HančaŠ HančaŠ komentáře u knih

Slátanina. Mám ráda knihy o Harrym Potterovi, ale to, co z něj udělali tady, je směšné.

21.03.2021 odpad!

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Nikdy nevíte, kdo bydlí vedle vás. Nevíte, jací jsou lidé za zavřenými dveřmi. Někdy dokonce neznáte ani člověka, vedle kterého denně spíte. A právě o tom je tato kniha. Velmi dobře napsaná kniha, plná zvratů.
Moc se mi to líbilo, do poslední chvíle jsem netušila, kdo všechno má tajemství a jaké.

31.10.2023 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Moc povedená kniha.
Abych pravdu řekla, nejdřív jsem viděla film a ten se mi líbil tak, že jsem si chtěla přečíst i knihu. Ta byla samozřejmě mnohem lepší a jsem ráda, že mám doma celou trilogii a můžu se hned pustit do dalšího dílu. :)

30.01.2016 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Už aby byl třetí díl! :)

11.01.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Krásná a originální kniha.

03.01.2021 5 z 5

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

Citová divočina je přesný název. A bohužel i přesně vystihuje, co se v nás ženách často odehrává.
Ať si myslí, kdo chce, co chce, Monyová byla úžasná spisovatelka.

19.05.2016 5 z 5

Neuvěřitelně jsem se u toho nasmála. S pětiměsíčním miminkem doma jsem se s knihou opravdu v lecčem ztotožnila :D.

21.06.2022 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

A žili šťastně, až navěky!
Jsem ráda, že jsem se dozvěděla, jak účast v Selekci vnímaly ostatní dívky, a to včetně královny. Je hezké vidět to i z pohledu prince a ostatních lidí kolem.

08.03.2017 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

(SPOILER) Všechny díly Hunger games se mi moc líbily. Přesto musím říct, že tenhle poslední mě zklamal... Nelíbil se mi konec, tak nějak jsem doufala, že si Katniss přece jenom vybere Hurikána, který mi byl od začátku sympatický, zatímco Peeta se mi zdál tak trochu jako ufňukanec.
Kromě toho se mi zdálo, že v tomto díle se něco začalo dít až na úplném konci. Předchozí dva díly se mi četly lépe.

18.02.2016 4 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

Glupani místo lidí, lidé místo upírů, škrábání na zápěstí...
Musím přiznat, že tato kniha mě velmi překvapila, a to zejména svou originalitou. Osobně mám příběhy o upírech a ostatních nadpřirozených bytostech velmi ráda a tato kniha splnila mé očekávání. Začátek byl sice trochu zvláštní, ale zhruba od poloviny knihy jsem četla jedním dechem. Byly tam sice i věci, které mě přinejmenším zarážely, ale dalo se to přehlédnout.
Moje hodnocení je tedy přibližně 80% a rozhodně si přečtu i další díl.

06.08.2015 4 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Některé příběhy nebyly špatné, ale knihu jsem ani nedočetla. Nebavila mě a nemít jí k maturitě, tak bych jí dobrovolně číst ani nezačala.

12.03.2015 1 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Jedna z úžasných věcí na této knize je to, jak King dokázal vylíčit týranou ženu i se všemi jejími pocity a stejně tak i jejího šíleného a odporného manžela.
Normana jsem celou knihu nenáviděla. Kromě toho, že to byl posedlý maniak bez zdravého rozumu (i když mu musím přiznat, že svým způsobem byl dost chytrý) ani jeho slovník nebyl příliš rozsáhlý. Taky mě dost štvalo, že každá žena pro něho byla čubka, děvka, atd., a každý muž pro něho byl buzíkem, teploušem, atd. Ale i tyto věci posílily emoce, které kniha vyvolává.
Rosie se mi líbila, i když byla zpočátku trochu naivní a šedá myška. Na konci knihy ukázala, co v ní doopravdy je. Jen dobře, že pak zasadila ten strom a dokázala tak potlačit svůj vztek.
Celkově se mi kniha líbila. Byla čtivá a poutavá.

13.07.2014 5 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Naprosto geniální.

15.10.2020 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

První polovina knihy mě vyloženě nudila a odpuzovala. Od poloviny to bylo lepší, ale...

09.04.2020 2 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

King opět nezklamal. Jeho umění psát je téměř k neuvěření.

14.10.2016 5 z 5

Plamen Plamen Amy Kathleen Ryan

Tahle série se mi opravdu líbila.
První díl bývá obvykle nejlepší, přesto si troufám říct, že tato série je výjimkou potvrzující pravidlo a třetí díl, tedy Plamen, je nejčtivější, nejzajímavější a plný zvratů. Líbil se mi tedy nejvíc.
Postavy se zde vyvíjeli a bylo zajímavé sledovat, jak si poatupně uvědomují své chyby a omyly a zároveň i správná rozhodnutí svých přátel.
Za mě rozhodně nejlepší série o vesmíru za hodně dlouhou dobu.

10.09.2015 5 z 5

Mlhovina Mlhovina Amy Kathleen Ryan

Od této knihy jsem toho moc nečekala, ale velmi příjemně mě překvapila.
Má jak zajímavý námět, tak velmi dobré zpracování. Kniha mě naprosto pohltila a těším se na další díl.

10.12.2014 5 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Kniha se mi líbila, sice byla chvílemi dost drsná, ale to se dalo čekat. Hlavní hrdina byl velmi sympatický a i zbytek skupiny, kromě pár jedinců, mi přirostlo k srdci.

28.09.2014 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Skvělá kniha! Od Kinga jsem ale ani nic jiného, než skvělou knihu, nečekala.
Moc se mi líbilo Osvícení, a tak jsem si s chutí přečetla i pokračování.
Líbilo se mi, že Danny se sice vydal po stopách svého otce, co se pití týkalo, ale dokázal se se svou závislostí poprat a dostat ji pod kontrolu. Příběh byl zajímavý a propracovaný a to, že nakonec Danny zjistil, že Abra je doopravdy jeho neteř, byl zajímavý zvrat.

07.09.2014 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Kniha je celkem pěkná.
Na začátku se mi trochu špatně četla, protože oslovovala přímo čtenáře, ale to se pak změnilo.
Děj byl napínavý a zajímavý.

29.08.2014 4 z 5