Moudrost vlků: Jak myslí, jak vnímají a pečují o sebe

Miluj svoji rodinu, starej se o ni, nikdy se nevzdávej a nikdy si nepřestávej hrát – to jsou zásady vlků. Vlci se empaticky starají o staré a zraněné příslušníky smečky, láskyplně vychovávají své potomky a mají schopnost při hře na všechno zapomenout. Přemýšlejí, sní, spřádají plány, inteligentně spolu komunikují – a jsou nám podobnější než jakákoli jiná živá bytost. Elli H. Radingerová, nejrespektovanější německá odbornice na život vlků, vypráví napínavé příběhy, které dokládají vlčí smysl pro hodnoty, jako jsou smysl pro rodinu, důvěru, trpělivost, pozornost, zpracování neúspěchů nebo smrti. Autorka nám představuje zásadní a mnohdy dosud neznámé poznatky o životě vlků a ukazuje: vlci by byli lepšími lidmi, než jsme my…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366833/moudrost-vlku-jak-mysli-jak-vnimaji-LZQ-366833.jpg 4.6211
Literatura naučná, Příroda, zvířata, Přírodní vědy
Vydáno, Mladá fronta

Die Weisheit der Wölfe, 2017

Kniha Moudrost vlků: Jak myslí, jak vnímají a pečují o sebe

RMarkéta

Velmi čtivé. Napsáno s lehkostí a nadhledem. Z textu je cítit, že paní autorka vlky miluje, že jí učarovali na celý život a moc ráda o nich vypráví a ne vždy to byly jen příjemné události. Nabyla jsem při čtení dojmu, že paní autorka mluví přímo ke konkrétní osobě. Tedy v tu chvíli ke mně. Jako bych s ní seděla u kafe nebo ve vinárně na dobrém víně a poslouchala její příhody. To se mi dlouho při čtení knihy nestalo. Přiznám se, že vlky taky miluju a ještě mám slabost pro rysy. Jsou to velmi fascinující zvířata. Jsem ráda, že se vrací i do naší přírody, protože tam patří. Máme se od vlků ještě co učit. Tuším, že v ezoterice se vlk považuje za učitele, průvodce a rádce. Asi na tom něco bude.

Jack Bauer

Po shlédnutí krásného dokumentu o putování osamělého vlka jsem se těšil na knihu s výstižným názvem Moudrost vlků. Ono to není jen o moudrosti vlků, ona je to i modrá kniha. Líbily se mě kapitoly přátelství s krkavci a návrat vlků, jaký to má vliv na ekosystém. Moudrost vlků je ale literárně nic moc a fotky jsou taky tak trochu obyčejné proto jsem se zpočátku nemohl začíst, zaujaly mě jen některé kapitoly. Na toto téma jsou prý mnohem lepší knihy, ale je to moje první kniha o vlcích, tak mě zaujala.

Zuzka12627

K této knize jsem se dostala po přečtení moudrosti starých psů. Opět se mi tato kniha moc líbila. Autorka popisuje její zkušenosti z pozorování velmi pěkně a zajímavě s mnoha novými poznatky. Určitě tuto knihu doporučuji každému, kdo má rád zvířata a přírodu.

Richie1

Čekal jsem od toho víc. Už po prvních stránkách mi bylo jasné, že autorka není žádný další Seton, jehož nádherné zvířecí příběhy mě vždy dokážou chytit za srdce. Radingerová nenapsala žádný literární skvost, spíše pojednání se směsí faktů a také různých úvah nad životy vlků i lidí. Autorka vlkům nepochybně propadla (možná až příliš) a z celé knihy to je znát. Bohužel stále opakované srovnávání chování vlků a lidí (přičemž vlci jsou vždy ti "lepší") postupně ubírá knize na čtivosti. Ke konci to už je víceméně jen agitace, spíše kontraproduktivní.
Pár nových poznatků jsem si z knihy odnesl, rovněž fotografie jsou nádherné. Vlci jsou má nejoblíbenější zvířata, rád o nich čtu - bohužel tato kniha má očekávání nenaplnila. 65%

Dajine

Pohlazení po duši.

zuzana4291

Neuvěřitelná kniha, která mě úplně pochytila. ze začátku jsem si říkala, jestli ji vůbec dočtu, ale když jsem se pak začetla do popisu chování vlků a ostatních zvířat, tak jsem nedokázala přestat a byla jsem velmi zklamaná, když jsem dočetla na konec, že již kniha nepokračuje. Kdo má rád zvířata a tím myslím opravdu rád, tak tomu tuto knihu vřele doporučuji.

alkazemka

Nádherná knížka.
Vlci mi vždycky přišli jako taková.... jak to říct.... "šmrncovní" zvířata. Jakoby měli nadhled, jistý druh vznešenosti, či přímo - jak trefně názvem knížky pojmenovává Elli Radingerová - moudrost. Takže to, že jsou nám vlci svým sociálním chováním z celé živočišné říše nejbližší, mě vlastně ani nepřekvapilo. V téhle na jeden nádech přečtené knížce jsem se nedočetla hrozně moc zajímavého jen o přírodě, ale také o sobě. A takový malý feedback se vždycky hodí....

(tentokrát nešlo vybrat jen jedem kousek...)

"Principiálně platí, že vůdčí osobnost by měla disponovat mentální silou a sociální inteligencí, aby ji mohli ostatní členové skupiny brát vážně."

"Úspěšní vždycky staví zájmy společenství nad zájmy jedince. To je záruka dlouhého přežití."

"Ve volné přírodě jsme tak rádi proto, že si o nás nic nemyslí."

"Zjevně si jsou blízké ženskost jako původ života a vlk jako symbol divokosti."

....a takových pokladů jsou uvnitř přehršle

BooksLoverAnn8

Mně se kniha líbila moc. Spolu s knížkou Vlčí stopy od Tanji Askani ji mám doma v knihovně a jsem za to moc ráda. Autorka popisuje život vlků, který je velice zajímavý a překvapující. Vlky miluju, a každá nová přečtená knížka o vlcích je pro mně něčím novým a jsem za to moc ráda.
Doporučuji všem, kteří milují vlky tak jako já a chtějí se o jejich životě dozvědět zase o něco víc.

Tajný život stromů - Výpravná verze
Tajný život stromů - Výpravná verze

vlci etologie zajímavosti o zvířatech moudrost příroda

Elli H. Radinger
německá, 1951

Kniha Moudrost vlků: Jak myslí, jak vnímají a pečují o sebe je v

Právě čtených16x