Případ doktora Karpety

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V pátek 17. května 1974 nasedl doktor Milan Karpeta, šedesátiletý obvodní lékař, do svého auta značky Škoda MB a odjel do práce na středisko ve Fialkové ulici. Asi v půl páté večer telefonoval své ženě, že se trochu zdrží, aby neměla obavy. Ale domů se nevrátil… Kolem jeho zmizení se rozprostřela řada záhad, výpovědi jeho manželky a dcery, jeho pacientů i přítelkyň se v mnohém rozcházely. Z této mozaiky vyrostla otázka: jaký vlastně byl doktor Karpeta? Člověk soustředěný jenom na sebe? Dokonalý manžel? Lékař lidumil? Lhostejný cynik? A kdo to vlastně byl? Případ doktora Karpety se zápletkou skoro detektivní se však nedá zjednodušit na pouhý detektivní příběh. Záhada jeho zmizení a záhada jeho osobnosti se rozrůstá v myšlenkově závažný a čtenářsky přitažlivý román....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21536/pripad-doktora-karpety-Bki-21536.jpg 4.366
Žánr:
Romány, Thrillery, Literatura česká
Vydáno:, Práce
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Případ doktora Karpety

Přidat komentář
Jelitovna
20. srpna

Dobře zpracovaná pohodička na léto. Škoda, že jsem knížku nečetla už tehdy, kdy se mi vloudila do knihovny, určitě bych si ji trochu víc užila, takhle už je pro mě téma opotřebované.

Nefer2007
20. července

Případ doktora Karpety mám ráda už mnoho mnoho let...Je to krásně tajemný příběh o možné lidské nesmrtelnosti. Kniha se čte moc hezky.

Tyrkysová
04. července

Případ doktora Karpety není jen tak obyčejným detektivním příběhem. Mísí se v něm prvky mysteriózní, filosofické, náboženské a současně je celý takovou menší hříčkou. Celým dějem totiž prolíná téma nesmrtelnosti, dobře stráveného života a vlivu člověka na chod dějin. Prostě rozhodně stojí za přečtení.

lulu0605
18. června

Velice zajímavá zápletka, kniha se dobře četla, bylo tam pár míst, které mě nebavily. Ale dojem z knihy mi to nezkazilo. Konec bych uvítala více rozvinutý.

alnahu
23. května

Zvláštní případ zmizení šedesátiletého doktora a výpovědi všech z rodiny a těch kteří ho znali -to vyšetřování nepomohlo .Případ mohl být uzavřen až po anonymní pohlednici z Ria de Janeira .Zajímavě napsaný příběh.

zuzana4023
14. května

úžasný příběh, doporučuji :)

Jitty82
07. května

Tajuplný příběh o nesmrtelnosti, který mi zpříjemnil zamračené odpoledne. Hlavní hrdina byl člověk mimořádných schopností a dovedností, který svým životem prochází s velkým nadhledem.

Leanne
04. dubna

Tak tohle bylo nečekané setkání. Byla jsem v knihkupectví pro úplně jinou knihu a tahle mě zaujala svou obálkou (vydání z roku 2019). Obsah nezklamal, naopak jsem byla příjemně překvapená. Neoznačila bych ji ani za sci-fi, ani za thriller, prostě výborná kniha, která se četla sama.

Autor a jeho další knihy

Jaroslav Boček
česká, 1932 - 2003

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Případ doktora Karpety je:

v Přečtených84x
v Čtenářské výzvě9x
v Doporučených11x
v Knihotéce41x
v Chystám se číst33x
v Chci si koupit7x
v dalších seznamech1x