Haen Haen komentáře u knih

Výjimečná kniha s morálním poselstvím z prostředí polského pohraničí. Podivínská hlavní hrdinka mě okouzlila a nadlouho se usadila v hlavě. Kniha si žádá trochu více soustředění, zběžným přelétnutím textu se čtenář velmi ochuzuje o autorčiny myšlenky. Vřele doporučuji.

14.09.2017 5 z 5

S Baťou v džungli S Baťou v džungli Markéta Pilátová

Velmi zajímavá kniha. Příběh vyprávěný několika účastníky z různých úhlů, mozaika sestavená ze vzpomínek, dopisů a pocitů. Kniha o očištění jména Jana Antonína Bati, o jeho nezlomné síle, tvrdosti a pracovitosti, se kterou vybudoval v brazilských pralesích čtyři nová baťovská města. Na knize spolupracovala Markéta Pilátová s Baťovou vnučkou Dolores Baťa Arambašič, která se narodila již v Brazílii, ale své české kořeny cítí hluboce.
Moc mě knížka zaujala, jen mi v ní chybí dobové fotografie.

13.09.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Výborný psychothriller, od kterého není možné se odtrhnout.

11.09.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Neuvěřitelně bolestný příběh z roku 1945, z pohledu čtyř hlavních postav, opravdu silný zážitek. Kniha by zasloužila i šestou hvězdičku, za doslov autorky.

11.09.2017 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Povedená detektivka, která ani chvíli nenudí. Rychlé tempo a krátké kapitoly nutí číst dál a dál, až máte přečteno, ani nevíte jak. Už se těším na další knihu Angely Marsons, na Kim, její tým a další případ.

03.09.2017 5 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Skvělý psychothriller, bavil mě od první do poslední věty. Vypráví matka zmizelého chlapce, můžeme tak sledovat její obavy, držet palce a doufat.
I když postupným odkrýváním souvislostí, není nic, jak se zdá.
"Vůbec si neuvědomujete, co všechno máte, vůbec vám nedochází, za co všechno můžete být vděční, dokud o to najednou nepřijdete. "

30.08.2017 5 z 5

Chceme to, co máte vy Chceme to, co máte vy John Lanchester

Zajímavé nahlédnutí do života lidí z jedné ulice v Londýně, skvěle napsáno, ovšem nic pro netrpělivé čtenáře. Tolik příběhů, úvah, informací, pocitů, životy starousedlíků i přistěhovalců, mladých, starých, bohatých i těch, co zápasí o přežití, se čte pomalu, člověk má dojem, že jinak by mu uniklo něco podstatného. Výborná kniha.

26.08.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Je to tak skvělá kniha, že pět hvězdiček nestačí! Nejen silný příběh, ale i výborně napsáno. Velmi doporučuji.

16.08.2017 5 z 5

Sbor chilburských dam Sbor chilburských dam Jennifer Ryan

Moc se mi to líbilo. Důmyslné propojení dopisů a deníkových záznamů a vznikla z toho krásná kniha.

11.08.2017 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Tak to byla paráda! Úžasná kniha, která pohltí a nepustí. Skvěle napsané, velmi emotivní zážitek.

30.07.2017 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Dobrý psychothriller, napětí, tajemství, gradace příběhu. Moc mě to bavilo, ale patřím mezi ty, kterým závěr trochu zkazil dojem z knihy.

24.07.2017 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Pro mě příjemné překvapení, tohle se mi líbilo víc než Dívka v ledu. Noční lov má spád, čtivost, napětí i sympatickou vyšetřovatelku, občas bojující s větrnými mlýny. Robert Bryndza vypiloval styl a je slibným příslibem dobrého počtení.

16.07.2017 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Nalákalo mě vysoké hodnocení, ale nějak jsem se s příběhem minula.

15.07.2017 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Přes všechny negativní komentáře jsem knihu přečetla se zájmem, orientace v postavách mi problémy nedělala, naopak vyprávění z pohledu mnoha postav mě zaujalo. Postupné rozkrývání kdo je kdo a jaký podíl má na příběhu, žádá trochu více soustředění, ale za mě spokojenost.

09.07.2017 4 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Život v penzionu důchodců v podání Hendrika Groena je hořký, komický, nudný, zoufalý i pohodlný. Fandila jsem mu celou dobu, bavilo mě jeho odhodlání nepoddat se běžnému stereotypu, jeho nadhled a laskavá ironie, i když na konci knihy zůstal spíše smutek než pobavení.

05.07.2017 4 z 5

Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Jennifer L. Scott

Příjemné lehké čtení na dovolenou, rady týkající se životního stylu a vzpomínka na Paříž. Milá knížečka.

05.07.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Dobře napsaný psychothriller, bavilo mě postupné odhalování souvislostí a lží. Vynikající a napínavé až do konce. Moc se mi to líbilo.

26.06.2017 5 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Krásná kniha. Okouzlující příběh s temným vyvrcholením. Goldmanovi se vám na dlouhou dobu zapíšou do srdce.
"Mnoho z nás se snaží dát svému životu smysl, jenže život žádný smysl nemá, pokud nejsme schopní dosáhnout těchto tří cílů: milovat, být milován a umět odpouštět. Zbytek, to je jen ztráta času. "

10.06.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Jo Nesbo opět nezklamal. Harry Hole je zpět v plné kondici, starší, zralejší...

28.05.2017 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Výborná kniha! Jsem z ní nečekaně nadšená, přesně se trefila do mého vkusu. Příběh tří generací žen tak poutavě napsaný, že si určitě tuhle knížku přečtu ještě jednou.

15.04.2017 5 z 5