Krajina nočních jezdců

Píše se rok 1422 a boj v Čechách se rozhořel s plnou intenzitou. V době, kdy bojuje každý s každým, katolíci proti husitům, kališník proti svému bratru, v době, kdy každý je zaprodatelný a mění své vyznání podle toho, jak se mu hodí – stojí Hynek Tas z Boru – věrný své víře, svému přesvědčení a svým lidem. Dostává nazpět hrádek Vlkov a zdá se, že přes veškeré události v království prožívá nejšťastnější dny svého života, ale osud se chová vůči Tasovi potměšile – snad mu splácí za všechny ty, kteří jeho rukou byli sprovozeni ze světa… Nebyl by to ovšem Hynek Tas z Boru, kdyby si nechal líbit příkoří, která jsou jemu a jeho blízkým činěna… Především v těchto rozervaných časech by každý uvítal, kdyby jemu po boku stáli muži s vlčí korouhví nad hlavou. Ať pyšný Oldřich II. z Rožmberka, do nedávné doby úhlavní Tasův nepřítel, tak mocný a všemi obávaný hejtman husitských vojsk – nyní již zcela slepý Jan Žižka z Trocnova. Kývne Tas na některou z nabídek na spojenectví? Přidá se k některé ze stran? Chopí se nové příležitosti? Nebo se spokojí s ochranou karavan na Solné stezce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231400/big_krajina-nocnich-jezdcu-231400.jpg 4.6328

Kniha Krajina nočních jezdců

kamila5406

Nejlepší díl

Gibis

(+ SPOILER) Opět výborné čtení o mém středověkém hrdinovi Hynku Tasovi z Boru. Celá série se mi moc líbí, i když bych se teda obešla bez toho napichování na kůl, jehož popisy mi moc nedělají dobře :) Ale jasně, k té době to patří a Tas k němu přistupuje jen ve výjimečných případech, jak sám říká. Ale tentokrát mě pan Niedl trochu naštval, protože jsem doufala, že Tasovi nechá alespoň Matildu, ale na druhou stranu, za co by se mstil, že? :)
Konec mi přišel trošičku useknutý, jakoby připravený na pokračování, ale o dalším díle žádná zmínka, takže se s tím asi budu muset smířit, i když mi Hynek bude vážně chybět.

rlupinek

Čtvrtá, a jak pevně doufám ne poslední, kniha výborné série o Hynku Tasovi z Boru, která mě úplně pohltila (celá série). Spravedlivého a nesmlouvavého Tase nelze než mít rád, ale zároveň se modlit, abychom se nikdy nepotkali proti sobě. Ano, v některých momentech z Tase až čiší nadpřirozená sebejistota, ale byl tak přeci vychován a vycvičen. Úplně se mi nelíbil konec, který byl takový nějaký nijaký. A právě z tohoto důvodu (nejen) bych si velmi přál pokračování.

marlowe

Celý čtvrtý díl dojížděl autor už jen na půl plynu, jako by hlavním cílem bylo nepokazit dojem z předešlých částí – a to se relativně povedlo.
Netradiční pohled na husitství z druhé strany barikády.

orinka3

Nemůžu si pomoci, ale tohle už nebylo valné. Žádné silné události, hodně opakovaného, všechno spíš paběrky předchozích dílů. Takže jsem docela ráda, že jsem si užila všech tří dílů předešlých a tento beru jako odpočinkový.

1972Sixo
30.11.2020

Neviem, či by to mal byť koniec, ale dobré to bolo. On je fakt ten Tas chladný ako kameň - navonok, no pod povrchom to bublá. Konečne sa mi odkryl jeho charakter. Škoda, že takéto postavy absentujú v súčasnej politike a vôbec všade. Proste iná doba. A "Ten kto sa kamaráti s vlkmi" je jej ukážkový predstaviteľ. Ťažko skúšaný ale morálne neotrasiteľný. Niedlová historická poetika ostro kontrastuje s brutálnymi činmi jej hrdinov, ale jedno bez druhého si už neviem predstaviť. Ako sa asi bude popisovať naša doba o niekoľko storočí.

ivulka15
21.10.2020

Celá tetralogie se mi líbila ale již dosti bylo Hynka Tase z Boru.

Covenant
01.10.2020

I když si myslím, že z toho mohla být skvělá trilogie, čtvrtý díl byl také dobrý. Zpočátku jsem měl pocit, že kniha bude jakýsi dlouhý epilog, ale pak se to opět rozjelo tím správným směrem, po stopách krve. Jak také jinak. Hynek Napichovač je zpět. Získal si už trochu respekt a tak po něm jdou jenom týpci co nečtou noviny, záludní křiváci, početná armáda, nebo...prostě někdo další, který má něco, co nemá někdo jiný. Hynek mi sice přirostl k srdci, ale už ho bylo dost. Pořád mluví o tom, jak nerad zabíjí a pak si vychutnává souboj, pícháním do živé mrtvoly. Všechno skvěle předvídá a pak nedokáže ochránit...ehm...osobu...prostě takovou úplně neurčitou, nezajímavou. Zametl jsem stopy už po druhém spoileru. Takže asi takhle. Zřejmě poslední díl, byl nakonec skvělý, ale tady bych to už opravdu utnul.