Moudrost starých psů

Psi jsou úžasní – v každém věku! Život se starým psem nám otevírá oči a srdce víc, než si umíme představit. Staří psi nás mohou mnohému naučit: Například brát každý den jako dar, ničeho nelitovat, starat se o svou smečku, poznat, na čem skutečně záleží, ale také odpouštět nebo brát věci tak, jak jsou. Elli H. Radingerová vypráví napínavé a dojemné příběhy o důvěře, trpělivosti, pozornosti, vděčnosti, intuici, lásce a vtipu, které se pozvolna vytrácejí z našeho uspěchaného života. A ukazuje nám, jak se díky našim čtyřnohým společníkům můžeme naučit zacházet se smutkem a ztrátou. Moudrost starých psů je srdečný a hřejivý kompliment nejlepším přátelům lidí – psům!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396165/big_moudrost-starych-psu-P5S-396165.jpg 4.888
Literatura naučná, Příroda, zvířata

Vydáno: , Mladá fronta

Die Wessheit alter Hunde

Kniha Moudrost starých psů

crazyslunicko

Velmi emotivní čtení o psech, o životě, o smyslu života, o minulosti, budoucnosti...

Moc krásná kniha. Nedokázala jsem ji přečíst na jeden zátah.

Není to jen o moudrosti starých psů, ale pasuje to i lidi.

"Staří psi nás učí, že život není žádný problém, který musíme vyřešit, nýbrž božské tajemství, které musíme zažít. Ukazují nám, že nejen oni jsou našimi psy, ale že i my jsme jejich lidé. Potřebují nás, ale je vlastně potřebujeme víc. Radost ze života. Veselost. Čím víc se blížíme ke konci, tím častěji bychom se měli radovat. To je moudrost, kterou nám zanechávají naši staří psi. "

"Vždyť život je přece dar. Všechno se děje tak, jak se má dít. Naši staří psi znají moudrost štěstí: Dej mi kost a jsem šťastný - dej mi místo ve svém srdci a budeš šťastný TY."

Kéž by to platilo i u lidí...

Gibis

Nádherná kniha plná moudrosti, krásných myšlenek a úžasných fotografií pejsků s šedivými bradami. Určitě dojme a chytí za srdce nejednoho pejskaře a obzvlášť toho, který se už s nějakým tím psím parťákem loučil. Kapitoly, kdy se autorka loučila se svou milovanou Lady, jsem regulérně probrečela. A vzhledem k tomu, že ta naše milovaná "hafina" už má taky značně prošedivělý čumák, oči mi neustále utíkaly k těm jejím laskavým očím, abych nepropásla ani jediný okamžik, kdy je ještě s námi.

Arkagas
26.11.2021

Po fenoménu Moudrost vlků, která je nádherná nás Elli mile překvapila touto knihou, která chytí za srdce každého pejskaře, ale i jen lidi, kteří mají psi prostě rádi.
Elli nás provází životem starých psů pomocí její 13 leté fenky Shiry, díky které se naučila dlouho spát, užívat si každé dobroty, nespěchat, milovat své okolí a radovat se a bláznit kdykoliv se Vám zachce. Protože každý starý pes je náš učitel. Většinou jsme s ním prožili jeho mládí, někdy i dětství, ale stáří tráví u našich nohou, u nás v posteli a jsme pro ně středobod vesmíru. O tom, jak je život se starým psem jiný - náročnější, ale zároveň krásnější, otevřeně o umírání a naší odpovědnosti netrápit své milované. O tom, kdy je ten správný čas, ale především o tom, že užívat si každou minutu s naším psem je v pořádku, protože má na světě bohužel oproti nám tak málo času.
Nádherná, dechberoucí kniha, u které jsem si slušně pobrečela.

Moje hodnocení: 10/10

Jenny46
05.11.2021

Jsem milovnice pejsků a kniha mi udělala radost, krásná moudra, ukápla i slzička. Příběhy jsem si dávkovala po troškách, abych si je co nejvíc užila....
Pro milovníky čtyřnohých mazlíčků vřele doporučuji.

Betti
12.08.2021

Dokonalý souhrn moudrostí, které se můžeme od (starých) psů naučit. Elli Radinger probírá vícero témat, které se týkají hlavně stáří, smyslem života, pozitivnímu přístupu k životu, lásky ke psům, jak si naplno užít život, mentálního zdraví, vděčnosti za maličkosti a vyrovnání se se smrtí. Tahle kniha rozhodně dokáže otevřít oči a změnit váš postoj k životu k lepšímu. Během čtení budete chtít být blízko svého pejska :).

KajaPet02
21.04.2021

Z této knihy jsem se toho opravdu mnoho naučila a spoustu jsem si toho v hlavě srovnala. Je tu dokonale popsané, že se od psů (stejne jako od jiných zvířat) máme mnoho co učit, protože oni vědí, co je opravdu důležité. Není to ani moc, ani peníze, ani jiné stupidní hodnoty nastavené dnešní dobou, je to rodina, láska, důvěra a přátelství. Posledních několik kapitol jsem probrečela, byly opravdu dojemné a chytily mne za srdce. Každopádně můžu doporučit každému milovnikovi psů, který se chce od těchto něžných čistých duší něco naučit.

hu_87
16.03.2021

Tohle bude asi moje první knížka tady, ke které napíšu jen komentář a nehodím sem hodnocení. Z jednoduchého důvodu - nebylo by to objektivní. Spíše si myslím, že se kniha měla jmenovat "Moudrost psů" a napsat ji měla autorka v podobném duchu jako knížku Moudrost vlků, která je mimochodem velmi poučná. Problém je, že pasáže se víceméně opakují a sem tam se objeví nějaký vědecký fakt o psím chování, smýšlení atp., nicméně nejsem si jistá, zda si z knihy odnáším tolik, co z jiných.
Tudíž upozornění - nejedná se ani tak moc o populárně-naučnou knížku, spíše o knížku autorky, která psy zbožňuje (já taky, proto nehodnotím kvůli objektivitě).
Prostě a jednoduše, psi jsou nevinní a asi jediní, kteří umí nezištně milovat. Je třeba je chránit, chovat se k nim s úctou, respektem a uvědomit si, že naši psí miláčkové mnoho věcí poznají, i když se je snažíme obalamutit jakkoliv. Psi jsou čistí.

Slůník
29.11.2020

Nebyla jsem si jistá, ale "dostal" mě popis posledních chvil s milovanou fenkou...