Slepota

Laurii Montgomeryovou, patoložku z Ústavu soudního lékařství města New York, zaujme a znepokojí série úmrtí mladých, zdravých a dobře situovaných lidí, kteří vypadají jako předávkování kokainem. Mezi jednotlivými případy nachází stále více shodných podezřelých příznaků. Z nadřízených míst dostane výslovný zákaz podrobněji tyto případy zkoumat, a tak je začne vyšetřovat na vlastní pěst. Pochopení nenalézá ani u policejního důstojníka Loua Soldana, ani u úspěšného očního chirurga Jordana Scheffielda, přestože oba mají na případě i osobní zájem. Zoufalá Laurie se nakonec obrátí na svého bývalého spolužáka, novináře Boba Talbota, aby celou věc zveřejnil a zabránil tak dalším úmrtím. Novinovým článkem a zprávou v televizi se spustí lavina, která hrozí strhnout i ji samotnou. V kritické chvíli však Laurie přichází celé obludné záhadě na kloub....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21439/slepota-21439.jpg 4.2189

Jack Stapleton a Laura Montgomeryová (1.)

Blindsight (1992)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

DericCaster

Věděl jsem, že Cook je asi dobrý spisovatel, když má tolik obdivovatelů. Tak jsem to zkusil a hle, už má o jednoho obdivovatele více. Knížka mě velmi bavila a moc se těším na další.

moudivlacek

Tak tomu říkám napětí od začátku až do konce, sice jsem tušila, jak je to s oběťmi kokainu, ale netušila jsem proč. Každopádně velmi svérázná a tvrdohlavá a neústupná Laurie si mě získala, stejně jako Lou se svými hláškami o jejím "milostném vztahu" k Jordanovi.
A jsem ráda, že existují lidé jako Laurie, kteří i přes překážky se zakousnou do problému a jdou za svým, dokud cíle nedosáhnou. Díky nim je na světě alespoň o trošičku lépe. A když k nim přidáte lidi jako je Lou, tak to tuplem nemá chybu.
Jsem zvědavá na další díl. Doporučuji.

kinsey

pamatuji si, že to byla moje první kniha půjčená v dospělé knihovně a zhltla jsem ji jako nic :-)

FishTailTea6

Další kniha z Cookových starších knih splněna. A jak už jsem si zvykla, knihy ze série Jack Stapleton a Laura Montgomeryová patří pro mě k lepšímu průměru. Ale Jack mi tu trochu scházel...
A naopak, někdy mě emoce mezi Laurou a Louem přisly až trochu moc emotivní.

Stanas513
28.12.2017

Super čtení

Aerine
24.10.2017

Napínavý příběh jako vždy, jen některé detaily mi přišly nedotažené.

Ivetaa
21.08.2017

Přečetla jsem první díl a moc se mi líbí postava doktorky. Přečtu si celou sérii.

dominikB951
14.05.2017

Úžasná napínavá kniha. Doporučuji!

jan6775
24.01.2017

dobrá kniha, napínavá a čtivá.

Terva
12.01.2016

Hned úvodní pasáž mě velmi překvapila. Ta tvrdost a popis těla, jak se chová při použití kokainu, je velmi emotivní. Opět mě to potvrdilo, proč nikdy grogy nechci, ale dodatečně je člověk vždycky chytřejší:-) Jenže nějak jsem nemohl vstřebat chování hlavní hrdinky Laurie. Na jedné straně velmi inteligentní žena, vlastně až nadprůměrně inteligentní žena, se v některých částech příběhu chová jako naprostá narkomanka, která si šlehla svou dávku kokainu a vůbec nepřemýšlí, co dělá. Vím, že jinak by bez těchto přehmatů nemohl příběh dále fungovat, protože je to vlastně nutné k vývoji, ale je to velmi nepřirozené. A ačkoliv mi Laurie přirostla k srdci, někdy jsem ji musel nenávidět. Pokud jde o sex a drogy, lidé nikdy nemluví pravdu. Ženská část čtenářek ať si přidá jednu hvězdu, protože pro vás bude příběh stravitelnější, než pro muže. Já to vidím na 60%.

ovpana
25.12.2014

Zajímavé a moc napínavé čtení

kacaaba
06.10.2014

Pěkná napínavá kniha. Mám moc ráda sérii Jacka a Laury i Cooka celkově.

Jajulle
29.08.2014

Kniha byla celkem napínavá a přečetla jsem ji celkem rychle, ale podle mně jsou knihy od Cooka dost podobné a snadno předvídatelné. Hlavní hrdinka mi už ke konci přišla dost protivná a lezla mi krkem, jak pořád povýšeně ukazovala svůj průkaz ,, jsem soudní lékařka Laurie Montgomeryová...''

Jossie
22.07.2014

Pro mě bohužel už druhé setkání s Laurie, takže jsem u některých lidí věděla, že přežijí útok vraždících šílenců (lepší je číst tuto sérii popořádku), ale prakticky celá kniha byla hodně napínavá a na konci už jsem se nemohla od děje odtrhnout.

Makoves
01.06.2014

Skvělý příběh, napínavý a akční. Stojí za to si knihu přečíst.

mapet85
22.02.2014

Prvá kniha od Cooka, kde sa stretávame so sympatickou súdnou patologičkou Laurie Montgomeryovou. Série predávkovaní kokaínov sa prelínajú s gangsterskými vraždami. Dvojica Tony a Angelo je tiež zaujímavá a autor postupne vťahuje čitateľa do čoraz zamotanejšieho deja. Samozrejme nechýba gradácia a záver je skutočne napínavý. Ku koncu knihy mi všetko zapadlo do seba. :) Odporúčam. :)

olinka30
10.06.2013

Líbí se mi jeho knihy.Ani jedna mě nesklamala. Tuhle považuji za nejlepší

bobina58
07.06.2013

Super kniha,napínavá,dobrý děj..

kika 13
23.01.2013

Napínavý děj plný dramatických chvil při čtení.

Micha6
30.12.2012

super, velmi napínavé

lékařské prostředí detektivky z lékařského prostředí

Robin Cook

Robin Cook