gargamelka gargamelka komentáře u knih

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Ač je knížka úporně kraťoučká a je doplněna o boží ilustrace, bez nich by celý příběh byl tak na 2 A4 , je v tom poselství, něco víc. Příběh vede k zamyšlení nad tím co chceme, co si přejeme...a o věku to není:)

03.12.2018 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Příběh, který je do jisté míry nepochopitelný, spíše je o tom, že kdo se s tímto nesetkal a nemá s tímto zkušenosti, těžko se vžije do pocitů hrdinky. Příběh o urputné touze po dítěti. Do jisté míry ovlivněno i tlakem společnosti, tikání biologických hodin. První hrdinka Julie, která musí mít vše nalinkované, vše ví nejlépe, jednoduše maximální perfekcionalistka každým coulem. Ale nebere na zřetel to, že poučit větru, dešti je nereálné. Co si prožije není nic dobrého, ale jde si maximálně za svou touhou. Zváží všechny pro a proti, počin vyjde, ale od začátku vše linkuje, vše má nastudované, vše podřizuje dítěti, lpí na něm, hlavně, aby nevybočovalo a nebylo „tak jiné“ . Chápu, podléháme prvnímu dojmu, spadáme do stereotypů. Ale druhá strana mince, geny nevyčůráme. Přišlo mi, že Agnes jednoduše uzurpuje, nerespektuje ji, nepřipouští diskuzi a pohled toho druhého. Vše musí být dokonalé, přímo absolutně perfektní, jako třeba to stylizované focení, kdy selekcí prošel až 9. pokus, nic ve stylu happy jak dva grepy…
Tento vztah matky a dcery není ten, kdy jsou tyto persony kamarádkami, důvěrnicemi, parťačkami a hlavně dcera nemá ve své matce oporu, nemá kde se svěřit ať se stane cokoliv! Agnes má své problémy, které nemá s kým probrat a vyřešit, tím se začíná klubko nejasností a pochybností namotávat. Někdy nám fakt pomůže jen blízkost a vyslyšení. Život je neopakovatelný tok, který nenavrátíme. Chybujeme a mýlíme se. Děláme rozhodnutí, kterých mnohdy litujeme. Julie, nejedná dle pravdy, ano milosrdnou lež všichni někdy využijeme, ale nerespektuje to, že se dítě vyvíjí a tím pádem by dokázalo klíčový problém pochopit. Z Julie prostě dítě matku neudělá a i kdyby měla své vlastní, tak by život byl v podobném neharmonickém a nepříjemném scénáři.
Knížka se čte velmi dobře, na prvotinu autorky bomba, člověk se těší na další řádky a hlavně jak to celé dopadne, najde se Agnes?

02.12.2018 5 z 5

Bláznivé pokušení Bláznivé pokušení Jana Benková

Trochu detektivní příběh, který je maličko předem jasný... Čte se dobře, fajn oddychovka:)

25.11.2018 3 z 5

Léto na vodě Léto na vodě Petra Martišková

Příběh s vůní léta.

23.11.2018

Láska je vše, co potřebuješ Láska je vše, co potřebuješ neznámý - neuveden

Knížka citátu, které jsou věnovány tématu lásky.

15.11.2018 5 z 5

Střípky Střípky Táňa Keleová-Vasilková

U této knížky poněkud déle trvá než se děj rozjede, než jsme od autorky zvyklé. Pohodové čtení, kdy dílky puzzle po peripetiích do sebe opět zapadnou. Nevím, jestli bychom se zachovaly všechny jako hlavní hrdinka.

12.11.2018 4 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Kniha je ozvláštněna o to, že před každou kapitolou jsou vtipy. Hlavní hrdinka je jako na houpačce, život nemá jako procházku růžovou zahradou. Co se týče ovlivňování pro opačného pohlaví, je nepoučitelná, možná to pramení z dětství... Ze strany matky, to také není žádná hitparáda, takže životní podpora-blízkost od partnera či rodiče není jednoduchá, spíše nulová.. Pocit blízkosti, lásky, empatie etc je prostě důležitý

06.11.2018 3 z 5

Buď silný Buď silný neznámý - neuveden

Knížka citátu, které povzbudí, uvědomíme si..
Jistě potěší jako dárek:)

04.11.2018 5 z 5

Kde spí lufťáci Kde spí lufťáci Ivanka Devátá

Úsměvnějšího ražení kniha paní Deváté, která do své knížky promítá různá životní dobrodružství, příběhy, vtipy, kamrády. Kde genius loci se odehrává v cestování, chalupaření. Nechybí manželství, rodiče, kamarádi, děti a Pepek-pan Vinklář.

Polévka knedlíčková za 700kč. Ta bude nejspíš z Leninových jater. Pobaví styl jazyka:)

04.11.2018 3 z 5

Taková ženská jako já Taková ženská jako já Uljana Donátová

Taková trhlá, nadpozemská knížka.
Věci, které čekáte jsou ve chvíli, kdy se stanou, náhlé.

03.11.2018 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Pro mne milovnici pand je knížka od Pandí královny must have. Báječně sestavená a propracovaná knížka. Břitký, satirický jazyk reflektující dobu nad některými slovními obraty se člověk pobaví. Čtenář může porovnat aktuální život a život v 50. letech. Aktuálně, kdy republika slaví je to příjemné okénko historie. Ona je vlastně knížka dvou osudů v jednom. Hlavní hrdinka se potýká s nepříjemnostmi, jako je nízké sebevědomí spojené s jejím viditelným pandím znakem... Třešnička na dortu je povedený design knížky, kdy ladí k předešlé knížce.

02.11.2018 5 z 5

Přerostlá lolitka Přerostlá lolitka Inna Rottová - Mirovská

Sedm povídek, některé jsou čtivé, zajímavé a určitě by si zasloužily širší pokračování. Jiné jsou spíš takové šedé, které se moc do paměti nevryjí.

26.10.2018 3 z 5

Devadesát dnů za železnou oponou Devadesát dnů za železnou oponou Gabriel García Márquez

Díky knize se dozvíme jak na autora země působily, jeho postřehy jsou pozorohudné-např. viz. punčochy. Zaujal mě vtípek s hodinkami

24.10.2018 4 z 5

V dobrom aj v zlom V dobrom aj v zlom Gabrielle Bernátová

Odpočinkový příběh, možná až maličko předimenzovaný z hlediska postavy bratra. Knížka o tom, že příbuzné si nevybíráme a vše zlé je pro něco dobré. Věřit je potřeba a pokud nalezneme svůj dílek puzzle, tak je úspěch zaručen. Takovým životem promixovaný do jisté míry idylický příběh...
"Ženy jsou od přírody silnější. Muži nás brání vlastním tělem a mužností a my jsme jejich srdcem a duší. Každá žena potřebuj, aby ji chlap, který stojí po jejím boku, miloval a hlavně chránil. Základem je druhému dopřát pocit, že je důležitý. Když si přestane myslet, že pro tebe natolik důležitá, abys říkal podstatné věci, je konec. Důvěru si musíš zasloužit a lásku vybojovat, protože lehce získané věci ztrácejí na významu, už jen tím, že si myslíme, že nám patří. To, že se někomu oddáme a bude nám patřit, ještě neznamená, že nedokáže odejít."

Moc se mi líbila postava laskavé, životem políbené babičky přes chodbu, která v druhých "vidí pravou stranu člověka". Takovou paní mít na blízku by si přálo mnoho lidí:) Zajímavé bude pokračování.

21.10.2018 4 z 5

Kraťoučká, ematická, emočně nabytá, uvědomující, vynikající knížka. O tom, že prarodiče máme jen jedny. Jsou to ty osoby, ve kterých máme spojence, máme spolu tajemství, poradí, rozmazlují nás, nedají na nás dopustit a umí krásně vyprávět. Jak název sám napovídá, je to i o tom, že jednou naši báječní rádci nebudou... Vztahovou část doplňuje mozek-vymakaný počítač, který je tajuplný a postupně se nám všem unavuje

16.10.2018 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Kniha je velmi čtivá, po pár stránkách člověk lační po dalších a dalších písmenkách a hlavně jak se celý děj vyvine. Kniha o tom, že je potřeba bojovat, nevzdávat se a věřit v lepší budoucnost. Také o tom, že někteří spoluobčané jsou bezpáteřní maniaci, neematičtí ošípanci kteří, když mají moc a o něco usilují, tak si za tím jdou hlava nehlava a nebojí se absolutně ničeho

15.10.2018 5 z 5

Velké holky nepláčou Velké holky nepláčou Ivana Ivančáková

Reálný a hlavně poučný příběh, který poukazuje na to, že my holky jsme někdy fakt trubky a ženeme se za svými sny hlava nehlava, necháme se napálit, ač toto téma je známé... Důvěřuj, ale prověřuj, to sedí

10.10.2018 4 z 5

Kouzlo všednosti Kouzlo všednosti Táňa Keleová-Vasilková

Trefný název knihy. Občas všichni padáme do stereotypu, všednosti, šedi. Příběh oblíznutý životem. O manželství, kde se vytratí omýlený základ všeho - komunikace, ale sny jsou sny

01.10.2018 5 z 5

Manželské okovy Manželské okovy Klára Janečková

První kniha od autorky. Příběh do jisté míry inspirovaný životem, napínavý, nepředvídatelný, nevyzpitatelný, mafiánský

29.09.2018 5 z 5

Haló, tady tvoje láska! Haló, tady tvoje láska! Jana Benková

Ze začátku se jevil příběh extraprvoplánově, Floutek a “Popelka”, sežerou se v práci? Postupně se děj rozvíjí a není vůbec špatný. Pokud je inspirován ze života, tak to je bájo:) Během četby jsem si kladla otázku jestli Ben bude tím otravou, který znepříjemňuje život, taková mini detektivní zápletka. Aspoň to nebylo extra nuda

27.09.2018 3 z 5