Haen Haen komentáře u knih

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Výborná kniha, přečetla jsem jedním dechem. Určeno dětskému čtenáři, ale zdá se, že právě dospělé více zasáhne.

11.03.2019 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Eleanor je jako zjevení. Narazila jsem na ni náhodou a jsem ráda, že jsem ji neminula. Skvělá kniha.

06.07.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Robert Bryndza opět nezklamal, bylo to napínavé, strhující, varující.

25.03.2018 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Výborná knížka. Rodinné vztahy, život s vlky, eutanazie. Všechny roviny příběhu mě zajímaly, různé úhly pohledů zúčastněných postav vyprávění skvěle doplňovaly. Jodi Picoult opravdu psát umí.

06.03.2018 5 z 5

Taková normální rodinka Taková normální rodinka Fan Vavřincová (p)

Skvělá knížka s laskavým humorem, vtipná milá oddechovka, která umí zlepšit náladu, stejně jako nestárnoucí seriál z roku 1971.

27.02.2018 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Melancholický příběh o životě a smrti, který je asi určený jiné cílové skupině, ale dokázal mě pořádně chytit za srdce.

27.02.2018 5 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Zajímavý román o tom jaké to je, když se narodí "jiné" dítě. Hledání cesty k autistickému dítěti je popsáno s pochopením i nadhledem, je vidět, že autor tento svět dobře zná a cesta k vlastnímu synovi jistě nebyla snadná.

20.01.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Skvělá knížka. Je zajímavé číst jeden časový úsek z pohledu dítěte, matky a babičky. Líbí se mi, že se díky vnitřním monologům postav orientujeme v jejich pohnutkách a každého můžeme snáze pochopit, jak jeho sobecké postoje, dobře míněné kroky i chuť žít si po svém. Moc se mi líbil závěr, který lehce nastínil další život postav.

14.01.2018 5 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Výborná biografie skvělé spisovatelky. Neobyčejně zajímavý život, který popisuje s láskou a moudrostí britské dámy.

01.01.2018 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Milé dívčí vánoční čtení.

01.01.2018 4 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Vtipné, vlídné, skvělé. Ostatně jako všechny jeho příspěvky na Facebooku.

08.12.2017 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Výborná psychologická sonda do života takzvaných bezproblémových rodin i těch, které se jim pramálo podobají. Příběh o zdánlivé idyle, která se může rychle změnit, o adopcích, rasismu, o dětech vytoužených i nechtěných. Celeste Ng nezklamala ani svou druhou knihou, opět dokázala vyvolat spoustu emocí.

26.11.2017 5 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Skvělá kniha se zajímavými detaily z Monetova života. Překvapivý závěr ještě trochu vstřebávám, ale jinak to byl zážitek.

20.11.2017 5 z 5

Oona & Salinger Oona & Salinger Fréderic Beigbeder

Příjemné překvapení! Kniha mě zaujala a okouzlila, je napsaná s obdivem, pochopením a lehkostí. Biografický příběh se směsí historických skutečností a fikce. Moc se mi to líbilo.

15.10.2017 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Nádherná klasika, ve které si každý najde něco pro sebe, co ho osloví.

04.10.2017 5 z 5

Dáma ve zlatém Dáma ve zlatém Anne-Marie O'Connor

Knížka mě velice zaujala, nejvíce část o secesní Vídni, malíři Gustavu Klimtovi a osobnostech kulturního života, hlavně mě zajímal příběh Adele Bloch-Bauerové, která je zachycena na slavném obraze. Ale i události předválečné, válečné a poválečné Evropy dokázaly neobyčejně zaujmout, ani poslední část o životě Adeliných příbuzných v Americe a průběhu soudního procesu o navrácení majetku dědicům neztrácela dech. Zajímavá je i česká stopa v příběhu. Rozhodně stojí za přečtení, vyžaduje ovšem plnou pozornost vzhledem k množství postav a událostí.

01.10.2017 5 z 5

Čeká nás pohroma? Čeká nás pohroma? Andor Šándor

Poutavé vyprávění brigádního generála v záloze. Andor Šándor je bývalým náčelníkem Vojenské zpravodajské služby ČR a dnes uznávaným odborníkem na otázky bezpečnosti a hrozby terorismu. Zajímavá kniha vzpomínek i úvah nad dnešním světem. Přečetla jsem ji s velkým zájmem, i když jsem ji dlouho odkládala kvůli podbízivému názvu, který však knihu nevystihuje.

27.09.2017 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Skvělý psychothriller, který mě neskutečně bavil. Napětí, psychologie postav, úderně krátké kapitoly, to vše vytvořilo mix, který člověka rychle vtáhne a pohltí. Kim a její tým si mě opět získali, ze tří knih Angely Marsons se mi tahle zdála nejzdařilejší,

23.09.2017 5 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Celá série se mi líbí, tento díl obzvlášť. Hrozba biologických zbraní, pašování lidí jsou velmi aktuální témata, osobní linka protagonistů mě v těchto čínských thrillerech baví vždy, za mě spokojenost.

19.09.2017 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Když pominu skutečnost, že Lagercrantz nikdy nebude Larsson, četla se mi knížka moc dobře, další setkání s Lisbeth a Mikaelem potěšilo, problematika dvojčat mě zaujala. Bavilo.

19.09.2017 4 z 5