava, která mi fakt přirostla k srdci. S tvojí náturou, přístupem ke zvířatům a lidem jsem s tebou zajedno. Ještě jsem teda na kůl nikoho nenapíchla, ale....:-)

Isew

Zdá se, že tento díl by mohl být opravdu poslední. Jak jinak si vysvětlit to neustálé opakování toho, co se stalo v minulých dílech. Velmi mě potěšila vzpomínka na platnéře Lukáše. Tohle propojení sérií se mi opravdu líbí. Díky za připomenutí toho, že doba husitského zápalu nebyla romantická ani naivní, ale hrubá, zákeřná a krvavá. Stejně jako jiné knihy pana Niedla, se i tato četla velmi dobře. Ale na rozdíl od předcházejících dílů, ale nic nového nepřinesla. Protože další série o Rytířích z Vřesova, se odehrává o více než sto let dříve, tak se s Hynkem s Tasu asi znovu nepotkám. Ale třeba se ještě dočkám, v jiné (budoucí) sérii.

toni-az

Dočteno. Hynek a jeho čest, spravedlnost a humor mi budou chybět. V této nelehké době takovéto příběhy dodávají optimismu do žil.

mr.Zdenek

Dočteno, konec. Všechny čtyři díly se mi líbily, někdy jsem i dobře "zaponocoval". Určitě se k osudům Hynka Tase z Boru někdy vrátím.

Rytíři z Vřesova
Rytíři z Vřesova