Krajina nočních jezdců

od:

Krajina nočních jezdců

Píše se rok 1422 a boj v Čechách se rozhořel s plnou intenzitou. V době, kdy bojuje každý s každým, katolíci proti husitům, kališník proti svému bratru, v době, kdy každý je zaprodatelný a mění své vyznání podle toho, jak se mu hodí – stojí Hynek Tas z Boru – věrný své víře, svému přesvědčení a svým lidem. Dostává nazpět hrádek Vlkov a zdá se, že přes veškeré události v království prožívá nejšťastnější dny svého života, ale osud se chová vůči Tasovi potměšile – snad mu splácí za všechny ty, kteří jeho rukou byli sprovozeni ze světa… Nebyl by to ovšem Hynek Tas z Boru, kdyby si nechal líbit příkoří, která jsou jemu a jeho blízkým činěna… Především v těchto rozervaných časech by každý uvítal, kdyby jemu po boku stáli muži s vlčí korouhví nad hlavou. Ať pyšný Oldřich II. z Rožmberka, do nedávné doby úhlavní Tasův nepřítel, tak mocný a všemi obávaný hejtman husitských vojsk – nyní již zcela slepý Jan Žižka z Trocnova. Kývne Tas na některou z nabídek na spojenectví? Přidá se k některé ze stran? Chopí se nové příležitosti? Nebo se spokojí s ochranou karavan na Solné stezce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231400/krajina-nocnich-jezdcu-231400.jpg 4.7147
Série:

Hynek Tas z Boru (4.)

Žánr:
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (43)

Přidat komentář
KAREL6725
22. ledna

Až mi je to líto, že je to poslední díl. Takové romány se nečtou každý den , už jsem jsi na Hynka zvykl. Určitě budu v budoucnu číst ještě jednou. Pan Niedl je pan spisovatel. Pro mě nejlepší historický román co jsem četl. Žádný Ranhojič , žádná Řeka bohu nebo Šogun , ale Hynek Tas z Boru. Nádherný příběh , celá série knih je geniální. Kdyby to mělo v budoucnu pokračování vůbec bych se nezlobil. Plný počet hvězd. A děkuji prožil jsem z Hynkem krásné dobrodružství.

eva-lupen
15. ledna

Ha, tak jsem konečně přišla na to, co mi na téhle sérii nesedí. Děj super, knihy se pěknou čtou, jen... Teď už to vím! Tas je prostě moc dokonalý :-).

minek
10. ledna

Velmi zdárné a nedramatické ukončení trilogie, které umožňuje čtenářům zapojit vlastní fantazii.

pavlinka0250
21.11.2017

Ach jo, jsem u konce. S Hynkem se mi vůbec nechce loučit, tuhle sérii jsem si opravdu užila. Dlouho se mi nestalo,aby mě příběh tak pohltil a já se nemohla dočkat, až zase budu pokračovat ve čtení.
Určitě se k panu z Boru někdy vrátím.

janmikyska
11.11.2017

Ani s touto knihou neztrácí série spád, knihu jsem přečetl zhruba za 2 dny, buď byla krátká a nebo opravdu skvělá. :) Více takových autorů. Těm co dočetli poslední díl série bych určitě doporučil ještě sérii Rytířů z Vřesova od tohoto autora, případně sérii Hledání svatého grálu od Bernarda Cornwella.

Badger
08.10.2017

Skvělé zakončení série pána z Boru,budu se těšit na další knihy FN...

Jack Bauer
06.10.2017

Už když jsem četl od Niedla první knihu „Útěk do pekel" jsem si říkal , že to je pan spisovatel a další jeho tvorba bude úžasná. Nezklamal. Niedlovi se podařilo barvitě napsat historickou ságu z husitské doby o Tasovi s Boru, s kterým se nerad loučím. Nejenže vystihl charaktery postav, ale i tehdejší husitskou dobu o kterou jsem se dosud nikterak nezajímal. Budu se muset znovu podívat v tv na filmy „Jan Hus" a „Jan Žižka". Nejvíce se mi líbili kapitoly s Šedou.

Ramiel
25.09.2017

Na knize je již poznat, že je čtvrtou v sérii. Bohužel už mi to připadá jako nastavovaná kaše, kde se autor snaží využít popularity předchozích dílů.

Barbara182
12.08.2017

Sice se děj vlastně pořád trochu opakuje, ale moc dobře se to čte a přiznám se, že tentokrát jsem měla o Hynka Tase opravdu strach, jestli náhodou pan Niedl nezosnuje jeho smrt :-) Skvělá oddychovka na cesty po českých hradech a zámcích :-)

Bohdana11
23.04.2017

Už to bylo dlouhé pořád všude smrt a bezmoc,ale byla jsem zvědavá jak celou sérii ukončí. Čekala jsem tragický konec,ale super,jsem spokojená.

astroweb
25.03.2017

Závěrná část tetralogie o Hynkovi , jsem rád, že jsem jí dočetl, líbily se mi všechny, i když najednou je číst bylo pro mě nezvyklé. Pan Niedl je Pan Spisovatel.

martas79
04.03.2017

Koruna sedící hrdě na hlavě celé Tasovi série!
Bude mi chybět ten Králův pes, studenej čumák... Ach jo

Evišťátko
02.03.2017

Nejsem velké fanda historických románů, ale tento mě dokázal vtáhnout do děje a četl se velmi dobře. I když prvních pár stránek bylo pro mě trošku zmatených, což ale bylo dáno tím, že se jedná o 4.dil celé série.Jdu se poohlédnout po těch 3 předcházejících.

smile1
28.02.2017

Kniha byla skvělá a přečtená jedním dechem... Jako ty před ní :D.. Všechny čtyři knihy jsem si koupila, protože tyhle mi nemohly chybět k mé knihovničce :) ;) ... a doufám, že autor brzy napíše další díl :) ... Střídají se v nich různé emoce. Čtenář se nad nimi usměje, zamračí a těm citlivějším ukápne i slza.. :) ;) .. Opravdu jedna z nejlepších sérií historických románů, které jsem četla a všem moc, moc doporučuji... :) ;)

likaf
20.01.2017

Stejně skvělé jako předchozí díly. Čtivé, za dva dny jsem měla dočteno. Prostě se od knihy nelze odtrhnout. A byla bych moc moc ráda, kdyby se autor rozhodl pro napsání alespoň ještě jednoho (raději dvou, třech...) dílu (ů).

francouz
28.12.2016

I díky otevřenému závěru doufám, že se s Hynkem Tasem ještě setkáme. Kniha opět utíkala od začátku do konce spádem, tak jako bychom seděli na Flaviovi.
Styl pana Niedla si mě získal, není to nic co by bylo prvoplánové a mohu opravdu jenom doporučit. Na pozadí skutečných historických událostí nám vykresluje dobu, která byla opravdu velmi těžká, kdy čest a slovo, byla sice rytířská, ale vlastní zájem a prospěch byl daleko důležitější. Někdy mě připadá, že je jedno jestli autor píěe o drsném středověku, nebo by se pohyboval v součastnosti, protože mnoho lidí se tak chová.
Knížku a celou sérii nelze než doporučit.

rjpl
28.10.2016

A musím pochválit i obálku panu grafikovi, klobouk dolů.

rjpl
28.10.2016

Závěr je chytrý. Není vyloučeno pokračování...Záleží jenom na autorovi...:)...Třeba po létech přijde další příběh...

Schamila
16.10.2016

O tomto autorovi jsem nevěděla, dokud jsem nedostala k Vánocům Platnéře a další díly, od té doby díla tohoto autora vyhledávám a ještě mě neomrzela - už mám objednáno - další, co teď vyjde - všem moc doporučuji

blesecka
03.09.2016

Skvělé, jako vše od autora co jsem zatím přečetl.

Selinute
05.07.2016

Ani tento poslední čtvrtý díl mě nenechal na pochybách, že pan Niedl je jedním z nejlepších autorů historických románů. Jeho Hynka Tase z Boru jsem si moc oblíbila, a už vím, že mně bude chybět... těším se na další knižní setkání...

Boby17
21.06.2016

Výborná knížka, která patrně uzavírá sérii příběhů Hynka Tase z Boru. Další díly by asi již byly jen odvarem.

Galadwen
14.04.2016

Moc mě to nebavilo a ze čtení mi plynou dvě poučení. Za prvé, že se série nemá číst od posledního dílu ani v případě, že předchozí v knihovně zrovna nejsou a četla jsem paralelní sérii stejného autora (Platnéř), takže jsem relativně v obraze (poučení pro mne). A za druhé, že by redaktoři měli číst pečlivěji, co pouštějí ven, protože chyby ve shodě přísudku s podmětem, to je vážně hanba (poučení pro nakladatele).

mala49
09.02.2016

Všechny díly této série jsou velmi čtivé. Také bych si ráda přečetla další pokračování, ale mám obavy, že už by to nic moc nového nepřineslo, a nerada bych, aby to nedopadlo podobně jako s "ostatky" V. Vondrušky. Ten poslední díl byl vyloženě za hranou, a já bych si nechtěla zkazit dojem z všech těchto knížek nějakým, možná 'přes moc' psaným dějem.

To platnéř Lukáš je ještě mladý, může toho ještě hodně podnikat, není jasné, zda zůstane natrvalo v Čechách, nebo se vrátí do Itálie, z toho by se dalo ještě hodně vytěžit...

čef
02.02.2016

Historické události roku 1422 jsou zde zmíněny jen okrajově, přesto je tato doba zachycena velmi živě. Hlavní je samozřejmě dobrodružný příběh, Hynek Tas musí být stále bojující, ale nejde jen o šarvátky. Bezpráví je všudypřítomné a jen silní a prohnaní dokáží někdy přežít.

Trissi
18.12.2015

Jeden z nejlépe napsaných historických románů. Všechny díly byly skvělé.

Endy17
08.12.2015

Série má, bohužel, kvalitativně sestupnou tendenci. Čtvrtý díl už není historickým románem, ale dobrodružným příběhem na historickém pozadí. Nového nepřináší vlastně nic, v dobrém ani ve špatném smyslu slova, osudy Hynka Tase z Boru plynule navazují na předchozí knihu a stále stejně čtivým způsobem.
Velkou deklasací knihy je v mých očích práce odpovědné redaktorky, která by snad měla vědět, kde se píše jaké i/y. Takhle se čtenář dočte, že "kosti se dávno rozpadli"! (str.189)

Dandulka
01.12.2015

Trochu smutný příběh, ale opravdu pěkný. Snad bude i další díl.

Ellis
08.11.2015

Knížku jsem dostala k přečtení od kamáradky, přišla mi vhod, zrovna nebylo nic moc extra po ruce. První setkání s s tímto autorem a velké překvapení. Sice jde o poslední díl serie, ale protože jsem si chtěla nejdříve vyzkoušet, jak mi příběh, historie a hlavně styl vyprávění od Fr. Niedla sedne, tak jsem ji zkusila....a přečetla za 2 večery. Skvělé čtení. Už mám z knihovny všechny předchozí díly této série o Hynkovi plus Platnéřskou :)
Doporučuji.

ritta
25.10.2015

Zase další skvělá kniha,jen jsem asi v půlce knihy začala přemýšlet,kolik že je Tasovi v tomto dílu vlastně let? I zde je stále nepřemožitelný a samozřejmě nejzdatnější,bohužel asi ne nesmrtelný, takže další díl už je asi značně nepravděpodobný,bohužel. I když, třeba to autor nějak vymyslí,protože se mi s Hynkem opravdu těžce loučilo, když jsem knihu dočetla.Stejně jako předtím s platnéřem Lukášem či Pavlem Venclem, teď už mi zbývá jen seznámení s Michalem Dabertem...