Lovec myšlenek

Doktor Barrownam provádí výzkum ve věznicích s psychopatickými vrahy, aby dokázal, že lze „přepnout“ genetickou výbavu odsouzených a tím změnit jejich chování. Je přesvědčen, že se blíží největšímu objevu v dějinách neurologie. Když jeho práci podpoří utajený soukromý investor, rozhodne se doktor nové poznatky nezveřejnit, což se neobejde bez tragických následků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/388373/lovec-myslenek-iT6-388373.jpg 3.823

Steven Dunbar 11.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno · Alpress

The Devil´s Landscape · 2017

Kniha Lovec myšlenek

meduza78

Psychopati a jejich vliv na okolí je zajímavé téma. Jsou to výborní manipulátoři. Pravdivé a děsivé zároveň. Nejhorší je touha po nekonečné moci, nic je nezastaví. Ale co je ještě horší, není to poprvé, kdy se církevní organizace snaží něco ututlat.

muchomurka

Já nevím, mě to tentokrát nějak nebavilo. Příběh byl příliš odborný a nějaký plochý. Místo akce a vyšetřování, tak Steven chodil od jednoho k druhému a nic. Pak se jakoby zhmotnil případ, který ale Steven neřešil a jen čekal, co se vyvrbí. Oproti předchozím dílům tomuto chyběl spád, napětí, čtivost. Škoda.

intelektuálka

Další zajímavé dílo od skotského lékaře a vědce - výzkum v genetické oblasti - ovšem pohybovat se v blízkosti psychopatických vrahů může přinést nebezpečí ...

Téma k zamyšlení - a možná i věrohodné ... ale opět otázka : je správné chtít ovlivňovat přírodní zákony ?

Každý nový objev s sebou přináší rizika ... i zápory ...

Pro oblíbence tohoto autora bude kniha dalším čtivým příběhem.

harena

Další výborná kniha od tohoto spisovatele. McClure dokáže napsat thriller, který i bez závratných honiček a vražd dokáže být napínavý, velice dobře čtivý a zajímavý. Dr. Barrownam je přesvědčen, že narazil na zvláštní sekvenci přepínačů genů, která - pokud se přepne nesprávným způsobem- může vést k absolutní pohromě. Zasahuje to spoustu genů, z nichž některé se zapnou a jiné vypnou. Někdy se tak i narodí dítě - psychopat, kdy se sekvence sepne nesprávným směrem, někdy se vyskytne člověk, který je zosobněné zlo, má schopnost změnit aktivitu genů u druhých, což vede ke katastrofálním změnám osobnosti, ale také jsou případy, kdy se i nevyléčitelně nemocný člověk náhle uzdraví.
Vyšetřuje a vyslýchá v psychiatrickém ústavu psychopata Lawlera a netuší, že to není právě nejlepší nápad. Neboť zlí lidé potřebují získávat větší a větší moc a mají velikou schopnost ovládat jiné.
Překvapuje mě nízké hodnocení, ale asi je to tím, že se očekává honičkový příběh, což tento není. Pro mě určitě 5*.

Stanas513

Přečteno jedním dechem, opět. Vynikající zápletka, žádné zbytečně dlouhé popisy. Musím uznat, že pan McClure je Pan spisovatel.

milunka21

Bohužel, snad nenavštvu fanoušky knihy, ale na mě byla kniha náročnější na čtení a zdlouhavá. Nalakála mě anotace, ale tohle není nic pro mě. I když nezavrhuju ji úplně, protože je mi jasné, že své čtenáře má.

sari5117

Musím říct,že jsem čekala více scén Barrowmana v psychiatrické léčebně. Právě kvůli tomu jsem po ní sahla. Takže mě to spíše zklamalo.

Martiiiik

Tentokrát jsem nebyla tak moc nadšená jako obvykle... Téma určitě moc zajímavé.. Ale jinak mi přišlo, že se většinu knihy nic nedělo a pak na jedné stránce se zázračně všechno vyřešilo, protože to hlavní postavě z ničeho nic dopnulo.. :-) mno vlastně proč ne :-)

Ken McClure
skotská, 1942