gargamelka gargamelka komentáře u knih

Zákaz lásky aneb v slzách Zákaz lásky aneb v slzách Julie Franková

Věřím v to, že autorce vypsání pomohlo alespoň trochu k duševní hygieně. Všude čteme: pryč od psychopatů, manipulantů, tyranů, toxických lidí a podobných. Ale daná situace nebo možná osud kormidluje nás trochu jiným směrem. Kniha stojí za přečtení-ukazuje možné jedince a jejich charaktery.

17.07.2019 4 z 5

Peří v průvanu Peří v průvanu Jarmila Pospíšilová

Nenáročná oddychovka. Co se stane během třech dnů. Dominantním prvkem je nastávající oslava, díky které se objeví některé nekalé obchody, něco se vyjasní, něco zanikne a něco nejspíš se i rozvine :)

17.07.2019 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Jedním slovem silný příběh několika generací, ty jsou mezi sebou provázány a popsány, takže známe životní cesty hlavních hrdinů. Jejich osudy jsou vykresleny velmi čtivě. Kniha je o síle, odvaze, naději, peripetiích, překážkách, nevyřčených a nevyjasněných otázkách, historii...a jednoduše stojí za přečtení

12.07.2019 5 z 5

Přežít svou smrt Přežít svou smrt Radka Zadinová

Pozoruhodný příběh sester o naději, poutu, výměně, lásce a víře v to dobré. Několik životních motivů, které je potřeba si připomínat a být pokorný.
Postava babičky je jedním z nosných prvků. Pod to, že babička je v podstatě druhá mamka se podepíši!
P.S. Hlavně nebreč

10.07.2019 5 z 5

Neplakej, vrátím se pro tebe Neplakej, vrátím se pro tebe Jaroslava Černá

První kniha od autorky, kterou jsem přečetla. Děj je velmi čtivý, knihu doporučuji. Váša žije poklidným rodinným životem, klid se mu zhroutí jako domeček z karet. O milovanou dceru příjde, jelikož je v jádru slabé povahy nezabojuje o ni. Využije pomocné ruky v podání naděje Danky. Vypadá to na happy end, ale když se Pandořina skřínka znovu otevře je to pořádná jízda, která semele na co příjde a zanechá po sobě stopy.

Každý máme minulost, která je naší součástí, dostihne nás ač chceme nebo nechceme.

07.07.2019 5 z 5

Lži Lži Táňa Keleová-Vasilková

Rodiče nás učí "Lhát se nemá", ale každý máme ve skříni nějakého kostlivce a vyrukovat s ním ven není jednoduché. V tomto příběhu má každá strana svoji třináctou komnatu jak Viola, tak Viktor. Co zažila Viola je hrozné, pochopit ji jako žena, ženu je na místě, každá se s traumatem vyrovnává jinak... ale jak se k věci postavil Viktor... Z jeho strany o počtu dětí, endoprotéz, psů, koček se prostě nezamlčuje.
Důvěra se buduje velmi tenkou nití, zničit ji je velmi snadné

03.07.2019 4 z 5

Vesničko má středisková Vesničko má středisková Zdeněk Svěrák

Kultovní film a jeho legendární hlášky, které se objevují i v této psané formě.

01.07.2019 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Druhá knížka v pořadí, kterou jsem z pera autorky přečetla, opět nezklamala. Velmi čtivý, famózně sestavený a popsaný příběh hlavní hrdniky, která chce znát co, proč a jak se stalo. Doslova jí honba polapí, ohrozí to i její okolí a potýká s jistýmy démóny... Psychyka a hlava jsou velmi nevyzpytatelné jednotky

30.06.2019 5 z 5

Spadnul z jahody Spadnul z jahody Kristína Pavelková

Jasná volba na letní opalovačku. Příběh ze života o tom, že když my ženy něco chceme a jde třeba o muže, tak si za tím jdeme... nastudujeme zaručené rady z internetu a dějou se věci

27.06.2019 4 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Musím se přiznat, že tato knížka je nejspíše první, maximálně druhá od autorky. Velmi pozitivně mne překvapila. Knížka se čte velmi dobře, příběh, který je psán životem. Kdyby nebyla doba jít spát, četla bych celou noc, jak to dopadne :)
Velmi se mi líbily pasáže s milovanou babičkou ♡. "A ještě když čas zkrátí nemoc, když se energický, veselý a pracovitý člověk změní ve vlastní stín, je to ještě nespravidlivější."
Knížku doporučuji, perfektní oddchovka.

23.06.2019 5 z 5

Víkend v Londýně Víkend v Londýně Jan Folný (p)

Moje první knížka od autora, popravdě jsem se na ni velmi těšila. Očekávání se poměrně dostavilo - do části knihy, líbil se mi styl a děj autora, poté po osudném aktu už linka pomalu uvadá.

22.06.2019 4 z 5

Unesená Unesená Klára Janečková

Příběh, který by nikdo nechtěl zažít. Poměrně poučný příběh o tom, že některým lidem věřit nelze protože, když chtějí něco uskutečnit, tam jdou přes mrtvoly a svůj záměr provedou. Knížka se čte velmi snadno. Charaktery některých postav byly pozoruhodné...
Jak únos skončí? Přečtěte si..

15.06.2019 4 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Útlá knížečka, která je velmi emotivní. Osud jedné židovské rodiny. Prolíná se dějová linka Hany a Jiřího, zároveň i systematické bádání japonské učitelky, která zároveň svým žákům zprostředkovala obraz dějin a lidských osudů. Jak se říká, že vzdálenost je relativní, zde je důkaz. Japonsko a Praha, převážně cestovatelské cíle. Je vidět, že nadšení pro věc je klíčové a přináší ovoce.

31.05.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Musím přiznat, že tato je první kniha přečtená z pera autorky ač mám již dlouho zakoupený předchozí bestseller Hana. Ostuda jsem :D Ke koupi a přečtení mě namotivovalo několik recenzí z Instagramu. Kdo přečte, neprohloupí. Knížka je v podstatě několik příběhů hlavních hrdinů, kteřé jsou navzájem propojeny v jeden konzistentní celek. Suma sumárum vztahy se šijí velmi jemnou nití, pokazit je velmi snadné.

14.05.2019 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Takový obraz dnešních konverzací. Ti, co sledují nebo viděli na Instagramu, vědí do čeho jdou.

12.05.2019 3 z 5

Mama Mama Táňa Keleová-Vasilková

Jako všechny knihy i tato je od autorky velmi čtivá, sespsána životem. Občas není na škodu si vyslechnout i názor, zkušenosti druhých, ač to není nejpříjemnější...
Matka hnízda Helga, ta která chce, aby držela rodina pospolu. Ale jak děti a jejich rodiče chtějí v danou chvíli něco jiného a přizpůsobování není cesta, objeví se zádrhele. Krásně je příběhu vidět jak generace ze sebe vychází a mají si co předat :)

21.04.2019 5 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Povídky mne vcelku bavily, přišlo mi, ale že Viewegh trochu jede na vlně Radky Třeštíkové... některé obraty, slova. Divadelní hra nic moc. Celkově nic z čeho by byl extra čtenář odvařen a skákal do stropu.

19.04.2019 3 z 5

Rande s tchyní Rande s tchyní Eva Hrašková

Příběh životem inspirovaný. O tom, že konkurovat "partnerce"-matka, žádná z nás nedokáže a ta snaha, kterou vynakládáme je ztracená příležitost a hlavně energie, když jediný správný obraz života proudí z hlavy tchýně a ne partnera. Knížka je velmi čtivá.

05.04.2019 5 z 5

Terapie sdílením vol. 2 Terapie sdílením vol. 2 Ester Geislerová

Přečteno během chvilky po vyzvednutí z knihovny. Něco jako sonda do duší uživatelů messengeru. Na jednu stranu nám internet a soc.sitě dělají dobrého sluhu, ale také nepříliš dobrého pána. Do očí bychom si to neřekli, ale na dotykáči to vydatlíme a jsme kingové....
Dost vybraných konverzací jsem již četla na Instagramu. Některé konverzace nevymyslíš..:D

30.03.2019 3 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Radmila Irrlacherová

Nenáročná oddychovka, která se dobře čte. Kus životního příběhu Věry, kde se memoruje to, že to co máme, tak toho si často nevážíme

20.03.2019 4 z 5