Triptych

kniha od:

Triptych https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7908/bmid_will-trent-triptych-cib-7908.jpg 4.5 504
Koupit Koupit eknihu Bazar

Nikdo nechápal, podle jakých kritérií vrah své oběti vybíral. Jisté bylo jen jedno: že všechny mladé ženy se udusily vlastní krví, protože je vrah připravil o jazyk. Má to snad být pachatelův zrůdný podpis? Chce tím policii něco vzkázat, nebo je tak šílený, že si prostě nemůže pomoct? Sérii brutálních vražd vyšetřuje policejní veterán Michael Ormewood, který neproslul ani tak svými detektivními schopnostmi, jako spíše arogancí a záchvaty vzteku. Své by o tom mohla vyprávět jeho zdeptaná manželka, každý policajt z města a teď také mladý agent Will Trent, který byl k případu nasazen. Ormewood možná nezkušeným kolegou pohrdá, ale spolupracovat s ním musí. Vrah totiž udeřil znovu. A když se na scéně objeví John Shelly, který byl před lety neprávem odsouzen za vraždu a nyní je odhodlán najít na vlastní pěst skutečného viníka, začne se rozvíjet drama, které drsně zasáhne do života všech zúčastněných.... celý text

Série:

Will Trent 1.


Žánr:
Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino
Originální název:

Triptych , 2006


více info...

Komentáře (116)

Komentáře 116 Recenze 2

Jiparis
Jiparis
30.01.2023 5 z 5

Silný příběh člověka ,který kvůli posedlosti vyšinutého člověka a zbabělosti, přijde téměř o vše v životě. Zajímavá je také linka vyšetřovatelů, kteří za sebou mají dětství plné zla.
Skvěle napsáno!

judith141
judith141
22.10.2022 5 z 5

Nejdřív mi nějak trvalo, abych se vůbec začetla. Ale pak jsem měla problém knížku jenom odložit! Za mě první díl ze série s Willem rozhodně doporučuji!! Vše zamotané, napínavé, děsivé... prostě tak, aby to čtenáře pohltilo.


monte
monte
08.10.2022 5 z 5

Kniha mě velmi nadchla, nemohla jsem se od ní odtrhnout

maličkán
maličkán
13.04.2022 3 z 5

Nějaké knihy jsem již od autorky dřív četla a vím, že se mi moc líbily. Tak jsem si sehnala 3 díly této série, ale hned první mne zklamala. Nemohu hodnotit plným počtem, bylo to jakési nemastné, neslané a docela jsem se potrápila, než jsem dočetla. Uvidíme, co další díl.

cirruska
cirruska
10.04.2022 5 z 5

Will a jeho drsňácký psí společník si mě jednoznačně získali. Tak napínavé a dobře vystavěné krimi jsem dlouho nečetla. Spisovatelka si tak trochu pohrála a pěkně ty vztahy zamotala a to postupné odhalování a zvraty byly perfektní. Postavy dostaly hodně prostoru, kde se tak mohl ukázat jejich propracovaný charakter a bylo i odhaleno hodně z minulosti. Další díl už je nachystaný ve čtečce a snad se na něj brzy dostane, páč jsem zvědavá nejen na nový neobvyklý případ, ale i na další vývoj hrdinů.

shelma
shelma
29.03.2022 5 z 5

Zajímavě propletený thriller. Určitě stojí za to ho přečíst.

mataj
mataj
27.03.2022 5 z 5

Ano, ano, ano. Tenhle začátek nové série mě opravdu zaujal. Velmi zajímavé osudy, jak hlavních představitelů - vyšetřovatelů, tak podezřelých i obětí. A kdo je kdo se celkem zamotává, i když se to dá v průběhu děje vytušit. Samozřejmě nechybí napětí i vhled do psychologie postav. Takže já budu určitě pokračovat dalšími díly.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
06.01.2022 5 z 5

81%

Podařený a chytře vymyšlený thriller. Čtu ho po letech podruhé. Je hodně čtivý, napínavý, s věrně vykreslenými postavami a dokonalým koncem. Začátek se trošku táhne, ale to vůbec nevadí, bylo potřeba uvést čtenáře do obrazu. O Johna jsem se hodně bála a soucítila s ním. Will Trent je už dávno můj oblíbenec. A zločinec je skutečně odporný.
Pro ty, kdo ještě nečetli doporučuji. Mám takový pocit, že první díla autorky jsou lepší než ty nejnovější.

TeaPeter
TeaPeter
16.12.2021 4 z 5

Velmi překvapivá kniha, děj se spoustou zvratů. Občas jsem ale měl pocit, že se podání děje průběžně měnilo - nejdřív, že to udělal a pak že ne, že se neznali a pak jo. Působilo to zmateně. Nicméně Will, Angie a Betty mi nakonec byli sympatičtí. Doufám, že se s nimi potkám v dalších pokračováních.

lucakuca
lucakuca
20.11.2021 4 z 5

Překvapivá. Zastrčená neprávem ve skladě, objevená díky dalším vydaným dílům a já zásadně nečtu na přeskáčku.
Začátek nezvyklý.
Když se to tak hezky rozjíždělo, proč se tam začal motat další hrdina/antihrdina? A pak to sedlo jak ryba na háček a zbytek knihy jsem byla zdolávána....

Pája699
Pája699
22.09.2021 4 z 5

Jednu hvězdu ubírám za poměrně vleklý a trošičku nudný začátek. Jako chápu, že to tam muselo být, aby to nakonec všechno do sebe zapadlo a mělo to hlavu a patu a čtenář se zorientoval, ale i tak…pak jako když lusknete prsty se rozjel neuvěřitelně šťavnatý příběh, který vám nedal spát a nutil vás číst dál a dál. S čistým svědomím můžu doporučit a určitě sáhnu po další knize od autorky. Na tetu Lydii mám averzi ještě teď a je mi z ní zle…

Olous1
Olous1
06.09.2021 5 z 5

Na tuto knihu mě přivedli mí knižní přátelé. A za to moc děkuji, neboť to byl skvělý čtenářský zážitek. Hned jdu do knihovny pro další díl. Tato série bude určitě skvělá. Za mě 100%.

caldap
caldap
13.08.2021 4 z 5

Pěkná kniha, dobře se četla, trochu více vulgarismu, ale asi to k tomu patří. Kdo má rád detektivky, určitě doporučuji.

Lumír23
Lumír23
30.06.2021 5 z 5

Inu, Amerika, náš vzor. Sice se mi nelíbil konec, kdy spravedlnosti nebylo učiněno zadosti elegantním způsobem, ale tím se konec blíží realitě. Celá naše společnost je nemocná, vyjebávají s námi ti, které platíme za to, aby nás chránili (policajti, soudci), v tom nám kniha ukazuje realitu. Bohužel.

hanzmb
hanzmb
06.03.2021 4 z 5

Grant County jsem před pár lety vysloveně hltal. Z této druhé série již tak bezmezně nadšený nejsem. Ale ani zklamaný, takže dám určitě šanci dalším dílům. Zaráží mě třeba to, jak jsou v poslední době oblíbeni detektivové z dětských domovů. Tady navíc (kromě jizev) bez hlubšího provázání na současnost a detailnějšího popisu jejich vývoje. Třeba to bude v dalších dílech. Navíc nejsem si jistý, že by tak silný dyslektik zvládl vše zde popisované a prakticky skoro nikdo to nepoznal.

clarkens
clarkens
04.02.2021 4 z 5

Za mě velmi čtivá kniha, i když od půlky je již pachatel více méně jasný, kniha nepřestává být napínavá! Určitě budu v sérii pokračovat. Hvězdu ubírám za některé pro mě nejasné pasáže, které jsem si musela číst vícekrát nebo se vrátit pár stran zpět, abych se o některých tvrzeních ujistila... bohužel se mi to u této knihy stalo nejednou...

Grety
Grety
20.01.2021 4 z 5

Čtivě napsaná kniha se zajímavými zápletkami. Pravda občas až moc přitažené za vlasy, ale mně prostě sedla.

ellescorpio
ellescorpio
19.12.2020 2 z 5

Kniha mě vůbec nechytla, ne a ne se začíst a ač jsem se snažila, odložila jsem ji, protože nebyla chuť pokračovat. A to se mi teda hodně dlouho nestalo.

jankaander
jankaander
27.10.2020 5 z 5

Paráda, bezva čtení, budu pokracovat v serii...

vera4669
vera4669
26.07.2020 5 z 5

První kniha, která se mi od autorky dostala do ruky.. A byla to bomba. Myslela jsem, že přečtu pár stránek.. Začalo pršet, změna plánů a kniha je za den přečtena úplně sama. Ta snad neměla žádné hluché místo, krásně plynulé odkrytí a mě to naprosto bavilo. Další série, kterou musím postupně nakoupit a přečíst :)

anája
anája
17.07.2020 4 z 5

Kniha byla super, jednu hvězdu ubiram, protože se mi série se Sárou Lintonovou líbila víc.

pavla.ba
pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

První kniha, co jsem od autorky četla a opravdu ne poslední. Bylo to super!

LilianaFalcon
LilianaFalcon
08.05.2020 4 z 5

Tenhle žánr čtu spíše okrajově. Musím říct, že se mi kniha moc líbila. Málokdy se mi stane, že by thriller připadal tak extrémně čtivý. Samotný příběh nebyl tak složitý a byl celekm předvídatelný. To by mi nevadilo, spíš jsem se nějak nedokázala srovnat s hlavními hrdiny. Nějak tam těch psychicky labilních bylo na můj vkus moc.

klokan.1905
klokan.1905
24.04.2020 5 z 5

Triptych...
Jedná se o první knihu od Karin Slaughter, která se mi dostala do rukou... Po jejím přečtení musím konstatovat, že určitě nebyla poslední...
Triptych je první knihou ze série Will Trent...
K samotné knize... V Atlantě a jejím okolí dochází k vraždám mladých žen, které pachatel před smrtí znásilnil a poté jim vyřízl jazyk... Tyto brutální vraždy se pokouší vyřešit Michael Ormewood... Vzhledem k tomu, že se mu nedaří vraha dopadnout, je k případu přivolán i agent Will Trent...
Autorka sice poměrně brzy odhalí pachatele, ale nemusíte se obávat, že byste byli ochuzeni o napětí...
Mně se kniha líbila a zřejmě nejenom mně, protože momentálně má hodnocení celých 91 procent... Dle mě zcela zasloužených... U mě to má Karin Slaughter za Triptych za pět... ;-)

Macek58
Macek58
22.04.2020 4 z 5

Zatím je to první knížka od tohoto autora. Zaujala a už se dívám po další.

jarin58
jarin58
31.03.2020 5 z 5

Will je borec.

ewisek22
ewisek22
30.11.2019 5 z 5

Karin je prostě skvělá:) Sérii Grant County jsem přečetla kdysi dávno a byla úžasná. Co se týče této knihy...nezklamala jako zbytek. Sice už v polovině knihy jsem tušila, kdo je vrah, ale to mi mé nadšení nesebralo. Johnův příběh mě tak nějak rozlítostnil a ztlumil tu agresivitu kolem. Co se týče hlavního vyšetřovatele Willa - nikdy jsem nečetla knihu o vyšetřovateli, který má takové psychické problémy a takovou minulost - což je mi mimochodem velice sympatické. A ještě fakt mám ráda Angie...a zjistila jsem proč... protože mi nesmírně připomíná Lenu z Grant County, která se s nikým a ničím ne...:) Takže není jiné volby než dát plný počet hvězdiček.

Awča
Awča
13.10.2019 3 z 5

Kniha je zručně napsaná, nenudila jsem, ale zápletka mě úplně neoslovila. Žádná z postav není úplně standardní, až to působí kontraproduktivně, k žádné z nich jsem si nevytvořila vztah a nakonec mi bylo i jedno, jak to celé skončí. Pokračování nechám na jindy.

kahuda01
kahuda01
07.10.2019 5 z 5

Super, bomba, skvělé... Sérii s Willem Trentem jsem dlouho odkládal, ale hned první díl mě nadchl.

Evule *
Evule *
25.08.2019 5 z 5

Skvělé, napínavé i když už víš kdo a proč.. Will sympaťák :) Hned se pouštím do dalšího dílu.

broskev28
broskev28
09.08.2019 3 z 5

V případě další vyhlášené krimiautorky jsem si dala záležet a začala jsem 1.dílem celé série. Po dočtení jsem si přečetla informace na přebalu knihy, pochválila jsem se za svůj zvyk tyto řádky ignorovat, dokud nemám přečteno, a zadoufala jsem, že to snad v anglické verzi nebylo, že je to práce nějakého českého "anoncera", který často ani neví, o čem píše.
No a pak už jsem jen četla a četla a četla. Tím chci říct, že knížka je ohromně čtivě napsaná, o tom žádná. Ale do dalších dílů se asi hned tak nepustím. Že sériový vrah je zcela jistě vyšinutý jedinec, to chápu, ale nesedí mi, když i vyšetřovatelé patří mezi "nestandardní" typy, a to tak, že velmi. Tak trochu se mi zastesklo po kriminalistech typu Liskova - Kovac (T. Hoag), Jamesová - Kincaid (D. Crombie), van Veeterena (H. Nesser), Tóry (Yrsa S.) nebo třeba komisaře Adamsberga (F. Vargas), který určitě také nepatří mezi běžné neurotypické občany.
Jednoduše a prostě mi připadá příliš stresující dozvídat se na každém kroku, a vlastně téměř o všech postavách, jak se s některými lidmi život nemazlil už od útlého věku, jak hrozně zklamali rodiče důvěru svých dětí a jak to tyhle děti navždy poznamenalo. V tomto kontextu mě pobavilo, jak je v této knize příznivě hodnocena instituce zvaná dětský domov (v naší společnosti naopak velmi zatracovaná), na rozdíl od nyní tolik vychvalované pěstounské péče . . .
Zkrátka další knihy K.S. si z knihovny nevypůjčím.

patricia8137
patricia8137
29.07.2019 5 z 5

Hneď ako som dočítala túto prvú knihu zo série Will Trent som musela siahnuť aj po ostatných knihách z tejto série, tak ako to bolo aj so sériou Grant County. Momentálne začínam čítať 6 knihu zo série - Kriminálnik a je mi smutno z toho, že onedlho dočítam celú sériu kníh. Veľmi mi sadol štýl autorkinho písania a KARIN SLAUGHTER sa zaradila medzi moje obľúbené autorky. Odteraz vyhľadávam zvyčajne len detektívne knihy a thrillery a vždy dúfam, že budú aspoň zčasti tak dobré ako všetky knihy od tejto autorky.

Astonius
Astonius
24.07.2019 4 z 5

Kniha mne velmi mile překvapila - takhle dobrou detektivku jsem dlouho nečetla. Měla zajímavé postavy, o kterých se čtenář dozvídal postupně plno osobních věcí z minulosti a ze soukromí, takže hlavní hrdinové byli velmi skuteční. Hlavně byla ale psaná velmi chytře - největší překvapení autorka vynesla v úplném závěru druhé části - po přečtení posledních vět se čtenář musel zastavit a vzpomínat, co všechno četl v části první, protože příběh najednou otočil, nabral úplně jiný směr a bylo třeba si dát dohromady jednotlivé detaily, kterých nebylo zrovna málo. Třetí část by si zasluhovala zkrátit, ke konci děj přešlapoval na místě a opakoval podobné motivy. Samozřejmě v příběhu bylo dost logických chyb - ať už šlo o vyšetřování (hlavně "prvotního" zločinu) nebo např. osoby Willa Trenta a jeho "zdravotních zvláštností", díky kterým jsem moc nevěřila, že by takový člověk byl schopen fungovat vůbec u policie nebo neměl z prožitého dětství psychické problémy vážnějšího charakteru. Ale to byly jen takové malé věci, které jsem absolutně neřešila a prostě jsem četla :-) Rozhodně zkusím i další knihy od spisovatelky, velmi mne zaujalo - člověk nedostal jen detektivku či thriller, ale i mnohovrstevný román otevírající plno dalších otázek.

petraj30
petraj30
22.07.2019 5 z 5

Bylo to drsné a brutální, ale líbilo se mi to 1000x více než Harry Hole, opravdu hodně povedené

lifeoptimist
lifeoptimist
15.07.2019 5 z 5

Měla bych pár výtek, ale celkově moc povedená a určitě si přečtu další díly

čef
čef
23.05.2019 5 z 5

Snad jeden z nejlepších krimi thrillerů, které jsem letos četl. Možná, že je tento můj názor hodně ovlivněn tím, že jsem v poslední době četl převážně české detektivky a ty se bohužel nedají v s tímto románem vůbec srovnávat. Vše je zde nejméně o třídu lepší – napínavost, gradace, zápletka, charaktery postav. Zejména v psychologickém probarvení je kvalita na straně Tryptichu, ale i kvůli ostatnímu doporučuji k přečtení.

jarmila6295
jarmila6295
22.05.2019 5 z 5

Perfektní!

Metla
Metla
04.04.2019 4 z 5

Ale jo... Zatímco sérii "Grant County" jsem vzdala po prvním dílu, jelikož mi hlavní hrdinové šplhali na nervy, Will Trent si získal více mých sympatií. Sice žlázy traumatizovaného vyšetřovatele produkují nadbytek estrogenu a zase tady máme "nechci tě/chci tě/nechci tě" problémy, přesto komplikovaná chemie postav má své hlubší opodstatnění a slibný potenciál. Charaktery jsou pečlivě vypiplané, zápletka je řádně krutá, padouši jsou odporní až hanba, jakési drobné záblesky lidskosti jim však autorka neupírá. Detektivní složka románu úplně nefunguje, tady hrají prim emoce, instinkty a impulzivní skutky, ovšem pokud máte rádi psychologické thrillery a nejste cimprlich ohledně brutálnějších scén, "Triptych" by se vám mohl trefit do vkusu. Vykousnu sem čtyři krví ulepené a budu doufat, že nám paní spisovatelka příště Willa Trenta trochu pochlapí. A chci více šéfové Amandy, zdá se být zábavně sarkastickou mrchou :-) 75%

Radik74
Radik74
12.02.2019 4 z 5

za mě super!

JitkaHambi
JitkaHambi
13.01.2019 3 z 5

Kniha se mi dostala do ruky náhodou v knihovně, kdy mi jí doporučila paní knihovnice se slovy " tu si musíte prostě přečíst".No vůbec nevím co ke knize napsat.Na jednu stranu úžasná (plno zvratů a chvílemi fakt hodně napínavá)a na druhou stranu zbytečně rozvleklá a vše bylo celkem předvídatelné.Ale i tak stojí určitě za přečtení ;-)

Štítky knihy

zfilmováno – TV seriál

Autorovy další knížky

Karin Slaughter
americká, 1971
2007  90%Triptych
2009  90%Genesis
2003  89%Smrtící polibek
2003  88%Mrazivý strach
2019  61%Čisté zlato

Kniha Triptych je v

Právě čtených3x
Přečtených705x
Čtenářské výzvě25x
Doporučených45x
Knihotéce329x
Chystám se číst243x
Chci si koupit28x
dalších seznamech3x