Hon

Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi? Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně – nezamilovat se do jedné z nich! Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk. Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku. Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal. Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější... První vydání. -- zdroj: legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201684/hon-t4w-201684.jpg 3.8374

Hon 1.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)

The Hunt, 2012

Kniha Hon

majanka

Chcela som čítať niečo iné, nie žánre, na ktoré som zvyknutá. Neoslovilo ma to, nedočítala som do konca, preto nebudem hodnotiť.
Ale verím, že autor aj touto knihou niektorých ľudí osloví.

Clutzer

(+ SPOILER) do 3/4 to bylo naprosto super, ale jak nechal Záři "zemřít" tak už to nebylo ono... prostě tam ta holka chyběla i když jí nahradila Sisy(btw hrozný jméno dle mého :D) a druhý díl jsem nedočetl ani do poloviny. Ale téma to bylo dobré.

gabice4
17.08.2020

Už jsem četla i lepší

Elka252
26.05.2020

(+ SPOILER) Tohle byla celkem dobrá kniha. Měla zajímavé téma a dokázala do sebe vtáhnout a pohltit. Mrzelo mě že postavy jejich životy a povahy nebyli více rozepsané. Nenáviděl jsem Epapa mnohem víc než samotné upíry a nejlepší postavou se pro mě stála Sisi ale po odvážném kroku Záře jsem začala mít ráda i ji přesto že jsem ji celou knihu nesnášela. V poslední větě poslední kapitoly no skrátka na konci knihy my spadla čelist a vykulila oči (tak jak se to u upírů dělat nemá :-).) a uvažovala jsem nad tím kdy asi Genův otec pobýval u Glupanů? No snad se to dozvím po přečtení dalších dílů.

dedecko
21.04.2020

Moc pěkná kniha o upírech a lidech. Těším se na pokračování.

Ben Nevis
02.12.2019

Námět je to zajímavý, nicméně autor si na sebe ušil bič v podobě složitých pravidel, které pak v rámci zápletky porušuje dle libosti. Například upíři čich si dělá, co chce.

Nejhorší jsou neuvěřitelné náhody. Něco jako kdyby si v Hunger games Katniss vylosovala za parťáka nejlepšího kamaráda Galea. Hunger games nezmiňuji náhodou. Při četbě jsem se k nim vracela dost často, protože schéma je více méně stejné.

Oceňuji však práci s psychologii, kdy hlavní hrdina se cítí součástí vyšší rasy, která ho více méně vychovala.

DreamerX9
28.11.2019

dobře napsaná kniga i zajímavý příběh

Stauff
08.10.2019

Hodnotím celou trilogii. Čtivá jednohubka, která nevyžaduje moc přemýšlení. Tedy... aspoň já nedoporučuji moc u příběhu přemýšlet, protože nelogických věcí se tu odehrává spousta. A za půl roku se vám celý ten příběh vykouří z hlavy. Prostě takový rodokaps, který když zapomenu ve vlaku, určitě se pro něj nebudu vracet.