Krajina nočních jezdců

Píše se rok 1422 a boj v Čechách se rozhořel s plnou intenzitou. V době, kdy bojuje každý s každým, katolíci proti husitům, kališník proti svému bratru, v době, kdy každý je zaprodatelný a mění své vyznání podle toho, jak se mu hodí – stojí Hynek Tas z Boru – věrný své víře, svému přesvědčení a svým lidem. Dostává nazpět hrádek Vlkov a zdá se, že přes veškeré události v království prožívá nejšťastnější dny svého života, ale osud se chová vůči Tasovi potměšile – snad mu splácí za všechny ty, kteří jeho rukou byli sprovozeni ze světa… Nebyl by to ovšem Hynek Tas z Boru, kdyby si nechal líbit příkoří, která jsou jemu a jeho blízkým činěna… Především v těchto rozervaných časech by každý uvítal, kdyby jemu po boku stáli muži s vlčí korouhví nad hlavou. Ať pyšný Oldřich II. z Rožmberka, do nedávné doby úhlavní Tasův nepřítel, tak mocný a všemi obávaný hejtman husitských vojsk – nyní již zcela slepý Jan Žižka z Trocnova. Kývne Tas na některou z nabídek na spojenectví? Přidá se k některé ze stran? Chopí se nové příležitosti? Nebo se spokojí s ochranou karavan na Solné stezce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231400/big_krajina-nocnich-jezdcu-231400.jpg 4.6407

Kniha Krajina nočních jezdců

Alma-Nacida
včera

Čtivá oddychovka s neporazitelným Tasem a ostatními, známými i novými postavami, z nichž některé jsou zákonitě určený k likvidaci, aby mohl Tas být pořád tím asociálním mstitelem (a aby byl důvod zas někoho napíchnout na kůl). Když od toho čekáte jen středověkej akčňák, tak si to užijete. ;)

vladka16
09.11.2022

Děkuji panu Niedlovi, že tyto příběhy napsal. A taktéž děkuji panu Hynku Tasovi z Boru, že mě těmito příběhy bezpečně přivedl až na konec. Zatím jsem tuto literaturu míjela, ale to se změní, mám už pár nápadů. Je zvláštní, že někdy hledáme dobrodružství a fantazii za hranicemi, někdy i za hranicemi naší země, galaxie a v jiných dimenzích. Přitom, jak jsem objevila, je spousta hrdinů, úžasných odvážných mužů i žen v našich dějinách a starých legendách. Jen je uchopit a napsat, jsem ráda, že jsou tací, kteří svou fantazií a umem psát nám ty příběhy dokážou převyprávět. Tak že vzhůru, milí přátelé, další dobrodružství už čekají.

DuncanIdaho
08.11.2022

Tento díl je skvělé završení série. Já jen doufám, že to není konečné završení a že bude další pokračování.

jarin58
07.07.2022

Jestli tohle byl závěr série,tak více jak důstojný.

TomHr
20.06.2022

(+ SPOILER) Niedl v celé sérii relativizuje jiráskovský obraz husitů, když je popisuje spíše jako „krvelačnou pakáž“ než boží bojovníky. Nejinak je tomu i v posledním díle série. Leitmotivem knihy je pomsta – za vyvraždění Drkolné i za smrt Matyldy, po jejíž smrti Tas dlouho hledá klid kde jinde než v Roulově rokli ve vlčí společnosti. Urovnává se vztah se synem, vzniká elitní bojová jednotka bojovníků „v kůži“ a nesmrtelný Hynek Tas z Boru úspěšně čelí všem lstím a úskokům. A opět, jak je zvykem u celé série, se jedná především o dobrou zábavu, knížku, od které je těžké se odtrhnout.

666Jitka
26.05.2022

Také poslední díl této série byl nabitý akcí, zvratů a napínavých situací. Hlavní hrdina konečně ochutnává poklid a radosti rodinného života a zjišťuje, že je to jiné, než když je na světě pouze sám za sebe. Potkávají ho velmi hezké chvíle, ale přičiněním zloduchů také velice tragické události, které nemíní nechat jen tak. Hynek Tas z Boru zůstává věrný svým zásadám, i když se to spoustě mocných nehodí do krámu. Celá série se mi moc líbila a už se těším na další, tentokrát o Ondřejovi z Rohatce.

kuruteku
15.05.2022

O děti je postaráno, minulost Hynka dostihla, ale nedoběhla a sága se může uzavřít. Kromě české historie asi čas nastudovat si i iitalskou historii.

Atara16
30.03.2022

Pro mě nejhezčí díl z celé série. :-)