Melouch

Melouch https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315561/bmid_melouch-8Xv-315561.jpg 2 201 72

Dva dlouholetí kamarádi a někdejší kolegové-učitelé se už pár let živí poněkud lukrativnějšími profesemi: jeden jako gigolo a druhý jako nájemný vrah. Aby si od svých náročných povolání na pár dní odpočali, vyrazí na řeku Sázavu. Jenomže muži jak známo nepřestávají pracovat ani na dovolené… Takový je náčrt filmového scénáře, pro nějž chce autor stůj co stůj získat otupělého producenta. Nabídne brutální scény? Nebo osudovou lásku? Lze snad s nadsázkou říct, že nová próza Michala Viewegha nabízí obojí: thriller i tragickou lovestory.... celý text

mila2411
07.11.2023 2 z 5

Přečteno z hluboké úcty k autorovi a k tomu co jej potkalo.

IvikaS
16.01.2023 2 z 5

Usnula jsem u toho a to bych u příběhu o gigolovi a nájemném vrahovi nečekala.

luckabrodska
28.07.2022 1 z 5

Tak to byl rozhodně můj poslední Viewegh.

MíšaS.
30.04.2021 3 z 5

Přečíst se to dalo, průměr dobrý na ukrácení jízdy autobusem, vlakem. Nápad zajímavý. Hlavně, že jsem nemusela číst fňukání o tom, jak ho opustila manželka a jak jí za to nesnáší a jak se kvůli tomu lituje, jako v jeho posledních knihách.

Škoda, že mi vypadl ze žebříčku nejhůře hodnocených knih, alespoň bych ho mohla použít do ČV 2021...

Ethys
15.02.2021 1 z 5

Přečteno za 2 hodiny. Za mě klasický brakovy příběh.

Iki1
11.02.2021 1 z 5

Autor měl vcelku dobrý výchozí nápad. Pokud by ho použil na povídku, dala by se nejspíš číst. Takhle to vypadá, že knihu napsal účastník kurzu tvůrčího psaní (a to ještě ten nepříliš talentovaný). Bezbřehá nuda roztáhlá na 157 stran.

KLHannah
21.09.2020 4 z 5

A mně se to líbilo. Bavily mě obě linie. Jak konzultace, tak příběh sám. Bavilo mě vymýšlet, kdo by hrál koho. Za mě povedený Viewegh. A že některé momenty a situace příběhu byly absurdní? Byly, přátelé. Šlo přeci o film.

TajemnýSmrad
04.05.2020 2 z 5

Melouch bohužel nebaví. Knížka se sice poměrně snadno čte, ale vlastně se čte tak nějak ze setrvačnosti. Děj není ničím zajímavý a postavy jsou jen velmi těžko uvěřitelné.

Arturo.Bandini
25.11.2019 1 z 5

Do piči, Michal, a toto čo bolo za chujovinu?
Spousta, ale opravdu spousta nelogičností, které mi vrtaly hlavou a odváděly tak pozornost od dění v příběhu.
Dialogy mezi Michalem a producentem jsou navíc nudná a zbytečná vata, která má (spolu s obřím písmem) natáhnout počet stran v knize aspoň přes stovku, a konec samotného Michalem vyprávěného příběhu je totálně odfláknutý a klišoidní. Na tenhle film bych 100% nešel a myslím, že ani Jožo by do něj nakonec prachy nevrazil.

dagsvob
27.10.2019 4 z 5

Chvílemi nudné rozhovory, ale vlastní příběh mě bavil.

wimpzk
15.07.2019 3 z 5

Pro M.Viewegha mám už léta jistou slabost. Baví mě jeho humor, ironie a sebeironie, sarkasmus, dobře vystavěné dialogy, uvěřitelné příběhy s puncem autobiografičnosti. Na druhou stranu mi v některých autorových knihách chybí jaksi hlubší ponor do tématu či aspoň pokus o nějaké nadčasové sdělení. Ale holt asi nelze mít vše. Melouch je čtení do vlaku či do čekárny zubního lékaře, zabaví přesně pro účel zkrácení čekání a navrch celkem i pobaví. Přesně to a nic více. Nemusí být každá knížka dušezpytem jako od Dostojevského. Za mě lepší průměr.

Petula009
05.07.2019 2 z 5

Lepší z knížek post traumatické Vieweghovské éry. Ještě né nutně nejlepší, spoustu momentů, které byli většinou natahováním a kde mě postavy scénáristy a producenta vyloženě štvaly. Škoda, docela zajímavý námět.

x.petulaa
29.06.2019 2 z 5

Od autora jsem četla jiné lepší knížky, ze začátku mě rozčilovaly dialogy mezi spisovatelem a producentem, později jsem si na ně zvykla a nevadily mi. Dokonce mě ani neurážely vulgarity, které jsou v knížce hojně obsaženy, přišlo mi to takové přirozené, jak když se baví dva chlapi i u piva. Škoda, že to není knížka celá o příběhu ve scénáři - aby mohla být více do hloubky, propracovaná, více o charakteru a minulosti postav, Viola se mi zde třeba trochu ztrácela. A konec se mi teda vůbec nelíbil.

Grepp
16.03.2019

Vzhľadom na nízke hodnotenie a znechutené komentáre som si túto knihu nezadovážil, takže som ju nečítal a pravdepodobne ani čítať nebudem.

Gabi13
20.01.2019 3 z 5

Rychlé čtení. Po zdravotní nehodě mi přijde že je pán Viewegh velmi negativní a neosobní. Vůbec nerozebira osoby, jejich charakter a vše je předem jasné. Hodnotím kladně češtinu, i když te vulgarity bylo hodně.

Danago
16.12.2018 1 z 5

Pro mě to rozhodně nebylo. Nebavila mě vůbec.

greetchen
30.10.2018 2 z 5

Nelíbila se mi především asi sama forma, kdy příběh popisuje scénárista producentovi. Možná měla oživit, napínat, ale působila spíše otravně, především díky nudným popisným pasážím a autorovým eogistickým poznámkám. Přitom zápletka příběhu jako takového nebyla vůbec špaqtná. Sepsat to jako krátkou povídku by bylo jistě mnohem lepší.

pavči
17.08.2018 1 z 5

knížky od tohoto autora mam rada. ale toto ne. ani jsem nedovedla.vubec me nezaujala

davidurban1973
15.08.2018 1 z 5

Přečteno za pár hodin, ale né proto že by to bylo tak dobre a zábavné, ale proto že to bylo hodně krátké. Skoro jako povídka.
Souhlasím s předchozím komentářem, protože diskuse mezi scénáristkou a producentem byla otravna, zejména věčné okliky a zdržování scenáristy. Chápu že to tam muselo být, protože by jinak kniha byla o hodně tenčí. Každopádně samotný vyprávěný příběh byl celkem tuctový, akorát závěr trošku překvapil.
Rozhodně jsem byl rád že jsem knihu nekupoval, ale půjčil si v knihovně ...

martin2819
12.06.2018 1 z 5

Musím říci, že mne děsně otravovala diskuze mezi scénáristou a producentem.... a ten konec, velké zklamání , dávám jednu hvězdu za autora, že ho mám rád a že tam bylo pár dobrých citací.