Okénko do snů

Hlavní hrdinka Hana je 27 letá mladá žena, která často sedává ve svém pokoji s okénkem do zahrady a sní o tom, že její život bude zcela jiný než matčin a babiččin. Touží žít ve městě, vydat se za bohatého muže a je odhodlána udělat vše pro to, aby se jí to podařilo. Zaslepená vlastními představami i strachem, že jí to nevyjde, dělá množství chyb, které se napravují jen těžko....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/333463/okenko-do-snu-rLO-333463.jpg 4114
Vydáno:, Noxi

Kniha Okénko do snů

zdenaR

Oddechovka, dobře se čte, ale po půl roce si děj už pomalu nevybavím. Zatím nejslabší, co jsem od autorky četla.

LeSk

Příjemné čtení, někdy me připadala hlavni hrdinka dost sobecká a "hloupá", ale v druhé části knihy se začala projevovat více lidsky. Přečteno jedním dechem, doporučuji.

Gabcatko
27.09.2018

Průměrná kniha - neurazí, ale ani nenadchne. Hlavní postava mi nebyla příliš sympatická, až moc zahleděná do sebe, citově chladná, neví co chce.... a ten sladký konec, to si snad ani nezasloužila.

Val
05.09.2018

Opět velmi čtivé, tak jak jsme u autorky víceméně zvyklí. První a druhá třetina knihy jsou pomalejší, ale ta třetí sviští tryskem. Až mě napadlo, že je to na úkor těch prvních dvou :-) Možná je škoda, že tolik událostí smrskla Vasilková až na samý konec. Já osobně bych závěr určitě trošku natáhla. A mimochodem , konec je jedna velká pohádka. Na letní odreagování ideální ...

Kerberos
24.08.2018

Asi nejslabší autorčina kniha,hlavní hrdinku nechápu tolik blbostí v tak krátkém čase!

intelektuálka
11.08.2018

Knihy této autorky mi vždy přinesou pozitivní myšlenky.

Mluví o prostých radostech a starostech života - tak, jak je všichni známe.

Problémy mezi generacemi - hledání životního štěstí a optimistický závěr.

Pro odpočinek ideální.

Allla9
16.04.2018

Opět má oblíbená autorka. Život obyčejné holky, která si mnohé problémy zaviní sama, ale nakonec vše dobře dopadne.

m.valova
28.03.2018

Tato kniha se autorce moc povedla,ze začátku jsem četla pomaleji než jsem si zvykla na slovenský styl,ale pak mě pohltila až do samého konce,člověk si musí v životě projít různými fázemi a jsem ráda,že se hlavní hrdinka dočkala svého štěstí. ..

cukrovka
02.02.2018

Velmi nesympatická, sebestředná hlavní hrdinka, která vůbec neví co chce. A ten konec byl moc idylický. Myslím si, že si to ani nezasloužila za své chování k Dušanovi.

Januli
25.01.2018

První část knihy mi přišla čtivější než druhá. Hlavní hrdinka Hana mi přišla naivní až moc. Konec sladký.

Bukina
10.01.2018

Tak tohle rozhodně nebyl můj šálek kávy.

agatha2
29.12.2017

Mám slabost pro knihy od této autorky, mám je doma všechny a vždy netrpělivě čekám, až vyjde další a v tom je vlastně řečeno vše. Jsou to knihy z obyčejného života, o obyčejných lidech, u kterých já odpočívám od severských temných thrillerů a je to odpočinek vždy milý a to je důvod, proč tyto knihy čtu a kupuji si je.

sabca
25.12.2017

Knihy této autorky miluju a tak ani tato mě nezklamala. Nikde není psáno, že ani v pozdějším věku nemůže člověk dělat chyby tak, jak tomu bylo u Hanky. Dělat chyby není jenom pro mladé a nerozvážné dívky, tak nelze říct, že by příběh byl nereálný. I přes to všechno mi byla Hanka sympatická a knihu jsem měla přečtenou během dvou dnů. Za mě doporučuji

Pajalada
21.11.2017

Mám ráda styl psaní této autorky - oddechovky ze života. Proto 3 hvězdičky. Samotný děj mne tentokrát moc nenadchl. I konec je velmi nereálný. Zatím mě nejvíce oslovila kniha Modrý dům.

4xbabča
30.10.2017

Další příjemné čtení od známé autorky pro klidné podzimní dny.

ch.kacenka
18.10.2017

Kniha se četla dobře, ale poslední dobou mi připadají všechny příběhy této spisovatelky na jedno brdo.

josska
25.09.2017

příběh mě bavil,autorku mám moc ráda

mirunda
17.09.2017

Knihu jsem přečetla během dvou dnů. Jen jsem nechápala, jak hlavní postava může dělat stále ty stejné chyby, ale nakonec to stejně skončilo jako z červené knihovny ...

knihovnička007
04.09.2017

Pohádka o "holce"-ženě, která dostala rozum... Hana mi strašně lezla na nervy. Chovala jsem jako puberťačka, která neví, co chce... V jejím věku už by člověk měl vědět některé věci, ale ona mi připadala jako šestnáctiletá nevycválaná holka...
Na druhou stranu si člověk musí asi zažít i ty horší chvíle, aby si pak užíval okamžiky štěstí...
Další hezká kniha od této autorky. Všimla jsem si, že knihu paní Keleová napsala už v roce 2001 a bylo to poznat. Nikdo nepoužíval mobilní telefon, všichni volali na pevné linky, do kina šli na film Čtyři svatby a jeden pohřeb... :)
Jen filozofická otázka-proč tak strašně vadí, když je ženská svobodná matka? Co je na tom tak strašného? Ještě pořád je to na vesnicích tak, že se ostatní dívaJÍ skrz prsty na někoho, kdo nemá manžela?
Konec už byl (dle mého) hodně přeslazený a takový lehce nereálný (majitel galerie a bratr právník), ale jo... lehké čtení na léto, proč ne :)
Po této autorce sahám vždy, když chci něco, co už znám a na co se mohu spolehnout. U čeho vím, že si odpočinu, nemusím moc přemýšlet a jen si užívám čtení. Milé, příjemné čtení.
A ještě jedná dobrá zpráva-HLAVNÍ HRDINKA NEKOUŘÍ!!! HOSANAAAA!!!

medlovice
26.08.2017

Možná jsem jediná koho nijak nezaujala . Je to pořád dokola. Mladá žena otěhotní a je na to sama a najednou se objeví princ a je všechno jako v pohádce. Ještě má sestru a rodinné zázemí. Mám odložené dvě další tak budu číst Ranč a tuto odkládám a vracím.

Pechule
20.08.2017

Další milá kniha od Keleové. Přečteno jedním dechem a pro oddech jako stvořené.

ritz
14.08.2017

Kniha mi přišla jako červená knihovna, hlavní hrdinka byla nepříjemná rozmazlená fiflenka, která měla štěstí na lidi kolem sebe, vždycky jí někdo podal pomocnou ruku.
Jinak příjemné lehké čtení.

mariva
31.07.2017

Další autorčin čtivě napsaný román ze současnosti, sice trochu přislazený děj, ale to je u románů pro ženy běžné a proto nepřekvapuje.

kika 13
09.07.2017

Přečteno za dva dny a to je fajn.Pohoda a dobrý konec.

Aneleh
05.07.2017

Knihy od Táni Keleové mi přijdou jako novodobá červená knihovna. Všechno vždy dobře končí a hrdince vždy přijdou do cesty ti praví lidé, aby jí pomohli z nesnází. Tak i v tomto příběhu Hana v pravou chvíli potkává starostlivého gynekologa Pavla, malíře Petra, aby ji pomohl prosadit se se svými obrazy a nakonec advokáta Josefa, jenž vyhraje spor s otcem jejího dítěte. Pochybuji, že by to tak bylo ve skutečném životě. Přesto dávám všechny hvězdičky, protože kniha je velmi čtivá a dává víru v lepší a šťastnější život, pocit, že stojí zato žít a překonávat i ty nejtragičtější situace.

helča5
18.06.2017

Skvělá kniha,dokazuje,jak jsou ženy silné,i když se ocitnou na dně,tak vstanou a bojují dál za svůj život a životy svých blízkých.Knihy této autorky jsou skvělé a nahlédnou do životů hodně čtenářek.Díky za chvíle pohody.

popeluška
09.06.2017

Knihu jsem právě dočetla a byla to skvělá volba :-) Mé oblíbené autorce vřele děkuji za úžasné knihy :-)

Joyce24
07.06.2017

Další ze čtivých románů této autorky. Opět jsem zapomněla na chvíli na vše okolo sebe a zcela se ponořila do příběhu. Zcela mne pohltil. Už teď se těším na další autorčiny knížky.

Peace
24.05.2017

"V životě dostaneš jen to, co do něj vložíš."

Další klasická oddechovka z pera slovenské autorky. její rukopis je nezaměnitelný, vždy víte, že půjde o milé a ničím vybočující odpočinkové čtení.

Ankavi
21.05.2017

Na knihách Táni Keleové-Vasilkové mě baví to, že všichni vědí, co od nich čekat - dočkají se a standard je zachován. Jsou to příjemné oddechovky, řešící problémy aktuálního života žen všech generací. Okénko do snů je dalším z prototypů. Hvězdičku ubírám za neodchýlení se od tohoto trendu, setrvání v průměru, což však knize neubírá na čtivosti. Hrdinka žije běžný současný život, a proto se v ní nejedna čtenářka najde - také sní o hezkém životě, a přitom je realita jinde. Naděje ale umírá poslední a optimistický závěr toto poselství podtrhne.

Táňa Keleová-Vasilková

Táňa Keleová-Vasilková