gargamelka gargamelka komentáře u knih

Dokud jsi tady Dokud jsi tady Eva Hrašková

Příběh velmi čtivý, ze života. O vztazích, peripetiích,pracovním prostředí, zdraví a hlavně naději na lepší zítřky :) Krásně je popsán vztah s milovanou babičkou. Babičky jsou ty kouzelné osoby, které jsou občas “nesnesitelné”, ale nejde je nemilovat! Rády přes obtíže upečou boží koláče po kterých se prostě stýská a sbíhají sliny. Umí vyslechnout a poradit, což bude způsobeno prostě “jen” jejich přítomností, která je mocná a jednou žalostně chybí. Jak je popsáno na str.151-každá stařenka má boží klid v duši a o nás se s nikým nedělí.

23.09.2018 5 z 5

Deník pražského studenta Deník pražského studenta Pavel Kos

Humorná kniha ve které se uvidí všichni ti, co mají zkušenosti s výškou

22.09.2018 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

První setkání s knihou- díky její obálce. Ta má dle mého názoru zdařilý a hlavně onen hravý, veselý design. Při bližším ohledání má přebal jistý odkaz na hlavní motivy z knihy:) Skvělé je promítnutí moravského dialektu, humoru a lokality do knihy.
Ti, co Radku sledují na FB či Instagramu vědí, že autobiografické je téma nefunkčního kotle a vztahu s mámou a tátou. Líbí se mi autorčina dlouhá souvětí se širší slovní zásobou (je vidět respekt k češtině a ne jen komunikace formou zkratek a formou emoji, do kterých chtě nechtě upadáme), kdy děj není plytký a chtivě se čte.
Kniha o životě, emocích, vztazích, odchodu, mouder.. Chvílemi se bavíte a pak najednou přijde něco méně optimistického... Díky ději se setkáme s pozlátkem soc. sítí, se Šmejdy a také o tom jak má babička zakramařený kredenc vánočními dárky, které doposud nevyndala, ale jsou její, tak si s nimi může dělat co chce, žejo. V knize se tak nějak pozname a nebo naše okolí. A taky že domov máme jen jeden

"Když máš něco fakt rád, musíš to umět pustit".
"Bav se s volem o sobotě, když jdeš v pátek na porážku."
"Lásku, kterou nechceme, si vezme někdo jiný."

...a buďme veselí :)

16.09.2018 5 z 5

Hon na motýly Hon na motýly Jiří Hanibal

Kniha o tom, že každý má nějaké sny, touhy a přání. Také o tom, že se někdy daří a někdy padají rány pod pás

14.09.2018 5 z 5

Příběh Berlín Příběh Berlín Veronika Jonášová

Taková ta povinná knížka pro Berlínomily :) Díky tomu, že reportér Martin Jonáš zná Berlín a přilehlé okolí téměř jako své boty, dozvíme se mnohé. Mentalita lidí, drby, uličky, kavárny, červené lucerničky, politika.. Tipy na zajímavá, známá a méně známá místa. Kniha je doplněna o fotky

14.09.2018 4 z 5

Chuť na lásku Chuť na lásku Zdenka Procházková

Po knize jsem sáhla, jelikož mám v oblibě paní Procházkovou. Styl psaní a jazyk je skvělý, jako by mi vyprávěla babička.

26.08.2018 5 z 5

Sex a třetí říše Sex a třetí říše Zbyněk Válka

Zajímavý název knihy, který povedeně láká čtenáře, ale zase takové pikanterie se nedozvíme. Prostor je také věnován některým ženám, mužům a jejich stykům..základní životopis. Čte se snadno, doplněna o fotky, spíš oddychovka

26.08.2018 4 z 5

Dvanáct šancí na nevěru Dvanáct šancí na nevěru Libor Hörbe

Vybrala jsem si knihu dle anotace a její lokace Libochovic. Propletenec kamarádů a zároveň sousedů. Jak by si mohli zpestřit svůj život okolo padesátky? Prohodí si postupně své manželky. Něco se provalí, změní, zlomí, ale nic nebude jako bylo dřív. Kniha se čte dobře:)

26.08.2018 4 z 5

Milostné léto Milostné léto Ivan Klíma

Co dokáže jedno setkání. Jak se změní badatel, kterým je práce vším. Dopad na rodinu a jeho sny... Vykreslena postava ženy, která využívá, vláčí Davida.

10.08.2018 4 z 5

Dvanáct let po Hitlerově boku Dvanáct let po Hitlerově boku Christa Schröder

Kniha je napsána čtivou formou. Pohled sekretářk, která promítá do vyprávění své pocity, postoje, názory

07.08.2018 5 z 5

Neodcházej Neodcházej Katarína Gillerová

Příjemná kniha. Velmi vydařená prokreslenost postav, skvěle namixovaná minulost/přítomnost v ději.

02.08.2018 5 z 5

Dúhový most Dúhový most Táňa Keleová-Vasilková

Kniha o tom, jak v lečím případě přicházíme na to, co je v životě nejpodstatnější a honit se za některými věcmi je zbytečné. Když to máme tak si toho nevážíme.

29.07.2018 5 z 5

Pozlátko Pozlátko Táňa Keleová-Vasilková

Kniha o tom, jak jsme každý jiný, máme jiné zájmy, touhy, cíle, každý se chová jinak a do jisté míry se i využíváme (jako třeba hlavní hrdinka, ale to už je teda...) a časem se pozměníme-uvědomíme důležité hodnoty, které bereme jako samozřejmé a co máme toho si nevážíme...

25.07.2018 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Zápisníková kniha,díky které můžeme nahlédnout do jednotlivých vnitřních příběhů spoluléčících. Každý má jiný spouštěč demona...taková sociologická sonda do duší ovlivněných alkoholem.

22.07.2018 5 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Letní oddychovka na vyčištění hlavy a na nastavní se do optimistické, nezávazné pohody. S předešlými se tolik nesrovná, ale ujde

04.07.2018 4 z 5

Slova tesaná do mramoru Slova tesaná do mramoru Lucius Annaeus Seneca

Skvělá knížka, která je plná pravdy

26.06.2018 5 z 5

Gamblerova žena Gamblerova žena Ružena Scherhauferová

Přīběh, který je inspirovaný životem. Jak název napovīdá jedná se o hazard. Je zaznamenána sychologe postavy, která se s postupem času mění, bohužel k horšímu, agresivita, rozprodej majetu a jak chování - gamblerská vášen má vliv i na ostatní. Nekončī happyendem

25.06.2018 5 z 5

Lovec v pasti Lovec v pasti Sofie Králová

Nenáročná, oddychová a hlavně zajímavá knížka. O tajemství, charakteru a životě :)

18.06.2018 5 z 5

Jsi jako slunce Jsi jako slunce Táňa Keleová-Vasilková

Nepříliš optimistický příběh, ač do jisté míry bohužel ze života. Nikdo to nejsme na vždy, ale kniha se snaží i do jisté míry pomoci-zamyslet se nad životem

12.05.2018 4 z 5

Mluvit o ex… není dobré pro sex Mluvit o ex… není dobré pro sex Alena Jakoubková

Příjemná oddychovka pro duševní hygienu. Kniha o tom jak se někteří do jisté míry mění a přitom nemění :) A ty zakomponované pokrmy...to se sbíhají sliny :)

12.05.2018 4 z 5