Ledové srdce

„Řádí nám tady pěkný magor, a tak jsem si řekl, že ti zavolám," oznámil do telefonu detektiv z oddělení vražd Milo Sturgis svému příteli, soudnímu psychologovi Alexu Delawareovi. Volal z prestižní galerie, kde byla v předvečer své první výstavy uškrcena mladá umělkyně. Pachatel si pro svůj čin vybral vskutku velkolepou scénu, takže zjevně nejednal bez rozmyslu, ale jinak se policii nedaří najít žádný motiv. Alex ovšem ví, že zločin bez motivu neexistuje, a když je krátce poté před nočním klubem ubodán nadějný kytarista, začne jako jediný hledat mezi oběma vraždami spojitost. Postupně se mu podaří přesvědčit i detektivy, že pachatelem je stejný člověk, pro něhož je chladnokrevná vražda svébytným uměleckým směrem, který bude jistě chtít vybrousit k dokonalosti... na dalších obětech. Postupující pátrání dává Alexovi za pravdu. Vyšinutý zabiják pokračuje v započatém „díle", policejní vyšetřování nabírá obrátky a přivádí Alexe s Milem na nejrůznější místa od polorozpadlých periferních činžáků až po luxusní rezidence. Jedno by však Alex nečekal ani v nejhorším snu: že v souvislosti s tímto případem stane na prahu své bývalé přítelkyně Robin Castagnaové, která je zřejmě další položkou na seznamu obětí šíleného vraha......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29267/ledove-srdce-29267.jpg 4.437

Alex Delaware (17.)

A cold heart (2003)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Domino

Veeris

Taková průměrná detektivka, nijak extra záživná, se kterou bych se úplně sžila, tak jako u některých, ale přesto čtivá.

Fzuzik

Byla to první kniha, kterou jsem od autora měla možnost číst. Děj byl poutavý a čtivý. Jediný problém pro mě byl orientovat se ve všech postavách, které se v knize vyskytovali.

ArwenAragorn
12.07.2017

Další z řady velice inteligentních detektivek od Jonathana Kellermana.

Kerberos
26.06.2017

napínavá detektivka

Zoy
31.05.2017

Autora mám velmi ráda, jeho knihy mám snad všechny. U této byl začátek trochu utahaný, ale postupem to začalo být to pravé

ovpana
06.08.2015

Napínavá ,zajímavá detektivka.

Aliii
13.09.2012

Moje první kniha od Kellermana - napínavé čtení, zajímavý hlavní hrdina.