Chuť na lásku

Chuť na lásku https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68416/chut-na-lasku.jpg 4 24 12

Příběh nekonvenční spisovatelky, která vzpomíná na své lásky, s nimiž se v životě setkala, na to, jak jsou chuti lásky a sexu rozdílné podobně jako ty kulinářské na talířích. Existují přece vegetariáni, lidé, kteří nejedí vnitřnosti, nebo ryby, nebo zvěřinu. A stejně tak jsou záliby v lásce velice různorodé. Na rozdíl od chutí na jídlo se s chutěmi v lásce málokdo svěřuje a v této knížce, inspirované skutečnými zážitky, se mluví o všech možných způsobech, jak lidé svou lásku a sex prožívají, bez obalu, přímo. Podle Rilka, který na úvod svých eroticko-pornografických básní říká: chci mluvit tak, jak se mi mluvit chce, ne jako žáček někde u tabule, chci říkat nebe, peklo, jak chce vůle I v této knížce se mluví o nebi a peklu v lásce otevřeně, tak jak je v životě prožíváme, jak nám je život dává i bere.... celý text

Ála1968
13.11.2022 3 z 5

Knihu jsem přečetla,ale čekala jsem něco lepšího.

jaroiva
25.06.2019 4 z 5

Oproti očekávání, které jsem měla nízké kvůli zdejšímu nižšímu hodnocení, mi knížka přišla zábavná a svěží. Předpokládám, že si od autorky přečtu i něco dalšího.
Autobiografické prvky budou spíš teoretické, ale bavila jsem se a o tom to je.

gargamelka
26.08.2018 5 z 5

Po knize jsem sáhla, jelikož mám v oblibě paní Procházkovou. Styl psaní a jazyk je skvělý, jako by mi vyprávěla babička.

Marcik7
09.01.2018

Knížka malá , ale nabušená :) a to doslova. moc se mi líbila, byla distingovaná stejně jako její autorka, kterou obdivuji pro její půvab a eleganci do vysokého věku. Doporučuji !

cérka
20.02.2017 5 z 5

K přečtení knihy mě inspiroval vysoký počet rezervací v knihovně a tak jsem si řekla: "proč ne, zkusíš, maximálně odložíš". Ano odložila jsem, ale až po přečtení poslední stránky. Přečetla jsem najednou, za jeden jediný den a úžasně jsem si to užila. Smekám před paní Procházkovou, velice slušnou a kultivovanou formou hovoří/vzpomíná na svůj (nejen) intimní život, přátele, rodinu. Doporučuji !

pagac17
07.02.2017

Chuť na lásku, obsah románu odpovídá autorčiným záměrům, je to převážně eroticky zaměřený román, autorka se v něm prezentuje jako erektomanka. Předpokládám, že fabuluje i neskutečné. Jinak je to již plodná spisovatelka, herečka, znalkyně několika jazyků, procestovala snad celý svět. Klobouk pře ní smekám.

kuky921
05.10.2016 1 z 5

Absolutně zbytečná kniha, ztráta času. Viděla jsem autorku v pořadku v TV, připadala mi zábavná, ale kniha je nuda, nuda a nuda.

tereza2864
26.09.2016

Zdravím, měla bych zájem si knihu přečíst, bohužel již není k dostání. Ráda ji odkoupím, pokud by ji chtěl někdo prodat.

Elisabeth9
24.03.2016 5 z 5

Hezká odpočinková kniha, přečteno za pár dní. Překvapila mě velmi příjemně svou otevřeností o sexu a přitažlivosti. Nenásilná forma vyprávění spisovatelky o důležitosti a uvědomnění si ve svém životě, jakou pozici a vliv na nás právě sex může mít.

Blanka78
21.07.2015

pěkně čtené

hanča34
30.09.2014 2 z 5

zvláštní kniha, celkem mi nic nedala, nečtěte, nebude vám to chybět

Dixinka
03.06.2012

Nahlédnutí do cizích ložnic klíčovou dírkou. kdo se nechce dívat, ať raději knihu nečte. Zajímavá, kniha, ale myslím, že si ji stačí přečíst jen jednou.