harena

Přečtené 1840Nečekané přiznání
červenec - srpen 2022
Nečekané přiznání 2022, Lisa Regan


Černé jazyky
červenec - srpen 2022
Černé jazyky 2021, Dita Táborská


Člověk za oponou
červenec - srpen 2022
Člověk za oponou 2022, Martin Goffa

Sice se krade dál a dál, ale tady z toho alespoň M. Goffa vytvořil zajímavý, chytlavý, nápaditý, čtivý, napínavý a reálný příběh z českého prostředí. Napětí nám dávkuje zpočátku po menších dávkách, ale brzy čtete jedním dechem. Styl psaní mi v detektivkách perfektně vyhovuje, jen škoda, že jsou hned přečtené. Nabízí nám tu kromě napětí i perfektní zpracování kauz, o kterých jsme se dozvídali z tisku, kdy např. chudákovi poslanci někdo podstrčil do krabice od vína sedm milionů o kterých neměl tušení. Vzpomínám, jak bookmakeři nabízeli sázky, jestli u Ivana Langra najdou peníze v krabici od vína jako u Ratha nebo v zavařovačkách jako Kott s Pancovou. Jinak doporučuji číst sérii s Martinem Vrázem od začátku.


Poslední lov
červenec - srpen 2022
Poslední lov 2020, Jean Christophe Grangé

Po dvaceti letech napsal Grangé pokračování Purpurových řek, což je jedině dobře. Příběh pohltí hned od prvních stránek, oba sympatičtí vyšetřovatelé musí pátrat i v minulosti miliardářské německé rodiny, aby odhalili kdo páchá tak odporné vraždy. "To je šílené" "To je německé. Jedna z tradic, kterou máme rádi. Slavná, etnická, divoká. Nedělej si o naší zemi mylnou představu, Niémansi, vždycky tu platil zákon silnějšího" "Jedinou výzvou pro aristokrata je krev. Nedokáže-li Geyersberg v lese čelit nejnebezpečnějšímu nepříteli,, není hoden toho, aby řídil naše impérium." Díky svižnému stylu, správně dávkovanému napětí i krátkým kapitolám dávám pět hvězdiček.


V podezření
květen - srpen 2022
V podezření 2015, Michael Robotham

Zatím moje první kniha od Robothama, na kterého se už dlouho, díky kladným komentářům mých oblíbených čtenářů chystám. Jedná se o dobře napsaný kriminální příběh, i když je někdy psaný zdlouhavější formou, nevytrhuje ze čtení. Hlavní postavou je špičkový psycholog, který má poněkud problémy v soukromí, bojuje s nevyléčitelnou chorobou a snaží se psychopatického vraha sám. Pro mě velice dobrý úvod do osmidílné série, zase trochu jiné čtení, než akční thrillery.


Rodina odvedle
květen - červenec 2022
Rodina odvedle 2019, Sally Hepworth

Zpočátku to je spíš běžný příběh čtyř mladých rodin, který se dobře četl, postupně se na povrch dostávají různá tajemství a na závěr nám spisovatelka přeci jen připravila malé překvapení. Čtivá romanťárna na léto - spíše pro ženy.


Prokletý kraj
červenec 2022 (20.-29.)
Prokletý kraj 2021, Michaela Klevisová

Překrásné čtení. Perfektně popsaná atmosféra šumavské vesničky, kam přišli po odsunu Němců také rumunští Slováci s nadějí, že budou mít stejně dobré hospodářství, jako v Rumunsku. Zápletka je především pátrání v minulosti, spolu s Lindou rozplétáme složité osudy a vztahy lidí v Jelení Hoře. Od počátku jsem byla uchvácena atmosférou příběhu, popisy drsné šumavské krajiny. a velikou cenu pro mě měly i vzpomínky obyvatel, jejich vracení se do minulosti. I tím se pro mě stala nezapomenutelnou. "Ale neměla byste dělat žádný rychlý řezy. Nesnažte se tu změnu provést sama. Prostě jen počkejte, až přijde.. Měla by být přirozená. Ne jako když vykopete stromek a přesadíte ho jinam. Spíš jako když se díváte, jak je jeho koruna rok od roku košatější, až vám jednoho dne zastíní dvorek. Rozumíme si? Mám pro vás jedinou radu: za ničím se nežeňte, ale nebraňte se ničemu, co k vám samo přijde" Vřele doporučuji.


Někdo cizí v domě
květen - červenec 2022
Někdo cizí v domě 2018, Shari Lapena

Napínavý, čtivý a nenáročný thriller s opravdu překvapivým koncem, tím mě Lapena vždycky potěší. Díky krátkým kapitolám brzy přečteno. Dobré čtení na dovolenou


Zaslíbené země
červenec 2022 (06.-20.)
Zaslíbené země 2022, Jean-Michel Guenassia

Vřele doporučuji. Druhý díl je dokonalé pokračování Klubu nenapravitelných optimistů, těžko říct, který je lepší. Kniha o hledání sebe sama, o přátelství, o lásce i bezohlednosti, jak se má člověk vlastně zachovat, aby svůj život žil v té Zaslíbené zemi, po které všichni touží, a která cesta na křižovatce života je ta pravá? Jak napravit své omyly, aniž bychom ublížili? "Nedokázal jsem dostat z hlavy, že by bývalo stačilo, aby někdo z nich Sašovi pomohl a jeho život mohl vypadat jinak. Každý myslel jen na sebe. Byli stejní jako ostatní. "To je pravda, řekl Igor," jenže přátele nemůžeš vždycky hodnotit podle té nejpřísnější morálky. Když je člověk příliš nesmlouvavý, všechny je ztratí, je třeba jim dopřát nějaké výhody, lehce pokulhávající přátelství je lepší než žádné." "Během chvíle měl Frank pocit, jako by je znal odjakživa, otisknou se do téhle zaslíbené země, kde je toho třeba tolik udělat, kde jejich mládí nebude handicapem jako ve Francii, v níž si všechny funkce uzurpují na doživotí starci. Budou mít historickou šanci podílet se na vzniku spravedlivější společnosti a obnově toho, co jejich otcové zničili." Ach, ach, jak se vše stále opakuje. A vše je lehce zasazené do historických událostí, kde jsem bez dechu četla o životě v Alžírsku, v Rusku, pak o nezapomenutelné povodni ve Florencii. Guenassi dokonale propojil životní příběhy hrdinů, je tu spousta zvratů a myšlenek, u kterých se zastavíte a vše je psáno lehce, že po přečtení téměř 500 stran litujete, že už je konec. Kniha, ke které se člověk vrací,


Životice: Obraz (po)zapomenuté tragédie
červenec 2022 (06.-08.)
Životice: Obraz (po)zapomenuté tragédie 2022, Karin Lednická

Kniha je velmi dobře napsaná a emotivní. O tragédii v Životicích jsem neslyšela, děkuji autorce za zpracování, nedovedu si představit, kolik úsilí ji to muselo stát. Celý příběh jsem prožívala, jako bych se toho přímo účastnila. Všichni by si knihu měli přečíst a jednoznačně dávám pět * a doporučuji.


Kdo seje vítr
červen - červenec 2022
Kdo seje vítr 2022, H. Rosenfeldt (pseudonym)

Moc jsem se těšila na další pokračování série a je to stejně skvělé, jako předešlé díly. Vyšetřování je napínavé, vraždy nejsou morbidní, perfektně vykreslená psychologie postav, které poznáváme ještě víc a po šokujícím závěru jen zůstanu stát s otevřenou pusou. Cože??? Sabine? Proč zase Ellinor? Zvládne to Torkel? a Billy? A okamžitě vyhlížím pokračování. Prý teď už to bude poslední díl, strašně držím Sebastianovi palce. Podle mě napsala tato švédská spisovatelská dvojka jednu z nejlepších krimi sérií, až bude konec, užiju si celou řadu ještě jednou.


Terapie
červen - červenec 2022
Terapie 2022, B. A. Paris (pseudonym)

Od začátku do konce dobře čtivý psychologický thriller, určitě patří k těm lepším, které B.A. Paris napsala. Příběh pěkně rozpracovaný a tak dobře vymyšlený, že jsem podezřívala nakonec všechny zúčastněné osoby. Spokojenost.


Zpřetrhaná pouta
červen - červenec 2022
Zpřetrhaná pouta 2022, Linda Castillo

Knihy Lindy Castillo jsou nejen napínavé, ale těším se na ně také proto, že se hodně dozvídáme i o životě amišů. Ani tento díl se nevymyká, náčelnice Kate vyšetřuje, pátrá, je také v ohrožení života, ale také hodně vzpomíná na své dětství a mládí v amišské komunitě. Pěkné.


Když Paříž spala
květen - červen 2022
Když Paříž spala 2021, Ruth Druart

Jedná se o prvotinu spisovatelky a zpočátku to je přece jen znát. Ale příběh si vybrala zajímavý, věřím, že alespoň trochu podobné se za války i staly. Od poloviny strhující a nesmírně emotivní čtení o rodičovské lásce a poutu, které nepřerve vzdálenost, ani čas. Po přečtení knihy zůstává krásný pocit.


Pocit hanby
červen 2022 (20.-23.)
Pocit hanby 2022, Linda Castillo

Docela jsem se těšila na další příběhy z amišské komunity, kde vraždy, únosy atd. dovedně vyšetřuje policejní náčelnice - bývalá amiška- Kate B. Čtení není žádný běh o závod, ale případ je napínavý a Linda nás spolehlivě udrží u knihy až do konce.


Diplomatické maléry
květen - červen 2022
Diplomatické maléry 2004, Milan Syruček

Velmi čtivá kniha, která poskytuje odlehčený, smíchový pandán k "vážným" dějinám diplomacie. Autor jako zahraniční zpravodaj a zcestovalý novinář vidí i do zákulisí a s humorem jemu vlastním se dozvíme o různých diplomatických malérech už od šestnáctého století až téměř po současnost. Výborná kniha faktu o zatím nikde nepublikovaných událostech. str.10: "........ absence smíchové kultury tvoří jeden z povážlivých deficitů naší současnosti."


Nerez
květen - červen 2022
Nerez 2022, Marek Epstein

Moje první setkání s Markem Epsteinem , jsem nadšená a můžu jen chválit. Perfektní povídky, napínavé, bez odboček, ať už byly o čemkoliv, každá také nutila k zamyšlení. Čteno jedním dechem, skvělé, mohu jen doporučit.


Démoni minulosti
květen - červen 2022
Démoni minulosti 2021, Martina Novotná

Tak i tento poslední díl série historických detektivek je stále pohodové a příjemné čtení. Netuším, jestli spisovatelka píše další. A i tady jsou hlavní hrdinové sympatičtí, nechybí ani špetka humoru a láska stále vítězí nad lží a nenávistí. Pohodové čtení.


Poslední let
květen - červen 2022
Poslední let 2021, Julie Clark

Zajímavý thriller pro ženy, muže asi nijak neosloví, ale mě bavil až do konce. Spisovatelka docela dobře spojila dva příběhy, často se střídá minulost a současnost, zviditelňuje problémy domácího násilí a ukazuje, jak lehce se člověk dostane do problémů třeba s drogami a jak záleží jen na nás, co vymyslíme a jestli dokážeme se z průšvihů dostat. Odpočinkové čtení na horké červnové dny.


Světem bylin s Romanem Pavelou: Imunita
květen - červen 2022
Světem bylin s Romanem Pavelou: Imunita 2021, Roman Pavela

Kniha mě potěšila, je tu sice pouze střípek rostlin z naší přírody, které nám od nepaměti pomáhají při různých onemocněních. U každé bylinky je přehledně popis, pěstování, co obsahuje, k čemu se používá a příp. zajímavosti a každá je také doplněna krásnými fotografiemi. Na konci jsou recepty, a tak víme, co můžeme z každé bylinky vyrobit. Já určitě udělám "zázvorový sirup pro drsňáky".


Prokletí jménem Rozálie
květen - červen 2022
Prokletí jménem Rozálie 2021, Martina Novotná

Stejně pěkná a čtivá detektivka, jako předešlé díly. Sice se tu objevuje dost mrtvol, ale Jakub si vše dokáže poskládat a nevinní jsou zachráněni a zloduši a vrazi spravedlivě potrestání. Kniha mě opravdu bavila, je to odpočinkové a příjemné čtení.


Muž, který spadl na Zemi
květen 2022 (27.-29.)
Muž, který spadl na Zemi 2021, Walter Tevis

Krátká knížka, ale mnoho toho vypovídá o nás, o člověku, o jeho samotě a nutí k zamyšlení. Zasloužíme si zachránit, vzhledem k tomu, jakým způsobem na naší planetě žijeme? Zničíme Zemi za 10, 20 nebo 5 let? Stejně jako Tevisovy "Kroky slunce" je i tento velice silný a krásný příběh Thomase Newtona plný melancholie a bolesti. Ale patří k těm vzácným knihám, na které si určitě ještě po mnoha letech vzpomenu.


Ano, můj pane
květen 2022 (25.-28.)
Ano, můj pane 2021, František Niedl

Přesně tak si představuji dobrý historický příběh a tento je z dob Jana Lucemburského. Je psaný lehce a s nadhledem , seznamujeme se s životem na Jenčově, občas se vtípkům Ondřeje zasmějeme, ale je to také příběh plný dobrodružství a neschází ani láska a pravé přátelství. Pěkný relax, čtení jsem si opravdu užila.


První krev
květen 2022 (25.-27.)
První krev 2021, Angela Marsons

Vynikající díl. S Kim se vracíme na začátek její spolupráce s novým týmem, tušíme proč asi vrah vraždí, ale nevíme kdo. Od poloviny knihy jsem přesvědčená, že vraha znám, ale opak byl pravdou. Napínavý, akční, našlapaný dějem je i tento nultý díl, navíc bylo fajn se více seznámit s postavami, které známe už z dřívějších dílů. Skvělý thriller.


Kroky slunce
duben - květen 2022
Kroky slunce 1993, Walter Tevis

Padesátiletý sebestředný miliardář unuděný životem se vydává do vesmíru a v jeho vzpomínání poznáváme jeho psychické a emoční a sexuální problémy. Hlavní postavu se Tevisovi podařilo popsat tak dokonale, že se jistě stala nezapomenutelnou. Druhá polovina je spíš politická a obchodní. Čtení je to spíš smutné, depkoidní.


Purpurové řeky
duben - květen 2022
Purpurové řeky 2001, Jean Christophe Grangé

Parádní, svižné a chvilkami trochu drsnější čtení plné akce a také zápletka je patřičně zamotaná. Pakliže si myslíme, že už víme, tak nastane překvapivý zvrat a napětí nepolevuje až do strhujícího konce. Dva policisté, kteří vraždy vyšetřují, jsou opravdu tvrdí a drsní týpci, a při sebemenším náznaku stopy po ní opravdu bezohledně jdou. Autor ale nezapomněl ani na poetické popisy krajiny, zasněžených horských masivů i řeky. Prostě výborný thriller, film jsem neviděla, knize dávám pět hvězdiček a doporučuji.


Vražda nepočestné panny
duben - květen 2022
Vražda nepočestné panny 2020, Martina Novotná

Baví mě, že detektivky paní Martiny Novotné vydává nakladatelství "Knihy s úsměvem" , což odpovídá stylu psaní. Tato historická detektivka je velmi příjemné čtení, kdy máme tip na vraha docela brzy, ale společně s Jakubem pátráme dál. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, láska překonává všechny nástrahy a nechybí ani špetka humoru. Lehké, odpočinkové čtení, ráda si přečtu i další díl.


Na viděnou příští léto
duben - květen 2022
Na viděnou příští léto 2021, Elin Hilderbrand

Moje první kniha od této autorky, vlastně je to životní příběh Mallory, která zdědila chatu na ostrově Nantucket. Tady se seznámí s přítelem svého bratra Jakem, a jak už to tak někdy bývá, začne veliká láska na celý život. Ovšem je problém, protože jak nám už napovídá i titulek knihy, s Jackem se může vidět jen jedinkrát v roce. Opravdu dobrý nápad byl napsat na začátku každé kapitoly rok a co se v tom roce ve světě a v Americe událo. Nevím, jestli je to špatným překladem, ale Svátek práce není v září. Na viděnou příští léto je pěkný romantický příběh lásky a ostrov Nantucket spisovatelka věrohodně přiblížila tak, že jsem měla chuť se tam hned rozjet. Příjemné, odpočinkové čtení.


Strana štěstí
duben - květen 2022
Strana štěstí 2005, Vlastimil Vondruška

Před 17 lety napsal pan Vondruška vtipný a úsměvný román o vzniku jedné politické strany a o vládnutí. Pobavilo mě to, i nahlas jsem se smála, ale tak nějak v koutku duše je z toho smutno, protože ten způsob vládnutí a politikaření je hodně pravdivý a nějak obdobně se jistě vládne v zemích na celém světě. Přečtěte si, určitě se zasmějete, pobavíte, zamyslíte. "Neboť politici přicházejí a odcházejí, ale lidská naivita je věčná."


Hodná sestra
duben - květen 2022
Hodná sestra 2022, Sally Hepworth

Paráda. Nečekala jsem, že to bude tak napínavé, předpokládala jsem, že to budou běžné spory dvou sester. Ale omyl, spisovatelce se povedlo zamotat čtenářům pořádně hlavu. Šikovné jsou krátké kapitoly, kde se střídá čtení z deníku Rose s vyprávěním její sestry Fern. Téma je zajímavé a velmi čtivě a chytře zpracované, skvěle vymyšlený závěr, čtení jsem si opravdu užila.


Matčin hrob
květen 2022 (07.-08.)
Matčin hrob 2021, Lisa Regan

Napínavý příběh plný zvratů se žene kupředu, nikde nic nebrzdí, neruší, napínavý od samého začátku a díky krátkým kapitolám jsme hned na konci. Tento díl je z celé série nejlepší, první dva se mi líbily, ale tak na čtyři hvězdičky, ale tady je to na jasných pět. Velká spokojenost, už aby byl další díl.


Boží tajemství
duben - květen 2022
Boží tajemství 2002, Marcel Pagnol

Prostý příběh i když krátký, přesto lidský, tak, jak jsme od Pagnola zvyklí. Příběh, který je vyprávěný po několik generací potěšil a pohladil i mě. Navíc je vhodně doplněn pěknými ilustracemi Jiřího Sopka.


Propast smrti
duben - květen 2022
Propast smrti 2021, Robert Bryndza

Roberta Bryndzu si nenechám ujít. Líbí se mi styl psaní i krátké kapitoly a i když je v tomto díle napětí možná míň, než v předešlých dílech, vůbec to nevadilo a nerušilo při čtení. Marně jsem se snažila odhalit pachatele, nepovedlo se, ten závěr jsem skutečně nečekala. Držím Kate a Tristanovi palce, ať se jejich detektivní kanceláři daří i v dalších dílech.


Léto vlků
duben - květen 2022
Léto vlků 2021, H. Rosenfeldt (pseudonym)

Sláva, na Léto vlků od mého oblíbeného spisovatele jsem nedočkavě čekala a vyplatilo se. Příběh je napínavý, plný zvratů, chvílemi jakoby se před očima odvíjel film, který nestačím sledovat, ale pak se zklidní, když např. začne velice emotivně vyprávět příběh samo město. I tady je výborně zvládnuté vyšetřování, děj se posouvá v krátkých kapitolách, kde se střídají pohledy vyšetřovatelů, pachatelky i obětí, což čtenáře nutí otevírat další a další stránky. Jedině mi vadilo zpočátku mnoho osob v ději, ale to se posléze srovnalo. Na závěr si také myslím, že má Hans našlápnuto na skvělou sérii, hlavně aby další díl byl brzy.


Hejnické pastorále
duben - květen 2022
Hejnické pastorále 2021, Vlastimil Vondruška

Posledním dílem skončilo pohodové a historicky zajímavé čtení o životě v Čechách zhruba od 1735 - 1743. Rodina Heřmanů se rozrůstá, postupně si předávají psaní kroniky a rozhodnutím "kronikáře" je tento čtvrtý díl dílem posledním. Války pokračují a důsledky se dotýkají i Heřmanovic rodiny a je na každém, jak se s tím popere. Křišťálový klíč je poutavé a skvělé čtení, plné lásky a pochopení pro lidi a znovu potvrzuje, jaký je Vondruška skvělý znalec historie a výborný vypravěč. Diky tomu patří tetralogie k nejhezčím ságám, které jsem četla. Škoda, že je konec.


Změna je život - Jak se žije důchodci v jižní Francii
28. duben 2022
Změna je život - Jak se žije důchodci v jižní Francii 2011, Zdenek Červenka

"Otázka na rádio Jerevan: Je pití burčáku zdravé? Odpověď: Co je to za pitomou otázku?" Ano, přesně takové příjemné počtení jsem čekala, když jsem otevírala knížku od Zdenka Červenky. S humorem a nadhledem vypráví o životě důchodců na jihu Francie, příhody se sousedy, řemeslníky či úředním šimlem a opravdu s velikou, velikou láskou vypráví asi na třiceti stránkách o víně. Jak které chutnalo, ve kterém sklípku právě byl a vyprávění je tak sugestivní, že si sklenku dobrého vína ke čtení určitě dáte také :)))))). "Stáří je moudřejší než mládí, ale mládí má vždy poslední slovo."


Když se vosy vyrojí
duben 2022 (26.-28.)
Když se vosy vyrojí 2021, Marie Rejfová

Příjemné, humorné a odpočinkové čtení s trochou napětí, kde snad každý díl je lepší, než předchozí. Psáno lehce, příběh bez zdržování, ale i beze spěchu plyne vpřed, Josefína s komisařem jsou bezvadná a sympatická dvojka, ale díky Josefíně jde vyšetřování rychle dopředu. Pokračuji v sérii a jestliže si chcete odpočinout a pobavit se, doporučuji. Já sem těším na další díl, který se prý už připravuje.


Lži století, které znají jen zasvěcení
duben 2022 (15.-26.)
Lži století, které znají jen zasvěcení 2017, Heiko Schrang

"Politika je jen divadlo a lidé jsou publikem, které fandí. Protagonisté na jevišti hrají své role a publikum je opticky rozlišuje jen barvami. Jeden je oranžový, druhý modrý, třetí červený, další žlutý nebo zelený. Když herci svou roli zvládnou dobře, podaří se jim vtáhnout diváky emočně do děje tak silně, že je odehrávající se scény polarizují. Mezi jednotlivými přihlížejícími pak dochází k vášnivým sporům o to, jestli je oranžová lepší než modrá nebo žlutá než červená." Existuje ale člověk, kterému je úplně jedno, jaké barvě ti blázni v publiku fandí: majitel divadla." "Kdyby volby mohly něco změnit, byly by už dávno zakázané." Kdo tady tahá za nitky, záhadná úmrtí, jak se dělají peníze z ničeho, jak se inscenuje válka, Lybijská lež, komu patří německé zlato, prokletí rodu Kennedyů opravdu by byly války v Iráku, Afgánistánu, kdyby jejich jediné bohatství bylo třeba pěstování vojtěšky? A mnoho dalších témat psaných jasně, stručně i s odkazy. "Mezi východní a západní kapitalistickou politikou je rozdíl jen v tématech ideologie a barvě vlajek. A dnes po pár letech, se znovu metody vracejí." Drsné čtení, ale všechno tu má logiku, spisovatel je Němec a uvádí spoustu odkazů i citací, je dobře, že knihu vydal sám za sebe, když jiní nakladatelé po počátečním nadšení od vydání odstoupili. Určitě si přečtu druhý díl.


Antropoložka na Marsu
duben 2022 (08.-26.)
Antropoložka na Marsu 1997, Oliver Sacks

Neurolog Oliver Sacks popsal příběhy sedmi pacientů, trpících různými neurologickými poruchami. Zajímal se o ně nejen v ambulanci, ale byl s nimi i v jejich domovech, bral je na výlety po světě a snažil se dozvědět víc o každé neurologické poruše, aby jim mohl pomoci. Ve všech případech jde o zajímavé informace, překvapivé bylo, jak např. reagoval pacient, když mu bylo "dovoleno", aby neviděl. "Unikl zářivému světu zraku a prostoru a vrátil se ke svému pravému bytí, k intimnímu, soustředěnému světu ostatních smyslů, který byl jeho domovem téměř padesát let" Snad nejznámější je příběh autistky Temple, která o sobě sama říkala, že si připadá jak antropoložka na Marsu. "Temple ví, že ona sama i ostatní autisté mají sice v různých směrech nepochybně velké problémy, ale v jiných mohou mít mimořádné a užitečné nadání i výkony. To za předpokladu, že se jim dovolí, aby byli sami sebou - aby byli autisty." Kniha je svým přístupem a stylem určena nejen odborníkům, ale určitě i širší veřejnosti, všem, koho tyto poruchy osobnosti zajímají.


Břemeno minulosti
? - duben 2022
Břemeno minulosti 2021, Dominik Dán

Dlouho očekávaná dánovka je už tady, moc jsem se na ni těšila a zklamaná nejsem. Mordparta řeší jednu čerstvou vraždu a jeden asi 6 let starý zločin. Jako vždy jsou tu osvěžující hlášky mezi kolegy, přitom se vyšetřuje a šikovný čtenář už může i objevit vraha Doufám, že další vyšetřování bude pokračovat i v následující knize, abych věděla, jak to dopadne s ďábelskou psycholožkou Hildou.


1 ...