Kluk z kostek

Alex svou ženu Jody miluje, ale zapomněl, jak jí to dát najevo. Zbožňuje i svého autistického syna, ale ani za mák mu nerozumí. Sam je plný překvapení a svět je pro něj hádanka, kterou bez pomoci nedokáže rozluštit. Až díky hraní Minecraftu pro sebe otec se synem najdou společný prostor, v němž se začnou lépe poznávat a navzájem se chápat. Dokáže se rozpadlá rodina kousek po kousku, kostku po kostce dát znovu dohromady?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/323320/kluk-z-kostek-Gky-323320.jpg 4.3176
Vydáno:, Plus

A Boy Made of Blocks

Kniha Kluk z kostek

Katerina.Gabrie

Kniha mě dojala - hlavně svou bezprostředností, tím, jak reálně popisuje ne vždy lehké pocity a osudy. Moc pěkný vhled.

Efča.M

Knihy o autismu čtu ráda a tahle mě dojala až k slzám. Krásný příběh.

lenkaabooks

Jak mě kniha ze začátku štvala, tak na konci mám slzy v očích. Mám zdravé dcery a děkuji, děkuji za to. Protože Sam je autista a nikdo kdo takové dítě doma nemá, by neměl soudit. A já soudila, jeho tátu Alexe. Jaký je to zbabělec že před synem utíká, až ho žena vykáže z domu. A pak otec se synem objeví svět Minecraftu. Konec je opravdu dojemný a to že knihu psal otec autisty, je přidaná hodnota.

Leniik33

Velmi čtivé a dojemné. Obdivuji všechny rodiče, kteří musejí tohle všechno zvládat.

Marcela52

Kniha mě velmi příjemně překvapila svým neotřelým popisem mezilidských vztahů v současné Anglii, ale také velkým přehledem v oblasti nových technologií. Autor psal zjevně s velkou znalostí problematiky, a to nejen autismu, ale také fenoménu mezi počítačovými hrami, jakým je Minecraft. Dojemný a lidský příběh mladých manželů, kteří padají únavou při výchově svého autistického syna, mě doslova vzal za srdce. Příběh má správnou dávku napětí, je vtipný a čtivý, takže rozhodně doporučuji. Určitě by se to nemělo to s počítačovými hrami přehánět, ale pokud mohou pomoci, tak proč to nezkusit...

Naraca

Měla jsem rozepsané dlouhé hodnocení Kluka z kostek, ale smazala jsem ho. Jasně, mohla jsem se tu rozepisovat o tom, že mě ke knize přivedl Minecraft (ne autismus, na rozdíl od většiny čtenářů), jak a v čem mi připadlo nelogické chování Samových rodičů, jak mi připadaly postavy na začátku ukňourané a chvílemi snad i protivné, .... Ale kdyby bylo v příběhu vše tak, jak si to představuju já, tahle kniha by buď vůbec nemusela být napsána, nebo by byla k smrti nudná.
Kluk z kostek je čtivý a povedený tak jak je, to prohlašuji jako unavený rodič (ha ha ha).
Knížku si sice nepoběžím koupit do nejbližšího knihkupectví, aby se mi vyjímala v knihovně, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

marcela8908

Zajímavé čtení pokud znáte děti s autismem a chcete pomoci jim i rodičům snad i poučné

Madluska

Ono to není vůbec špatně napsané, Kluk z kostek měl potencial. Akorát ty postavy byly jen stěží uvěřitelné (nojo, psal to recenzent pc her!) a děj byl takovou červenou knihovnou pro unavené a zdeptané rodiče... Pohádkou, kde se míchá úplně všechno - skoro vyléčený autista, psychické trauma z dětství, nevěra i odpuštění, podnikání, nezvedená dcera nakonec šťastně kotvící ve vztahu s nejlepším kamarádem, který nejspíš do 70 bude nosit konversky, a nad tím vším chápavá maminka, které se její děti z nějakého záhadného důvodu pořád vyhýbaly, ale teď ji zbožňují. Jo, a Minecraft! Už zbýval jen jednorožec a pláž zalitá svitem zapadajícího slunce... Nepochybuji o tom, že život s autismem/autistou je těžký, ale zároveň se mi nechce věřit, že stačí trocha toho porozumění a lásky a z poruchy se stane jen taková drobná každodenní nepříjemnost... I když bych to všem zúčastněným přála. Škoda, těch klišé na mě bylo víc, než jsem dokázala unést.