harena harena komentáře u knih

Pohádky Pohádky Miloš Macourek

Krásné, zvláštní, ale určitě humorné pohádky, které už nečtu svým dětem, ale vnoučátkům. Někdy se lekly (chlapeček v mixeru), ale teď už se jenom smějí a celou knížku můžeme číst opakovaně. A já ji ráda čtu znovu a znovu.

15.04.2019 5 z 5

Bez dechu Bez dechu Olivia Kiernan

Průměrná detektivka, komisařka Frankie pátrá po vrahovi a stále se snaží vyrovnat s traumatem z dřívější doby, kdy nezachránila dívku a sama byla těžce pořezána. Na to stále a stále vzpomíná v průběhu celé knihy. Uvidím, jaký bude druhý díl, tentokrát pro mne dobrý průměr 3.

14.04.2019 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

To nejšílenější, co se může matce stát. Kdykoliv jsem si na knihu i za mnoho let vzpomněla, zmocnila se mě úzkost a děs.Nemůžu si situaci, kterou měla Sophia řešit, ani představit. Nechci. Nezapomenutelný román.

14.04.2019 5 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Bez váhání zcela jasných 5*. Zdařilý psychologický thriller mé oblíbené české spisovatelky. Příběh s trochou tajemna profesionálně napsaný se stoupajícím napětím. Potěší i české prostředí. Veliká spokojenost,opravdu jsem si čtení užila, knihu můžu jen doporučit.

14.04.2019 5 z 5

Já se můžu jen obdivovat tomu, jak dokáže Jonas Jonasson napsat 400 stran a je to stále vtipné, nenásilné a opravdu jsem staříka četla s úsměvem až do poslední stránky. O politice, volbách, Trumpovi, Merklové a jiných politicích je psáno s nadhledem a vtipem stejně tak, jako se nikdo v knize nebojí zveřejnit své názory na imigraci. Kniha je krutě upřímná, opět ale s vtipem a nadhledem.

11.04.2019 5 z 5

Medúza Medúza Clive Cussler

Další dobrodružství Zavaly, Austina a dalších členů týmu NUMA. Tentokrát zachraňují ještě lékařský tým s doktorkou Mitchellovou a její novou vakcínu, která ochrání svět před smrtelným, zmutovaným virem. Čas na záchranu se počítá téměř jen na hodiny. I Joe Zavala musí přestat chodit na schůzky s polovinou ženské populace Washingtonu a přestane i ladit motor své corvetty a zapojí se zdárně do záchrany lidstva. Klasická cusslerovka, dobrý oddychový, dobrodružný román.

10.04.2019 4 z 5

Život lorda Byrona Život lorda Byrona André Maurois

Řadí se k nejlepším životopisům, které jsem četla. Byronova poezie byla poezie do neklidné doby a jeho život byl plný milostných skandálů, měl mnoho dluhů a bouřlivých výstřelků. A André Maurois o tom všem umí , velice poutavě a skvěle psát. Jsem ráda, že mám biografii ve své knihovně.

"Čím toužil být? Hamletem nebo Donem Quijotem? Věděl to on sám? Ještě stále vměšoval iluze dětských let do moudrosti, která dokonale znala skutečnost. Mnohdy si přával utvářet vesmír, a jindy rezignovaně pohlížel na jeho věčné, bláznivé kolotání."

09.04.2019 5 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Pohádky, které čteme už ve druhé generaci a i když je Evi jen 5-ti letá, moc se jí líbí. Nejvíc ovšem Pošťácká pohádka, jak skřítkové poznají, jestli v dopisech někdo posílá své srdce. I mně se pohádky stále líbí, Karel Čapek má obrovskou slovní zásobu, s kterou umí pracovat, pohádky jsou vlídné a jsou tam pro děti i věci nebo spíš činnosti, které neznají, tak si můžeme po pohádce pěkně povídat.

08.04.2019 5 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Skvělá kniha, já si myslím, že autor už nikdy nemůže zklamat . Coben je Pan spisovatel a mistr thrillerů. I tento kriminálně laděný příběh je napínavý, postavy příběhu živé, nikdo není černý nebo bílý - jak se zdá Willovi a určitě se mi nezdál překombinovaný i když jsem na konci zůstala stát s otevřenou pusou. Pěkných 5*.

07.04.2019 5 z 5

Moudrost vlků je zajímavá kniha psaná s láskou a zaujetím. Spisovatelka žila mezi vlky a studovala je s nesmírnou trpělivostí. Krásné povídání o tom, jak se vlci chovají k mláďatům, starým vlkům, popisuje i vlčí námluvy, jak se chovají při lovu atd. Kniha se četla moc dobře, vyzařuje z ní obrovská láska nejen k vlkům, ale ke všem zvířatům kolem. Jen jsem moc nesouhlasila s připodobňováním vlčích vlastností k lidským. Obrovské plus v knize jsou opravdu nádherné fotografie !!!

06.04.2019 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Určitě se nedá příběhu upřít, že je akční a napínavý. Ale čím dál víc mi vadily chyby, kterých se náčelnice Kate dopouštěla. Např. nepředložila svědkovi fotografie nebo když si sama prohlížela disketu, nemohla se na tu hrůzu dívat a tak si vloží hlavu do dlaní a disketa jde dál, proč sama v domě čeká na vraha, no a to mně Kate už opravdu vadila, když v kritické situaci volá svého přítele, který je daleko a nezavolá vysílačkou policistu, který je za rohem. Nevím, jestli to byl úmysl spisovatelky, ale jako čtenáři detektivek mi to dost vadilo.

05.04.2019 3 z 5

Horečka Horečka Deon Meyer

Jeden z nejlepších dobrodružných příběhů, které jsem za poslední roky četla. Ani to snad není sci-fi, spíš postapokalyptický román, kde zhruba 10% lidstva přežilo a začíná budovat novou civilizaci, ustanovují se nová pravidla a zákony. Není to brutální a depresivní, je to napínavý, zajímavý, nesmírně čtivý příběh skupiny lidí, kteří se rozhodli žít dál. Příběh bez hluchých míst, velmi dobře popsané vztahy i chování lidí, troška filozofie, láska, nenávist, přátelství, odvaha i boj, to vše tu je a skvěle napsané. Věřím tomu, že kdyby Wyndham pokračoval ve psaní Dne Trifidů, tak by to se to neslo ve stejném duchu, v jakém je tento román. Také jsem příběhu zcela propadla a určitě doporučuji k přečtení.

04.04.2019 5 z 5

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Stejně jako předešlé tři díly se panu Cameronovi podařilo napsat citlivý, vtipný, dojemný, napínavý, milý, zábavný příběh, který se jistě bude líbit i nepejskařům..Děkuji mu za krásné pohlazení na duši.

03.04.2019 5 z 5

Předveďte mrtvé Předveďte mrtvé Hilary Mantel

Druhý díl trilogie nepojednává ani tak o Anně Boleynové, ani o Jindřichu VIII., nýbrž o kariéře Thomase Cromwella, sekretáře, který je " kluzký jako rozinka ve vánočním koláči".
Velice zajímavá kniha, Mantelová má zvláštní styl psaní, musela jsem hodně pozorně číst a soustředit se, než jsem si zvykla a třeba zjistila, že když spisovatelka napsala že "on" řekl, tak se jednalo vždy o Cromwella a ne o jiného z diskutujících.

Wriothesley se chopí sklenice. "Cítím hořící domy," praví. "Padající věže. Nezbude nic než popel. Vraky."
"Konečně nastane v Anglii klid. Klid, co nastal v kurníku, když liška odběhla domů."

02.04.2019 4 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Odtrhnout se od knížky a přestat číst bylo téměř nemožné. Víděla jsem i film, ale knížka je přeci jenom zajímavější, napínavější a zábavnější. Četla jsem ji už před lety a patřila ke knihám, které si jednou za rok o dovolených znovu otevřu. Dokonalé čtení pro milovníky dobrodružství.

01.04.2019 5 z 5

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Milé a vtipné vyprávění, které pohladí po duši. Krausovy povídky se dají číst několikrát po sobě, znovu nás pobaví a svět se nám hned zdá hezčí. Skvělé jsou i ilustrace Jana Brychty a na obálce Adolfa Borna.

01.04.2019 5 z 5

Lovec myšlenek Lovec myšlenek Ken McClure (p)

Další výborná kniha od tohoto spisovatele. McClure dokáže napsat thriller, který i bez závratných honiček a vražd dokáže být napínavý, velice dobře čtivý a zajímavý. Dr. Barrownam je přesvědčen, že narazil na zvláštní sekvenci přepínačů genů, která - pokud se přepne nesprávným způsobem- může vést k absolutní pohromě. Zasahuje to spoustu genů, z nichž některé se zapnou a jiné vypnou. Někdy se tak i narodí dítě - psychopat, kdy se sekvence sepne nesprávným směrem, někdy se vyskytne člověk, který je zosobněné zlo, má schopnost změnit aktivitu genů u druhých, což vede ke katastrofálním změnám osobnosti, ale také jsou případy, kdy se i nevyléčitelně nemocný člověk náhle uzdraví.
Vyšetřuje a vyslýchá v psychiatrickém ústavu psychopata Lawlera a netuší, že to není právě nejlepší nápad. Neboť zlí lidé potřebují získávat větší a větší moc a mají velikou schopnost ovládat jiné.
Překvapuje mě nízké hodnocení, ale asi je to tím, že se očekává honičkový příběh, což tento není. Pro mě určitě 5*.

31.03.2019 5 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Jonathan Kellerman

Autora mám ráda, líbí se mi styl psaní, který není nijak uspěchaný, ale čtivý. Jeho detektivky jsou inteligentní a na detektiva Milo Sturgise a psychologa Alexe Delawara se vždycky těším.

30.03.2019 4 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Mladá policistka Kate, která vyrůstala u Amišů, vyšetřuje další brutální vraždy. Je to už šestý díl, asi by bylo dobré číst celou sérii od začátku. Příběh je akční, napínavý, lehká romantická linka, která snad bude pokračovat a po dočtení v člověku dlouho zůstane nepříjemno a smutno z představy, jak někteří lidé dokáží zničit život sobě i jiným obrovskou nenávistí.

29.03.2019 4 z 5

Případ doktora Karpety Případ doktora Karpety Jaroslav Boček

Kniha mě moc mile překvapila. Trochu thriller, sci-fi nebo špionážní - můžeme si vybrat, protože kdo je lékař Karpeta se nedozvíme, je to jenom na nás. Kniha je velice pěkně a poutavě napsaná, strhující a překvapující. Bez přemýšlení 5* a doporučuji.

28.03.2019 5 z 5