Kluk z kostek

Alex svou ženu Jody miluje, ale zapomněl, jak jí to dát najevo. Zbožňuje i svého autistického syna, ale ani za mák mu nerozumí. Sam je plný překvapení a svět je pro něj hádanka, kterou bez pomoci nedokáže rozluštit. Až díky hraní Minecraftu pro sebe otec se synem najdou společný prostor, v němž se začnou lépe poznávat a navzájem se chápat. Dokáže se rozpadlá rodina kousek po kousku, kostku po kostce dát znovu dohromady?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323320/kluk-z-kostek-Gky-323320.jpg 4.3233
Vydáno, Plus

A Boy Made of Blocks

Kniha Kluk z kostek

Dandy1

Knihu jsem našla díky databázi a jsem za to moc ráda. V knize se autorovi podařilo skvěle zobrazit myšlenkové pochody nejen dítěte autisty, ale i jeho rodiče. Viz. popis příchodu na hřiště... Člověk si uvědomí, jaké štěstí je jen tak jít ven s dětmi a nemuset neustále detekovat okolí a očekávat katastrofu.

adelinka

Pre mňa to bola krásna kniha, pri ktorej som si aj poplakala. Bolo mi ľúto Alexa, že nevie nájsť cestu k synovi, ale na prekvapenie sa im to podarilo cez PC hru. Ja osobne nemám skúsenosti s touto diagnózou, tiež sú tu zrejme rôzne stupne poruchy, ale napriek tomu mi bol Sam veľmi sympatický....

Alma-Nacida
31.12.2020

Já vám nevím, mám s Aspíkem osobní zkušenost a taky v práci se setkávám s dětmi s touto poruchou, a tak tady mi v knize nějaký přesah nebo účinek chybí. Vím až moc dobře, že jestli někdo takovou "poruchovou" každodennost neustojí, pak většinou otec. My mámy to většinou ustojíme hlavně proto, že už tam tak nějak nikdo další není, že jo. A když to nějaká už nevydrží, tak pak skočí pod vlak i s tím děckem, které už tou dobou není dítě. Psát o tom knihu není v případě matky čas a ani síla.
Ani se mi nechce přesně definovat, proč a čím, ale autor mě dost štval. Kdyby to šlo, dala bych dvě a půl hvězdy, nejspíš za téma.

GYROTOURBILLON
19.11.2020

Dobře napsaná kniha o autismu a jeho problémy s nim spojené. Není se čemu divit, že to rodiny občas neustojí. Dnes stačí problematika s adhd a i ji ustát je velký dar. Spousta rodičů s medikamenty (konkrétně na adhd) nesouhlasí , a bez nich se to nedá (z vl. zkušenosti) Konec konců v našem případě si léky vyžádala přímo škola. Autismus je asi ještě složitější , záleží na jeho formě.
Film s Brucem Willisem Mercury Rising poukazuje na schopnosti těchto jedinců , jejich svět, myšlenkové pochody a zranitelnost.

Sixao
18.10.2020

Téma poruchy autistického spektra mě zajímá, zde navíc ve spojení s oblíbenou hrou mého syna Minecraft. Trochu mě zklamalo, že kniha líčí, jaké problémy sám se sebou má především otec Sama, který autismem trpí. A těžko říct, zda ho tak lze považovat za hlavní postavu. Jinak výborná kniha o autistovi je Nejsem jako vy (J. Picoult) nebo Řvi potichu, brácho (I. Březinová).

mikusikl
28.07.2020

Je to další kniha, po které bych normálně asi nesáhla, nebýt knižní výzvy. A opět nelituji. Příběh rodiny s autistickým dítětem je zajímavý a nikdy by mne nenapadlo, že počítačové hry mohou být takto užitečné. Spíše jsem je brala jako zlo. Opravdu poučné. Kniha se velmi dobře četla.

Aprilek
11.07.2020

Velmi zajímavá kniha

asodomkova
25.06.2020

Nahlédnout do života člověka s autistickým spektrem bylo velmi zajímavé a za mým názorem, že to autor opravdu vykreslil si stojím.
Co se mi na knize líbilo nejvíc, byl nádherně vykreslený psychický posun postav. Co si prožívají, jak je nějaká událost dokáže posunout zase o krůček dál. Zvláště ten konec, ta hrdost přímo z řádků vyzařovala a nejen jednoho člověka to dojalo.