gargamelka

Přečtené 307Julinčina pekárna
? - únor 2021
Julinčina pekárna 2021, Táňa Keleová-Vasilková

Knížky Táňi nikdy nezklamou. Příběh s jakousi životní zradou ze strany otce, ale také jakousi náhodou, odhodláním. Sice Klára nenajde partnera, ale najde jiný kousek sebe a vydá se do Francie.


Spolu
? - únor 2021
Spolu 2021, Petr Casanova

Tento žánr knížek čtu zásadne s obyčejnou tužkou po ruce, abych si mohla kroužkovat čísla stránek nebo dělat nenápadné značky k pasážím. Petrova knížka by musela být označena celkově pomocí obyčejné tužky. Podporující kniha, plná pravdy, sice nic závratného, ale přeci uhodilo kladívko na hlavičku. Jakási Bible ponechání si sebe samého.


Smysluplné vztahy - Klíč ke svobodě
? - leden 2021
Smysluplné vztahy - Klíč ke svobodě 2018, Michal Bartoš


Nenasytná
? - leden 2021
Nenasytná 2018, Jana Javorská

Knižní jednohubka. Příběh Ivety, která je se dostane do stavu nenasytnosti.


Gigolo
? - leden 2021
Gigolo 2020, Dominik Král

Co si budeme namlouvat, zaujme nás název knihy. Lačníme po něčem co by nás zaujalo, rozvláčnilo, nabýdlo nám nějaké typy a triky. A ono... Styl knihy se podobá Lucii Hřísné a jejímu Tajnému životu. Zajímavý je pohled muže na nás ženy. Na druhou stranu to je Dominikova profese... Výhra je, když můžeme být sami sebou, nespoutané, dravé, ale i něžně. Najít puzzličku to už je horší.


Věci, na které nastal čas
? - prosinec 2020
Věci, na které nastal čas 2020, Petra Soukupová

Knížka, která nesedne každému. Jednoduchá pro mnohé až obyčejné či nudné téma. O to více bez příkaz a ze života. Hlavní motiv - vztah Alice a Richarda v průběhu sedmnáctiletého vztahu. V podstatě sledujeme okem diváka životy protagonistů. Seznámíme se s tím jak vztah vzniká, vyvíjí, rodičovství a povinnosti, vyskytují se problémy, pomalý přechod do stereotypu a šedi, bum bác lanko není našponované a přetrhává se. Jak dál? Kdo za to může? Je dostatečná péče o vztah? Přečtením knížky se vyvrbí témata, která ve společnosti rezonují často, ale je potřeba opakovat a poučovat se. Protože v něčem se vidíme asi všichni.


Všechno nejlepší, Anno
? - prosinec 2020
Všechno nejlepší, Anno 2020, Petra Jirglová

Skvělá knížka, čtecí lahůdka. O holce, která má vše, co potřebuje, věci fungují a najednou střih a změna. Domeček se pochroumá. Jak se s tím vyrovnat? Kdo pomůže? Kde lze excelovat? Jak se zvednout?


30 dní touhy
? - prosinec 2020
30 dní touhy 2020, Christine D’Abo

Odpočinková knížka, když chce člověk vypnout a potěšit duši rovná se ideál. Příběh protkán směsicí toho optimistického, vášnivého, ale i vztahového, hledajícího cestičky k druhému. Vztahem a škádlením Allysy a Harrisnoa by asi nepohrdla žádná z nás :)


Mrcha jemně uzená
? - prosinec 2020
Mrcha jemně uzená 2020, Hana Švejnohová

Životní příběh Heleny. Zajímavé, plné vzpomínek, eskapád, požitků, ale i temnějších chvilek. Rozum a srdce nejsou moc propojené nádoby. Huberta bych hnala za kupovaný čaj z láhve k snídani. To mu "nestačí" ten z pytlíku?


Štěstí
? - prosinec 2020
Štěstí 2020, Jana Benková

Autorka nezklamala. Linka vztahová, sourozenecká, lehce detektivní a pracovní. Promícháno do koktejlu, který pohladí po duši, dodá naději. "Co vzniká složitě a těžce, je potom tím úspěšnější."


Vesnická holka
? - listopad 2020
Vesnická holka 2020, Kateřina Holubová

Odpočinková knížka ze života. Čte se sama.


Café Groll
? - listopad 2020
Café Groll 2016, Jan Štifter

Kniha z doby, kdy nejstarší řemeslo bylo na vrcholu - atmosféra, jakési intriky, otázka jak udržet byznys a přilákat kunčafty. Závěr překvapivý.


Rodinné klbko
? - listopad 2020
Rodinné klbko 2019, Táňa Keleová-Vasilková

To jsem potřebovala, klid, káva s punčem a knížka. Táňa nezklamala. Normální příběh ze života, který si na nic nehraje a dokáže mít v sobě i naději.


Anna chce skočit
? - říjen 2020
Anna chce skočit 2007, Lucie Lomová

Komiksová jednohubka. O naději, historii, náhodném setkání a dobrém člověku.


Dlouhá trať
? - říjen 2020
Dlouhá trať 2020, Viktorie Hanišová

Nové území autorky. Povídky, které nemají lehké téma. Také o tom, že každý něco řešíme.


Matkou na půl úvazku
? - říjen 2020
Matkou na půl úvazku 2008, Věra Řeháčková

Velmi silný příběh, který nejde jen tak zapomenout. Nosné téma mateřství a kariéra. Jakýsi mamon... vztahové peripetie, lehké nadpřirozeno... a jak to celé dopadne...


Hasiči
? - září 2020
Hasiči 2019, Roman Kutálek

Díky knize mámě možnost nahlédnou pod pokličku této zodpovědné, nároční jak psychicky, tak fyzicky náročné práce. Četbou poznáme jak probíhá adaptace, jaké jsou "oddíly", režim, nástrahy, postřehy aj. Jsou to srdcaři... Zaslouží si respekt a obdiv.


Sir Nicholas Winton mezi námi
? - září 2020
Sir Nicholas Winton mezi námi 2013, Matej Mináč

Kniha útlá rozsahem, naopak silná v podobě příběhu a odvahy. Taktéž lidskosti, empatie, moudrosti, laskavosti, odhodlanosti a pokory. Krásný vztah s manželkou.


Bokovka
? - září 2020
Bokovka 2020, Barbora Vajsejtlová

Čtivá knížka, kdy název předurčuje o čem bude. A taky, že ano. Líbil se mi příběh v podání obou aktérů. Přečteme si jak se vztah vyvíjí a co se sebou přináší..


Srdcem proti rozumu
? - září 2020
Srdcem proti rozumu 2012, Tomáš Kristl

Odpočinková a na jednu stranu nenáročná kniha. Z druhého hlediska spletitá a vážnějí kniha týkající se vztahů, jak po stránce příjemné, tak nepříjemné - nevěry, rozpady vztahu a jejich dopadu. Líbily se mi pohledy obou zúčastněných, poté názory okolí a zkušenosti jiných. Kdo nezažil, neví, rozhodně záleží na situaci a na všech zúčastněných... Je o čem přemýšlet.


Neutečeš
? - září 2020
Neutečeš 2020, Dominika Hájková

Babičky kouzelné a energické to osoby, které nám dokáží/dokázaly pomoci. Když máme ten luxus a zbude nám něco po nich (krom nezapomenutelných vzpomínek)-jako zde Alici, domeček babičky, kde trávila prázdniny, tak to prostředí nám dokáže pomoci.


Dneska půjdu spát až zítra
? - září 2020
Dneska půjdu spát až zítra 2020, Markéta Plechšmídová

Příběh, který by nikdo nechtěl zažít. Začíná sny a touhami, najednou střih a úplně jiný svět, jiná pravidla, zvláštní lidé.. Jakási lidskost a své "já" dostává na zadek, díky nové životní etapě. A jak z toho? Kdo pomůže? Ve výsledku se člověk může spolehnout a věřit jen sobě, pár nejbližším... Tato zkušenost bude člověkem nasáklá a bude jím rezonovat celoživotně...


Šarlatán
? - září 2020
Šarlatán 2020, Josef Klíma

Kniha je napsána velmi čtivě. Doporučuji jak knihu, tak zhlédnutí filmu :)


Zuzanin dech
? - září 2020
Zuzanin dech 2020, J. Katalpa (pseudonym)

Silný příběh, plný odvážlivosti, jakési urputnosti, odhodlání, odrazu dějin, které se vepsaly do života jedné rodiny. Skvělý jazyk a děj...čte se jedna báseň. Pří četbě jsem si připadala jako by mi vyprávěla babička - podrobnosti, co cítili, jak se žilo, jak to chodilo. Opravdu perfektní literární požitek.


Sexonline #1: Mamánci a jiná individua
? - září 2020
Sexonline #1: Mamánci a jiná individua 2020, Anela Vlk

Autorka otiskuje dnešní dobu a její zkušenosti. Na jednu stranu smutné na tu druhou úsměvné... Bohužel pro nás ženy, málo mužů co jsou gentelmani, férový etc... Jednoduše, tech co si ženy váží, mají ji jako rovnocennou puzzličku.


Přišla třetí blondýna
? - srpen 2020
Přišla třetí blondýna 2020, Alena Jakoubková

Oddychová knížka s vyšetřovací záminkou.


...a naposled konvalinky
? - srpen 2020
...a naposled konvalinky 2020, Jarmila Pospíšilová

Nádherná knížka plná lidskosti, empatie, lásky, otisk historie, životních osudů rodiny.... Velmi se mi líbilo vyprávění Magdy - její nadhled, životní moudrost. Přesně takovou osobu možnost mít ve svém životě je výhra! #vztah bez lásky, založený na rozumu nebo jen pocitu povinnosti, nemá cenu. Když jdeš do takového vztahu, je to zrada lásky jako takové.


Co když hráblo jim
? - srpen 2020
Co když hráblo jim 2020, Mária Blšáková


Bezpečně nešťastní
? - srpen 2020
Bezpečně nešťastní 2020, Petra Baštanová

Soubor příběhů z per jednotlivých žen, které popisují, ukazují a seznamují nás se seznamováním a také dobou. Tinderová rande, která mají jednosměrnou jízdenku s jasně definovanou konečnou destinací. Na jednu stranu zpověď žen, ale také smutný obraz doby a myšlenkových pochodů společnosti. Je reálné, možné se vůbec seznámit a mít normálního partnera? Otázky, samé otázky. Je Ti 25+ a nemáš partnera a hlavně děti, ujel ti vlak..jakýsi diktát okolí a společnosti, opovržení. Během a po přečtení knihy je nad čím přemýšlet...


Šalina do stanice touha
? - srpen 2020
Šalina do stanice touha 2020, Iva Hadj Moussa

Kniha má spád, člověk lační po dalších stránkách a hlavně jak to vyvrbí. Vtip, ale i nadhled, zápletka a taky to dnešní pozlátko Instagramu, dokonalosti a jakési vypočítavosti, být jako Růžena z prasečáku...


Svedu to na tebe
? - srpen 2020
Svedu to na tebe 2020, Lucie Šilhová

Životem nasáklá knížka, plná zážitků, někdy úsměvné a pravdivé jindy nepříliš dobré. Nejedná se o příběh, ale spíše o fejetony.


Iluze
? - červenec 2020
Iluze 2020, Barbara Nesvadbová


Soběstačný
? - červenec 2020
Soběstačný 2020, Zuzana Dostálová

Perfektní kniha, literární zážitek, absolutní čtenářská lahoda. Knihou je protkána soběstačnost, emoce, nelehká témata, vztahy. Ten, kdo knihu přečetl, už snad nebude nahlížet/přehlížet prodavače. Zabije někoho trocha lidskosti? Když máš možnost, tak dej. Štěpánův děda je stejně knižní formát :)


Prokleté oči
? - červenec 2020
Prokleté oči 2020, Kateřina Maruchničová

Velmi čtivá jednohubka, klidně by mohla být o něco delší. Natáliina dějová linka není jednoduchá. Překvapilo mne jak je Natálie charakterizována jako umící poděkovat, slušná, vychovaná, skromná etc. V poslední době mi přijdou takovéto charaktery brány od mnohých ve společnosti jako něco špatného, méněcenného, patřícího někam do pryč... Zakomponování energie je neotřelé, dodávající šmrnc.


Bermudský trojuholník
? - červenec 2020
Bermudský trojuholník 2019, Silvia Antalíková

Zajímavý název knihy, téma neustále aktuální. Vztahy, milenci, partnerství, manželství, ženy a muži. Co mi v knize chybělo byla strana manželky. Avšak každý vztah, člověk, život nám něco dává, ale také bere. Jak píše předchozí hodnotitelka, část pomst právoplatných žen je minimálně úsměvná.


An(n)a.
? - červenec 2020
An(n)a. 2019, Sára Báchorová

Přečtena během dne. Během četby se ve mne vystřídal koktejl pocitů, myšlenek. Kniha nutí číst dál a dál o nelehkém a těžkém tématu, který je kolem nás. Ač už jako diktát módy, zmíněk doktorů či našich blízkých a přátel. To dokáže udělat v hlavách paseku.... ale stojí to za to se huntovat a být hubená jen, aby nás měl někdo raději? Otázky, samé otázky. Slova se do nás zařezávají...


Holky to někdy nemaj lehký
? - červenec 2020
Holky to někdy nemaj lehký 2019, Klára Mandausová

V knížce jsou propojeny zpovědi žen, které nejsou brnkačka s honocením a pohledem odborníka. Při četbě osudů žen mne občas přepadly myšlenky co (asi) dělám špatně, proč todle a tamto... takže jsem se cítila pod psa. Je možné, že v něčem nás posune, zamyslíme se. Dále je kniha doplněna o rozhovory s panem Honzákem.


Navždy a napořád
? - červenec 2020
Navždy a napořád 2019, William Lion Phelps

Jak láká anotace-spousta citátů, které by si zasloužily, aby se nám vryly do paměti, byly mottem, inspirací... Téma lásky, která je v našem životě nezanedbatelná. Při čtení je člověk naladěn optimisticky, rochnící se v představě až souhře, rozvinou se další...ale ta realita...


Pravda o zázracích
? - červenec 2020
Pravda o zázracích 2020, . Atticus (pseudonym)

Kdo by to řekl, že knížka která je populární hlavně díky Instagramu, dokáže rozvíjet naše myšlenky. Objevují se v ní témata, citáty, střípky pokory, partnerství, osobního prostoru či moudra, která se nám mohou vepsat pod kůži, rozevřít oči nebo naopak posunout tím správným směrem. Každý si v ní najde kousek sebe...


Život v pozlátku
? - červenec 2020
Život v pozlátku 2020, Marie Formáčková

Nehorázně čtivá knížka, která je jistě pro autorku i jakási psychohygiena. Kniha ukazuje divoká 90. léta, životní linku-peripetie, vztahy, úspěchy atd. Ilony. Formát knihy, stylistika mi připomínala knihu Ivana Jonáka. Ale to mi vůbec nevadilo. Doporučuji:)


1 ...