Triptych

Nikdo nechápal, podle jakých kritérií vrah své oběti vybíral. Jisté bylo jen jedno: že všechny mladé ženy se udusily vlastní krví, protože je vrah připravil o jazyk. Má to snad být pachatelův zrůdný podpis? Chce tím policii něco vzkázat, nebo je tak šílený, že si prostě nemůže pomoct? Sérii brutálních vražd vyšetřuje policejní veterán Michael Ormewood, který neproslul ani tak svými detektivními schopnostmi, jako spíše arogancí a záchvaty vzteku. Své by o tom mohla vyprávět jeho zdeptaná manželka, každý policajt z města a teď také mladý agent Will Trent, který byl k případu nasazen. Ormewood možná nezkušeným kolegou pohrdá, ale spolupracovat s ním musí. Vrah totiž udeřil znovu. A když se na scéně objeví John Shelly, který byl před lety neprávem odsouzen za vraždu a nyní je odhodlán najít na vlastní pěst skutečného viníka, začne se rozvíjet drama, které drsně zasáhne do života všech zúčastněných....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7908/big_will-trent-triptych-cib-7908.jpg 4.5462

Will Trent 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

Triptych, 2006

Kniha Triptych

ArwenAragorn

81%

Podařený a chytře vymyšlený thriller. Čtu ho po letech podruhé. Je hodně čtivý, napínavý, s věrně vykreslenými postavami a dokonalým koncem. Začátek se trošku táhne, ale to vůbec nevadí, bylo potřeba uvést čtenáře do obrazu. O Johna jsem se hodně bála a soucítila s ním. Will Trent je už dávno můj oblíbenec. A zločinec je skutečně odporný.
Pro ty, kdo ještě nečetli doporučuji. Mám takový pocit, že první díla autorky jsou lepší než ty nejnovější.

TeaPeter
16.12.2021

Velmi překvapivá kniha, děj se spoustou zvratů. Občas jsem ale měl pocit, že se podání děje průběžně měnilo - nejdřív, že to udělal a pak že ne, že se neznali a pak jo. Působilo to zmateně. Nicméně Will, Angie a Betty mi nakonec byli sympatičtí. Doufám, že se s nimi potkám v dalších pokračováních.

lucakuca
20.11.2021

Překvapivá. Zastrčená neprávem ve skladě, objevená díky dalším vydaným dílům a já zásadně nečtu na přeskáčku.
Začátek nezvyklý.
Když se to tak hezky rozjíždělo, proč se tam začal motat další hrdina/antihrdina? A pak to sedlo jak ryba na háček a zbytek knihy jsem byla zdolávána....

Pája699
22.09.2021

Jednu hvězdu ubírám za poměrně vleklý a trošičku nudný začátek. Jako chápu, že to tam muselo být, aby to nakonec všechno do sebe zapadlo a mělo to hlavu a patu a čtenář se zorientoval, ale i tak…pak jako když lusknete prsty se rozjel neuvěřitelně šťavnatý příběh, který vám nedal spát a nutil vás číst dál a dál. S čistým svědomím můžu doporučit a určitě sáhnu po další knize od autorky. Na tetu Lydii mám averzi ještě teď a je mi z ní zle…

Olous1
06.09.2021

Na tuto knihu mě přivedli mí knižní přátelé. A za to moc děkuji, neboť to byl skvělý čtenářský zážitek. Hned jdu do knihovny pro další díl. Tato série bude určitě skvělá. Za mě 100%.

caldap
13.08.2021

Pěkná kniha, dobře se četla, trochu více vulgarismu, ale asi to k tomu patří. Kdo má rád detektivky, určitě doporučuji.

Lumír23
30.06.2021

Inu, Amerika, náš vzor. Sice se mi nelíbil konec, kdy spravedlnosti nebylo učiněno zadosti elegantním způsobem, ale tím se konec blíží realitě. Celá naše společnost je nemocná, vyjebávají s námi ti, které platíme za to, aby nás chránili (policajti, soudci), v tom nám kniha ukazuje realitu. Bohužel.

hanzmb
06.03.2021

Grant County jsem před pár lety vysloveně hltal. Z této druhé série již tak bezmezně nadšený nejsem. Ale ani zklamaný, takže dám určitě šanci dalším dílům. Zaráží mě třeba to, jak jsou v poslední době oblíbeni detektivové z dětských domovů. Tady navíc (kromě jizev) bez hlubšího provázání na současnost a detailnějšího popisu jejich vývoje. Třeba to bude v dalších dílech. Navíc nejsem si jistý, že by tak silný dyslektik zvládl vše zde popisované a prakticky skoro nikdo to nepoznal.