harena harena komentáře u knih

Mámo, táto, nezabíjejte mě! Mámo, táto, nezabíjejte mě! Martin Jelínek

Pro ty, kteří se o jídlo ještě vůbec nezajímali, je to dobrá, přehledná knížka. Jsou to naprosté základy stravování.

28.05.2016 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Většinou citlivá, trochu humor i sarkasmus.Ale konec mě zcela vytrhl z děje, až moc mě tlačí k slzám a nevěřím mu.

17.05.2016 4 z 5

Městečko Thunder Point Městečko Thunder Point Robyn Carr

Očekáváte-li pěkné, čtivé, příjemné čtení, pak jste tu správně.

17.05.2016 5 z 5

Hrozba z Heliosu Hrozba z Heliosu Vojtěch Mornstein

Je to takový Mark Stone. Určitě si najde své čtenáře, ale mám raději sci-fi jako např. Enderova hra atd.

15.05.2016 2 z 5

Zlost tiší pomsta Zlost tiší pomsta David Gerrold

Nechápu Phenome, proč to čteš. A dokonce všechny díly. Mně se právě velice líbí, že jsou tam i vzpomínky hlavního hrdiny, kniha má lehký filozofický přesah, jeden citát na začátku kapitoly, který se vztahuje k ději, tam patří. Je to skvělé sci-fi, napínavý boj s chtorrany, trocha filozofie, a komu se líbil Den trifidů, tak i toto je jeho šálek kávy.

17.04.2016 5 z 5

Čas pro jatka Čas pro jatka David Gerrold

Skvělá série a ano ano, sneslo by to ještě jeden díl. Četla jsem to asi před 10-ti lety, teď na to padl můj zrak v knihovně a přečtu si všechny díly ještě jednou.

17.04.2016 5 z 5

Neviditelný nepřítel Neviditelný nepřítel Ken McClure (p)

Přesně to, co jsem čekala, mi tato knížka dala. Čtivý a napínavý příběh z lékařského prostředí, se strhujícím a překvapivým závěrem. Knížku od McClureho si ráda přečtu. Díky za odpočinkové a příjemné počtení a proto pět hvězdiček.

15.04.2016 5 z 5

Odhalená Odhalená Kristin Cast

Dobrá oddychovka, hlavně myslím zaujme -náctileté, dobře se čte, ale prosím, ať už to autorka moc nenatahuje a ať to skončí, protože když už jsem přečetla 11 dílů, nechci to přestat číst před koncem.

29.03.2016 3 z 5

Matky po e-mailu Matky po e-mailu Jiřina Šiklová

Ano, opravdu nemůžu napsat nic jiného, než že také 100% souhlasím s ASAMem a stejně jako 1alena1 chtěla tuto knížku dát darem svým dcerám a věřit, že si ji třeba přečtou.

28.03.2016 5 z 5

Šántárám Šántárám Gregory David Roberts

Určitě souhlasím s tím, že je to nezapomenutelná kniha (800 stran), ve které nacházíme nespočet paralel s Robertsovým životopisem. Nezapomenutelná proto, že mi hlavní hrdina tak šíleně vadil. Potkat Lina, také si před ním uplivnu. Knihu jsem dočetla s největším sebezapřením. Je o zločinci, kriminálníkovi a rváči, který považuje život, kdy vydělává peníze jen distribucí drog, vyráběním falešných pasů, vybíráním výpalného a bojem s nepřáteli, za naprosto správný. A přesvědčuje nás celou knihu o tom, že když miluje své přátele (tak, až se rozpláče) a oni jeho, že je neobyčejně citlivý a inteligentní. Zvlášť, když filozofuje se šéfem mafie o životě. A ta tzv. moudra? To jsou přece moudra dávno známá.
Jediné, co je zajímavé, velmi dobře a dopodrobna popsané, je život v Indii.
Celá kniha na mě působí dojmem, že spisovatel chtěl hlavně sám před sebou obhájit svůj život. Dělá si alibi. Alibi svému svědomí.
A na celé knize mi vůbec nejvíc vadí, jak se mnou spisovatel manipuluje a nutí mě !!!!, abych uvěřila, že Lina je člověk ušlechtilý, jemný, se srdcem na pravém místě.
Chcete-li vědět něco o životě v Indii - přečtěte si to.
Chcete-li vědět, jak se spisovatel snaží a snaží obhájit svůj život, přečtěte si to - ale ten sebestředný narcis jde hrozně na nervy.

18.01.2016 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem četla, měla jsem ji přečtenou za 3 dny jen proto, že jsem se donutila ji zavřít, abych si ji užila ještě další den. Pulitzerovu cenu si 100% zaslouží. Nádherný jazyk, skvělý překlad.

16.11.2015 5 z 5