Případ doktora Karpety

V pátek 17. května 1974 nasedl doktor Milan Karpeta, šedesátiletý obvodní lékař, do svého auta značky Škoda MB a odjel do práce na středisko ve Fialkové ulici. Asi v půl páté večer telefonoval své ženě, že se trochu zdrží, aby neměla obavy. Ale domů se nevrátil… Kolem jeho zmizení se rozprostřela řada záhad, výpovědi jeho manželky a dcery, jeho pacientů i přítelkyň se v mnohém rozcházely. Z této mozaiky vyrostla otázka: jaký vlastně byl doktor Karpeta? Člověk soustředěný jenom na sebe? Dokonalý manžel? Lékař lidumil? Lhostejný cynik? A kdo to vlastně byl? Případ doktora Karpety se zápletkou skoro detektivní se však nedá zjednodušit na pouhý detektivní příběh. Záhada jeho zmizení a záhada jeho osobnosti se rozrůstá v myšlenkově závažný a čtenářsky přitažlivý román....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21536/pripad-doktora-karpety-Bki-21536.jpg 4.366
Romány, Thrillery, Literatura česká
Vydáno:, Práce

Kniha Případ doktora Karpety

Jelitovna

Dobře zpracovaná pohodička na léto. Škoda, že jsem knížku nečetla už tehdy, kdy se mi vloudila do knihovny, určitě bych si ji trochu víc užila, takhle už je pro mě téma opotřebované.

Nefer2007

Případ doktora Karpety mám ráda už mnoho mnoho let...Je to krásně tajemný příběh o možné lidské nesmrtelnosti. Kniha se čte moc hezky.

Tyrkysová

Případ doktora Karpety není jen tak obyčejným detektivním příběhem. Mísí se v něm prvky mysteriózní, filosofické, náboženské a současně je celý takovou menší hříčkou. Celým dějem totiž prolíná téma nesmrtelnosti, dobře stráveného života a vlivu člověka na chod dějin. Prostě rozhodně stojí za přečtení.

lulu0605

Velice zajímavá zápletka, kniha se dobře četla, bylo tam pár míst, které mě nebavily. Ale dojem z knihy mi to nezkazilo. Konec bych uvítala více rozvinutý.

alnahu

Zvláštní případ zmizení šedesátiletého doktora a výpovědi všech z rodiny a těch kteří ho znali -to vyšetřování nepomohlo .Případ mohl být uzavřen až po anonymní pohlednici z Ria de Janeira .Zajímavě napsaný příběh.

zuzana4023

úžasný příběh, doporučuji :)

Jitty82

Tajuplný příběh o nesmrtelnosti, který mi zpříjemnil zamračené odpoledne. Hlavní hrdina byl člověk mimořádných schopností a dovedností, který svým životem prochází s velkým nadhledem.

Leanne

Tak tohle bylo nečekané setkání. Byla jsem v knihkupectví pro úplně jinou knihu a tahle mě zaujala svou obálkou (vydání z roku 2019). Obsah nezklamal, naopak jsem byla příjemně překvapená. Neoznačila bych ji ani za sci-fi, ani za thriller, prostě výborná kniha, která se četla sama.

Jaroslav Boček
česká, 1932 - 2003