gargamelka gargamelka komentáře u knih

Babinec Babinec Karin Krausová

Nenáročná kniha, která ale překvapí ve své humornosti. Nad čím se čtenář díky četbě knihy nejspíš zamyslí: Lidi nepotkáváme v životě náhodou. Zpravidla se jedná o trest, trest nebo dar. Za svoji duševní svěžest můžu poděkovat především sobě. Život je čekání na to, kdy se naše sny přemění ve skutečnost, a když nemáme sny, nemáme na co čekat. Snít je třeba do zásoby.
Čas letěl jako ruská trojka. Tak to mě rozsekalo :D :D

24.08.2017 4 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Skvělá knížka! Plná humoru, zábavných situací, nadhledu a grácie.

19.08.2017 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Brilantní dílo, které má přesah do součastnosti.

19.08.2017 5 z 5

Pravdomluvní sedmilháři Pravdomluvní sedmilháři Sofie Králová

Nenáročná kniha, která by mohla být ještě tenčí, kdyby neměla tak velké odskoky mezi jednotlivými odstavci. Ale na druhou stranu se díky tomu čte velmi rychle, přehledně a snadno.
Věta z knihy: Touha neznamená,že to udělám, touha od skutku je hodně daleko.

07.08.2017 4 z 5

Vesmír je ženatý Vesmír je ženatý Karin Krausová

Nenáročná oddychovka s dvojsmysly, která pobaví :)

07.08.2017 4 z 5

Láska k nakousnutí Láska k nakousnutí Alexander Stainforth (p)

Skvělá letní oddychovka, plná zábavy, vtipných situacích, náhod a propletenců. Povzbudí když je clověku pod psa:)

29.07.2017 5 z 5

Pravidlo průšvihu Pravidlo průšvihu Petra Vernerová

Přečteno během opalování. Kniha se čte jednoduše, nenáročně. Prostě oddychovka.

20.07.2017 3 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Fajn kniha do letních měsíců. Léto je časem slunce,cestování, hříchů a experimentů jak v jídle, tak ve vztazích a tato kniha naladí čtenáře na optimistickou notu, co se může během výletů přihodit (v tomto případě dovolenky partičky kamarádů, ve vinařském regionu). Dále je to také o tom, že protiklady se přitahují a vábí se navzájem... Ano, jsou tam nepřesnosti, ale dají se tolerovat. Díky epilogům se dějové linky uzavírají.

06.07.2017 5 z 5

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Sice jsem si k čtení knížky neuvařila mátový čaj, ale kniha je neskutečně empatická a pohladí po duši! Díky ní si uvědomí/připomene čtenář nejdůležitější hodoty života. Celou dobu drží pohromadě neskutečně laskavá, vstřícná a spravedlivá babičká. Děj probíhá ve dvou dnech na Vánoce s mnoha tajemstvími a vzpomínkami. Doporučuji

30.06.2017 5 z 5

Zn. blondýna hledá Zn. blondýna hledá Blanka Svobodová

Příběh o tom co se stane během jednoho jediného dne díky zaregistrování se na seznamku. Inspirace z dnešního světa, máme možnosti seznamek od Tinderu počínaje po ...x.. konče. Někteří lidé najdou tu pravou osobu, ale v knize je zmíňka i o těch, co hledají na netu něco jiného ... Nenáročná oddychovka na vyčištění hlavy, čte se rychle

19.06.2017 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Rozhodně neotřelý koncept knihy, konce,prostředku a začátku. Co je šik je přebal knihy. Kniha je napsána hezky,pečilivě,detailně celkově propracovaně. Hlavní části knihy na sebe navazují. Vztahová sféra je dominantní a je okořeněná onou detektivní zápletkou, zase takové drámo to neni..Další co je boží je psychologická propracovanost osob,co si myslí, jak to vidí, co chtějí,co očekávají a jejich sepjetí konvencemi. Při čtení knihy získává čtenář nepatrné náznaky co se asi stane,k čemu dojde. Další co stojí za zmíňku jsou dlouhá souvětí-rozhodně neobvyklá hra s čárkami,která baví a mozek pracuje:)

19.06.2017 5 z 5

Bůh v renaultu Bůh v renaultu Michal Viewegh

Kniha 12cti povídek s autobiografickými prvky. Některé povídky jsou brilantní, některé méně. Čteme o reakci na společnost, vidíme tvář všednodennosti (karamboly na silnici, předvádění se, potřeba mobilu aj.). Dále se dozvíme o určitých zdravotních problémech, vztazích.. Co určitě zaujme je grafika!

22.05.2017 4 z 5

Okénko do snů Okénko do snů Táňa Keleová-Vasilková

Povedená knížka, která vypovídá o touze Hany, vymanit se ze života z vesnice, kde si všichni vidí takřka do hrnce, žijící pouze s mámou a babičkou. V průběhu děje se dozvídáme co si jednotlivé generace žen prožily. Miluje město, touží po životě v bavlnce s vysněným zaopatřeným mužem. První láska se starším bohémem Leem, který je nespolehlivý. Alespoň díky němu získá kamarádku. Další partie je Patrik, ženatý, atraktivní mladý muž, který ji zatají, že je ženatý. Hana nic netuší, užívá si krásných chvil. Nastává kolotoč peripetií. Díky nepříjemnostem přichází na to,že milující osoba je blíže či přehlížena než si myslí(me) nebo si to neuvědomujeme. knížka je rozdělena do několika kapitol, děj se odehrává v průběhu necelých dvou let. Jednotlivé pocity jsou popsány detailně. Knížka se bude mnohým líbit pro svou inspiraci ze života;)

18.04.2017 5 z 5

Vůně života Vůně života Táňa Keleová-Vasilková

Knížka, která je propojena osudy jednotlivých hrdinek. V průběhu děje se jejich příběhy -kamarádství propletou. Každá má své touhy a sny. Jedna touží po dítěti, je vynikající kuchařkou, většinou její muž nemá pochopení pro její harmonogram (nepravidelná pracovní doba) a do jejího osudu přibude postava fotografa díky kterému pochopí, že vždy dělala ústupky a manželovi se podřizovala... Hrdinka Alice toužící po práci ve vysněné Barceloně, sen se plní, ale nepočítá s rozpadem vztahu o kterém si myslela, že je jen přestupní stanicí do zahraničí a s dítětem, které by jedna chtěla a pro druhou je komplikací.
Knížka se čte pohodově, nenáročná oddychovka :)

16.04.2017 5 z 5

Je mi třicet a jsem single Je mi třicet a jsem single Ilona Kleníková

Knížka krátkých fejetonů ze života single. Popisuje strasti (možná i pozitiva?) singl, do jisté míry s nadhledem a humorem. Nenáročná jednohubka

16.04.2017 3 z 5

Máš cos chtěl, miláčku! Máš cos chtěl, miláčku! Jana Benková

Příběh opravdu odpovídá názvu knihy. Lina doposud žijící poklidným manželstvím se synem a psem. Hned počátku se dozvíme o nevěře. Začne jednat, odstěhuje se a je rozvod. Musí se také potýkat s peripetiemi jako je hledání nové práce. Má ale skvělé kamarádky, které jí pomohou. V novém zaměstnání se seznámí s přítem, kterého ale bojkotuje její syn. Poté se někdo vloupe do jejich nového bytu (za tím má nejspíše prsty její bývalý manžel), který o ni opět stojí, jelikož chce povýšit svůj byznys vstupem do politiky. A jak to bývá, lépe vypadá spořádaná rodinka, než rozvedený chlapík s mnoha kočičkami na krku, prahnoucí dostat se na post ministra. Proto Linu znovu očaruje. Ta se k němu vrátí, díky jeho snaze dostat se do funkce, získá podstatnou část majetku (kvůli volbám...) Ale opět dozví se o jeho avantýrách, Lina má ale svůj plán, který vyjde.

28.02.2017 4 z 5

Čistá láska Čistá láska Jana Benková

Příjemná nenáročná oddychovka, která příjde vhod pokud potřebuje přijít na jiné myšlenky. Líza a její sestra Matylda mají cukrarnu. Aby měly více peněz do zálohy je Liza vyslána do města do korporátu. Tam celý příběh začíná mít na obrátkách. Sexy šéf, Lízu štve, že si ji vůbec nevšímá. Proto pozmění své oblečení a tím to začne... Je bezhlavě poblazněna do šéfa, který ji má pro pobavení, zárověn do příběhu začíná být vnesena linka lehce detektivní a postava nového souseda. Dějí se divné věci, od pobláznění do šéfa,tak zájem souseda po rozbitou výlohu...
Zároveň je kniha dopněna o několik sladkých receptů:-)

26.02.2017 4 z 5

Skvostná knih plná vtipu, nadhledu a vytříbené ilustrace. Díky cestopisu prince Ládíka se dostaneme do mnoha lidem skrytých míst, které bychom v průvodci hledali jen marně. Díky jeho putování dozvíme se o ryzí čínské a nepálské kultuře, životním stylu a vztahy mezi lidmi, které jsou převážně kladné. Je překvapivé jak jsou lidé v daných cestopisných šířkách k sobě srdeční na co my převážně zapomínáme.

21.02.2017 5 z 5

Vítejte v klubu Vítejte v klubu Helena Kratochvílová

Knížka uvádí, že se jedná o skutečný příběh. Žena okolo 40 s dopělými dětmi a s manželem, který má zálibu v mladších... nalezl Ivonku kytičku a už to jede rozvod, peníze, vypořádání, problémy hlavní hrdinky, která nalezne smysl a radost ze života při přivýdělku v podobě průvodcovství... Díky Leškovi ... :-)

25.12.2016 5 z 5

Melouch Melouch Michal Viewegh

Jednoduchá, kratší kniha, která bohužel moc nenadchne a nepotěší. Jsou to vlastně dva příběhy v jednom s rádoby "detektivní" zápletkou.

25.10.2016 2 z 5