harena harena komentáře u knih

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Podle očekávání se spisovatelce opět podařil dobrý thriller. Bez dlouhého odbočování jede příběh o sériových vrazích kupředu a protože nejsem přílišný hnidopich, jsem spokojená. Opět se střídá vyprávění z minulosti a současnosti a v závěru člověk jen žasne, kdo je vlastně vrah. Napínavé a čtivé, nudit se nebudete.

Šílená babička Šílená babička Martina Boučková

Šílená babička je šíleně pěkné čtení pro chvíle pohody.

Kniha patří k těm, které nutně potřebujeme, protože pohladí po duši. Lehké, vtipné a milé vyprávění o tom, jak babička přijede své dceři pohlídat děti. A protože patřila do generace beatníků a i u nás k hnutí hippies, přijela i ve správném hippies oblečení a s tím správným pohledem na svět. Babička i děti si neskutečně užívaly a i když to vypadá na velký trapas, babička pomůže i své dceři s problémy v partnerských vztazích. Scéna v kanceláři naprosto dokonalá!!!! Jestliže máte chuť se chvíli potěšit a relaxovat, určitě tuto knihu plnou lásky a tolerance doporučuji. Čtená s úsměvem na tváři a na konci s dojetím.

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

Je to krásný příběh, který jsem si užila díky úžasnému vypravěčskému daru, který spisovatelka má. Opravdu zajímavá a i napínavá zápletka a výborně vykreslené postavy, že si některé i lehce zamilujeme. Příběh žen tří generací, kdy se nejmladší Jean snaží vypátrat, proč se za mládí její babičky stala obrovská tragédie. Sice nás už brzy napadne, kdo je vlastně Polly, ale to vůbec nevadí, tady se řeší jiná věc. Jednalo se před lety o zločin nebo byla vše jen nešťastná náhoda? Moc jsem si při čtení užila nejen celý příběh, ale i sugestivní popisy australské přírody.

Krkonošští rodáci vzpomínají 5 Krkonošští rodáci vzpomínají 5 Libor Dušek

I v posledním pátém díle " Krkonošských rodáků" si přečteme konkrétní vzpomínky účastníků 20. století, kteří se narodili ve 20 a 30. letech a doposud v horách žijí nebo donedávna žili. A tak se můžeme dozvědět o každodenních slastech a strastech krkonošských horáků a je určitě příjemné si s nimi zavzpomínat. Příjemné čtení.

25.04.2024 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Skvělá kniha, jsem nadšená, je to snad zatím nejlepší kniha od Ladislava Zibury. Tentokrát si pořídí super autíčko a cestuje po Česku. Přečteme si nejen humorné příhody na cestách, ale vždy se ještě dozvíme něco zajímavého o místech, kde se cestovatel právě zastavil. Je to pohodové, inspirující vyprávění, které jsem začala číst s úsměvem a také s úsměvem na tváři končím. Určitě doporučuji!!!!!!

25.04.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Tak napínavé čtení to celkem bylo, zvlášť když lékařka Maggie stále a stále utíkala. Několikrát jsem se při čtení vracela, jestli je to opravdu tak možné, mnohdy se mi to zdálo přehnané. Zatím bych to viděla jako nejslabší knihu pana Bryndzy. Ale opravdu mě potěšil závěr, kdy i určitý politik byl řádně potrestán. To by se mohlo převzít i do současné praxe.

25.04.2024 3 z 5

Krkonošští rodáci vzpomínají 4 Krkonošští rodáci vzpomínají 4 Libor Dušek

Je fascinující, když pamětníci vyprávějí o svém životě, jsou s ním smířeni, vlastně spokojeni, i když vydělat si na živobytí bylo hodně těžké, protože příroda jim nic zadarmo nedala, ale oni si určitě nestěžují. Na polích, která byla na takovém svahu, " že by se i prkno na něm skutálelo" , se pěstovalo střídavě obilí, jetel atd. Pamětníci vyprávějí o životě před válkou, za války - někdy až do současné doby. A na soužití Čechů a Němců mají všichni stejný názor. Někdy si navzájem pomáhali a nedbali, kdo je kdo a někdy to byli svi.ě, ať byli z kterékoliv strany.
Pro mě byl třeba nepředstavitelný život Helmuta Hofera, který v roce 2021 zemřel. Narodil se do rodiny, která už od roku 1868 patřila k "Nosičům na Sněžku". Vyprávěl, jak třeba do České Boudy nosili všechno: jídlo, vodu, sud piva, jednou i piano nebo litinové roury. Každý den mimo neděle a svátky. V létě i v zimě. Jo, to byl život, takový si už neumíme představit.
Všechna vyprávění byla zajímavá a já se těším na poslední, pátý díl Krkonošských rodáků.

19.04.2024 5 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Věřím, že se to čtenářům, kteří mají rádi opravdu drsné thrillery, líbilo, ale já už asi do dalších dílů nepůjdu. Hodně popisování brutálního násilí a to nejen při natáčení hororů, vlastně celá kniha je plná hrubosti, nenávisti a krutosti, až mě to přestalo bavit a opravdu se mi to špatně četlo. A na konci ještě Hirtmann?

19.04.2024 3 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Nedá se upřít spisovatelce, že umí dobře psát a vyšla jí docela pěkná, dobře vystavěná detektivka. Přiměřeně napínavá, výborně čtivá bez hluchých míst, za mě spokojenost a tak si určitě od této české spisovatelky přečtu další knihy.

19.04.2024 4 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Po dlouhé době zase kniha od Lisy, řekla bych, že ještě lepší, než předchozí. Četla se skvěle, napětí už od prvních stránek a sympatická Josie Quinnová se statečně vrhá do vyšetřování podivných vražd. Hodně dobré.

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Překvapující a skvěle napsaný krimi román. Sérii nečtu od začátku, což je asi škoda, že nevím proč Raker pomáhal Heavymu se skrýváním. Ale je to hodně dobře napsaný thriller a okamžitě jdu číst sérii od prvního dílu. Napínavé, čtivé, nebudete zklamáni.

Severka Severka Nina Špitálníková

Román je vlastně zpověď ženy, která do 17 let vyrůstala v KLDR a od malička ovlivňovaná a vychovávaná tamním režimem se také podle chovala, aniž by si uvědomila, že je něco špatně. Aniž by chtěla, díky svému otci se ocitne v Jižní Koreji, kde si až po delší době uvědomí, co neštěstí a hrůz asi v původní vlasti způsobila. Ale nic není černobílé. Je to hodně silné čtení, neuvěřitelně emotivní zpověď Severky mě vzala za srdce. Moc jsem ji litovala, ale soudit ji rozhodně nebudu.

Nic nebude jako dřív Nic nebude jako dřív Karin Slaughter

Akce a napětí od prvních stránek a s Willem Trendem nelze než sympatizovat. Napínavé, čtivé, promyšlené a už téměř od začátku překvapující. V této sérii určitě budu pokračovat.

03.04.2024 5 z 5

Jméno ďábla Jméno ďábla Andrew Mayne

Tento thriller mi připadal, jakoby se spisovatel snažil, aby vše bylo přesně popsané a pečlivě a zdlouhavě popisoval všemožné konání, že jsem se přistihla, že nevnímám, co čtu a musela jsem se vracet. Škoda, ale dočetla jsem a věřím, že další díl se mi bude líbit víc. Tři pěkné hvězdičky.

03.04.2024 3 z 5

Průvodce králičí norou Průvodce králičí norou Jan Tománek

Vždycky se těším na knihy, které mají tak rozdílné hodnocení čtenářů - od veliké spokojenosti až po odpad. V jednotlivých kapitolách se spisovatel věnuje současným problémům a současně uvádí i svůj názor na ně a já s ním většinou souzním. Výborně napsané, jasné a srozumitelné.

Mark Twain
"Je snazší lidi oklamat, než je přesvědčit, že byli oklamáni"

03.04.2024 5 z 5

Triptych Triptych Karin Slaughter

Měla jsem šťastnou ruku a tato kniha je vážně skvělý začátek série. Promyšlené, napínavé, čtivé a mladý sympatický agent Will Trend , který je dyslektik, si hned získal moje sympatie. Navíc skvělý závěr a já mám už druhý díl doma.

27.03.2024 5 z 5

Zavři oči Zavři oči Michael Robotham

Tento díl je hodně zaměřený na osobní život Joea, a samozřejmě nechybí ani jeho kamarád Ruiz. Výborně napsané, napínavé, na konci asi trochu slziček, ale detektivka jak má být.

27.03.2024 5 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

"Kolik z toho, o čem chci neustále mluvit, se stalo doopravdy a kolik z toho se stalo jen mně?"

Souhlasím, že kniha je plná emocí, krásná čeština, krátké kapitoly, ale je tu tolik otázek, že jsem Daniele nějak nemohla držet palce. Daniela si v dětství připadala izolovaná, myslela si, že nikoho nezajímá a brala to tak i ve své dospělosti. Rozumím tomu, že když matka měla psychické problémy, že se s tím některé dítě nedovedlo srovnat a pak vidí život kolem sebe jinak, než ho vidí další členové rodiny.
"Máma byla, jaká byla. Měla svoje problémy........ale to tvoje rýpání, to tvoje vymýšlení je snad ještě horší."

Daniela potřebuje pomoct, má takové problémy se svým životem, že se zajímá jen o sebe a své psaní. Když skončí v zaměstnání, ani se nerozloučí s kolegy, protože tu práci brala jako výplň času a je jí jedno, jak to cítí oni a otázky Štěpána bere od začátku jako útok na sebe.
Jestli toto byl gaslighting bych mohla soudit až potom, co bych slyšela, co říkají druzí v rodině a i Štěpán. Třeba jí chtěl i neuměle pomoct.
Ale proto ta kniha jistě není napsaná. Jen si tu uvědomíme, že gaslighting existuje a je těžké ho poznat.

27.03.2024 4 z 5

Hříchy minulosti Hříchy minulosti Sandra Brown

Po hodně a hodně dlouhé době jsem zkusila novou knihu od Sandry Brown, ale není to moje krevní skupina. Příběhy jsou dva a je to pravá romanťárna, schází mi tu nějaké zauzlení nebo napětí, myslím, že dřív byly romány Sandry kromě romantiky i napínavé. Určitě velká oddechovka.

23.03.2024 3 z 5

Instinkt Instinkt Tess Gerritsen

Knihy Tess Gerritsen se vždy čtou dobře, ani tato není výjimkou, ale její dřívější knihy byly napínavější , čtivější a líbily se mi víc , ale tady jsme si užili i trochu humoru. Takže uvidíme, jak se Tess povede dál.

23.03.2024 4 z 5